Sari la conținut

Evacuare stock Hornet 2007


Postări Recomandate

Evacuarea stock de pe hornet 2007 se poate modifica putin sa sune un pic mai tare? Momentan suna ca un aspirator... Merge dat jos catalizatorul ? astept sugestii , dar nu de genul sa o schimb ca asta stiu si eu ....

Multumesc

post-61916-0-37645800-1367522876_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evacuarea stock de pe hornet 2007 se poate modifica putin sa sune un pic mai tare? Momentan suna ca un aspirator... Merge dat jos catalizatorul ? astept sugestii , dar nu de genul sa o schimb ca asta stiu si eu ....

Multumesc

Degeaba schimbi toba, deja constructia ei e similara cu cea a tobelor sport, am vazut si auzit acest motor cu toba GPR si diferenta e aproape insesizabila. Nu stiu daca scoaterea catalizatorului e tocmai o solutie valabila + ca nu poti sa il dai jos, ar trebui sa il tai si sa faci o teava de legatura in loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci ce ar fi de facut sa sune ca o moto sport si nu ca un aspirator ? ... sa umblu in toba ?

Tocmai ti-am zis ca nu are treaba toba finala, ca nu e nici o diferenta intre finala stock si finala sport ca sunet.

 

 

Salut! Ca o moto sport nu o sa sune veci, insa.... se poate imbunatati radical sunetul; la motorul meu am un aftermarket Mivv si catalizatorul (off) ;)

Perfect, unii se vaita ca-s multe cazane pe piata si altii le fac ...

 

 

 

 

Daca totusi vrei sa scoti catalizatorul ti-as recomanda intai sa iti cauti alta galerie cu tot cu catalizator sau una direct fara cat sa ai macar pentru ITP. Oricum daca ii scoti catalizatorul si ii lasi totusi toba stock sau o toba sport scurta o sa iti rupa timpanele, diferenta o sa fie foarte mare.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa daca elimini catalizatorul , se modifica parametri functionali . Sonda de oxigen o sa citeasca ca fiind un amestec sarac, iar ECU, o sa raspunda pe masura, compensind cu carburant suplimentar, insa ce este adevarat ca puterea creste putin ( pana la 7%) . :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ti-am zis ca nu are treaba toba finala, ca nu e nici o diferenta intre finala stock si finala sport ca sunet.

 

 

Perfect, unii se vaita ca-s multe cazane pe piata si altii le fac ...

 

Off: Pe bune? Nicio diferenta de sunet? Ce chestie...ma miram de ce exista asa mare oferta de aftermarket pe sectorul evacuari...nume cu rezonanta dealtfel si prestatii in sfera competitionala...or fi cazane si alea ... Bravo!

 

On: detin motorul respectiv, acestea au fost modificarile, decizia e in totalitate a ta.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: Pe bune? Nicio diferenta de sunet? Ce chestie...ma miram de ce exista asa mare oferta de aftermarket pe sectorul evacuari...nume cu rezonanta dealtfel si prestatii in sfera competitionala...or fi cazane si alea ... Bravo!

 

On: detin motorul respectiv, acestea au fost modificarile, decizia e in totalitate a ta.

 

Bafta!

La motorul asta da, diferenta e foarte mica, aproape insesizabila. L-am auzit cu toba stoc si cu toba GPR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insa daca elimini catalizatorul , se modifica parametri functionali . Sonda de oxigen o sa citeasca ca fiind un amestec sarac, iar ECU, o sa raspunda pe masura, compensind cu carburant suplimentar, insa ce este adevarat ca puterea creste putin ( pana la 7%) . :-L

Gresit!

In evacuare va fi tot aceasi cantitate de oxigen,chiar daca se scoate sau nu catalizatorul.

Alti parametri se schimba...

Legat de sunet...Hornetul 2007》doar daca se elimina catalizatorul o sa fie o diferenta notabila la zgomot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...