Sari la conținut

Splai vs Grozavesti un mic crash :(


boicustefan
 Share

Postări Recomandate

Toti care zic ca erau "aplecati" si au frinat, nu isi dau seama ce inseamna cu adevarat a fi aplecat. 20-30grd inclinare se poate frina muuult, mult mai mult decit isi imagineaza. Problema e dozajul frinei, reglarea manetei de frina, modelul pompei de frina, si , cel mai important, CAUCIUCUL. Acesta trebuie sa fie MOALE, MOALE, MOALE. Dar astea tin doar 5-6000km si facv gaura mare in buzunar. Riderii vor cauciucuri care sa tina si 25 000km. Cica ei merg incet, au grija, dar daca altcineva nu are grija de ei, intervin situatii de genul acesta. Si daca riderii n u merg in poligon sa exerseze frinarea de urgenta,.... Ghiciti ce se intimpla? Garantat 100% ca cineva va cistiga din reparatia mobrei sau a riderului.

m-am hotarat si la smaeb daca nu gasesc ceva reduceri la gume imi iau luni din magazine ...

 

alaltaieri RENDA(motocicletuta mea) a primit papucei noi .. Michelin pilot road 3 dot xx13 :) ca sa nu mai apara discutii privind starea gumelor pe viitor.glumesc.

ma bucur ca am reusit sa imi incalt moto.

seara faina si sa ne vedem maine cu totii la smaeb sanatosi.

 

ASFALT USCAT.

 

eu nu voi mai scrie aici pe acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

JAGI, Cesar, daca voi credeti ca motociclistul obisnuit va fi salvat in cazul unei situatii limita de un cauciuc racing eu zic ca va inselati, tare rau. Altii sunt factorii primari in cazul unui accident. Cauciucurile sport-touring de azi sunt net superioare cauciucurilor considerate moi acum 10-15 ani sa zicem. Sunt multi alti factori care provoaca un accident inaintea calitatii cauciucurilor. Evident ca ajuta un cauciuc mai bun dar e departe de a fi suficient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...