Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu stiti cine poate face asa ceva pt o pegaso 650? aparatori dinastea ca inebunesc de mai caut mult.

Eu! Dar va trebuii sa le inbraci in autocolant "fibra de carbon"! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu unde...si eu tre sa ma duc zilele astea sa mi-o schimb dar tre sa iti faci rost de material. au si ei acolo...dar is cam shitty, si nu e piele, e imitatie si arata ca dracu'...plus c anuantele sunt destul de limitate

 

mace-l tata de subtil,,, ;)

 

Stie cineva unde pot sa imi reinvelesc seaua in piele (albastra)?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu unde...si eu tre sa ma duc zilele astea sa mi-o schimb dar tre sa iti faci rost de material. au si ei acolo...dar is cam shitty, si nu e piele, e imitatie si arata ca dracu'...plus c anuantele sunt destul de limitate

Pe seile moto, de regula, mai ales la cele enduro, NU se foloseste pielea ca imbracaminte la sha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe seile moto, de regula, mai ales la cele enduro, NU se foloseste pielea ca imbracaminte la sha.

si cu un capsator poti sa o faci si tu. te ajut daca faci rost de capsator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu a zis ca o imbrac in piele, doar ca imi duc saua la un atelier de tapiserie auto, sa intinda si sa capseze cum trebuie seat-cover-ul... ;)

 

Pe seile moto, de regula, mai ales la cele enduro, NU se foloseste pielea ca imbracaminte la sha.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu a zis ca o imbrac in piele, doar ca imi duc saua la un atelier de tapiserie auto, sa intinda si sa capseze cum trebuie seat-cover-ul... ;)

intrebi te rog daca le si da alta forma sau doar le imbraca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa intreb. dar ma gandesc ca daca ei retapiseaza scaune si schimba buretele si etc, cel mai probabil ca pot face asta si cu seaua de la motor.

 

intrebi te rog daca le si da alta forma sau doar le imbraca

Mesaj completat

ma gandesc ca te referi daca se pot face mai inalte sau mai moi sau ceva de genul....nu? sau vrei ceva custom?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa intreb. dar ma gandesc ca daca ei retapiseaza scaune si schimba buretele si etc, cel mai probabil ca pot face asta si cu seaua de la motor.

 

 

Mesaj completat

ma gandesc ca te referi daca se pot face mai inalte sau mai moi sau ceva de genul....nu? sau vrei ceva custom?

sa o scobeasca un pic sai dea forma sezutului. daca poate so faca si un pic mai moale ar fi supeerrr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cred ca pot sa faca. ii intreb cand ma duc. sper sa reusesc azi

 

sa o scobeasca un pic sai dea forma sezutului. daca poate so faca si un pic mai moale ar fi supeerrr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au si ei acolo...dar is cam shitty, si nu e piele, e imitatie si arata ca dracu'...plus c anuantele sunt destul de limitate

 

 

nimeni nu a zis ca o imbrac in piele, doar ca imi duc saua la un atelier de tapiserie auto, sa intinda si sa capseze cum trebuie seat-cover-ul... ;)

Din moment ce ai zis de piele, denota cum ca ai fi vrut.

Ma rog, fa-o din ce crezi tu de cuviinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man...omu' a intrebat daca stie cineva unde se poate trage saua in piele. eu i-am zis ca stiu un atelier, unde si eu am de facut o sa. nu am zis ca o trag in piele, doar ca am treaba acolo. si daca tot veni vorba, pun pe ea un seat=-cover de la one industries, ca sa nu fie dubii ca imi aluneca poponeata de pe motor ;)

 

Din moment ce ai zis de piele, denota cum ca ai fi vrut.

Ma rog, fa-o din ce crezi tu de cuviinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut poate sa imi spuna cineva daca gasesc in centru sau in zona pietei Cipariu, magazin de suruburi. am nevoie de un surub mai lung cu cap din acela conic sau nu stiu cum se numeste, pentru capatul de ghidon.

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te ajuta, pot sa te indrum in manastur la un magazin de genul asta. in cipariu/centru slabe sanse sa gasesti magazin de suruburi...mai degraba in cartiere / zona industriala

 

Salut poate sa imi spuna cineva daca gasesc in centru sau in zona pietei Cipariu, magazin de suruburi. am nevoie de un surub mai lung cu cap din acela conic sau nu stiu cum se numeste, pentru capatul de ghidon.

Mersi.

Editat de Daaaaan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te ajuta, pot sa te indrum in manastur la un magazin de genul asta. in cipariu/centru slabe sanse sa gasesti magazin de suruburi...mai degraba in cartiere / zona industriala

 

Cu siguranta ma va ajuta. Sunt atent! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vii pe strada pe sub podul de la calvaria catre mcDonalds, inainte de fosta benzinarie Pritax, e o strada la dreapta care nu stiu acuma cum se numeste. si pe strada aia cam la 50m de metri e o firma afara, ceva gen "rulmenti, suruburi"...acolo au o gramada.

 

Cu siguranta ma va ajuta. Sunt atent! ;)

post-48264-1273651385_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vii pe strada pe sub podul de la calvaria catre mcDonalds, inainte de fosta benzinarie Pritax, e o strada la dreapta care nu stiu acuma cum se numeste. si pe strada aia cam la 50m de metri e o firma afara, ceva gen "rulmenti, suruburi"...acolo au o gramada.

 

 

Multumesc pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti la Seth MOTORS si va rezolvam pe fiecare.

 

In Floresti pe strada principala (Avram Iancu) langa Raiffeisen Bank (nr. 278)

imi poti zice te rog cam cit mar costa reglaju la carburatoare la pegaso 650. aproximativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...