Sari la conținut

un mic ajutor


leonidos
 Share

Postări Recomandate

Hai in plm, ca tot ma plictisesc de raspunsuri avizate.

 

Moto din spate e un M72 52-56.

 

Cea din fata este un Zundapp KS 600 la origine, acum este un cadru de KS600 modificat, motor si cutie de KS600, rezervor de KS600, grupul habar nu am (pana nu vad poze mai bune), furca de comunista, far de comunista cu kilometraj de IMS/BMW (o foto mai buna ne lamureste), stopul de MZ, portbagaj probabil de BMW R71, dar pare mai grosolan.

 

In concluzie, ambele motociclete sunt valoroase si merita sa le achizitionezi pentru restaurare. Din punct de vedere pecuniar, valoarea KS600 este mai mare, dar vei avea si mai multi bani de investit. Acte pt KS600 stiu la cineva de vanzare.

 

Succes la achizitionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai in plm, ca tot ma plictisesc de raspunsuri avizate.

 

Moto din spate e un M72 52-56.

 

Cea din fata este un Zundapp KS 600 la origine, acum este un cadru de KS600 modificat, motor si cutie de KS600, rezervor de KS600, grupul habar nu am (pana nu vad poze mai bune), furca de comunista, far de comunista cu kilometraj de IMS/BMW (o foto mai buna ne lamureste), stopul de MZ, portbagaj probabil de BMW R71, dar pare mai grosolan.

 

In concluzie, ambele motociclete sunt valoroase si merita sa le achizitionezi pentru restaurare. Din punct de vedere pecuniar, valoarea KS600 este mai mare, dar vei avea si mai multi bani de investit. Acte pt KS600 stiu la cineva de vanzare.

 

Succes la achizitionare.

am sa revin cu poze mai detaliate.. motocicletele nu imi apartin apartin altcuiva omu a zis ca comunista putem sa o luam noi gratis cu conditia sa punem Zundapp-ul pe roti desi ne cam depaseste multe chesti pe la el cum ar fi aprinderea incarcarea care din cate am vazut inca mai e cu relee clasice... etc.. de ajutor vom avea daca cineva are vreme si binedispune sa ne ajute cu un numar de telefon ar fi si mai bine...multam

 

https://www.facebook.com/pages/WEST-59-Raiders/126609784168325?id=126609784168325&sk=photos_stream

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...