Sari la conținut

Sambata 18 Mai, putin prin Transilvania


Vizitator GSA
 Share

Postări Recomandate

Drumul Zarnesti - Poiana Marului e f frumos, intr-adevar, dar era cam praf acum un an, nu stiu daca l-au mai carpit sau nu. Dar oricum, cu GSA-ul, te descurci tu. Dar dece nu bagi o tura pana la Oradea sau pana in Maramures? Adevarata Transilvanie incepe dincolo de Sighisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu m-as baga la doua zile ... cort, frigarui la foc, relax

Am vazut ca nu sunteti prea hotarati..dar la ce propui tu sunt de-acord oricand.Vineri,sambata,duminica voi fi la Vama Veche iar voua va recomand antrunirea de la Manesti,Dambovita organizata de www.blackhelmets.ro .Daca va pica bine va doresc distractie placuta !!! :ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei traseu frumos de 1 zi, ce zici de asta?

Buc-Bv-Sf Gheorghe-Tusnad-MCiuc-OdorheiuSec-Vanatori(ev. Sighisoara)-Bv-Buc.

Este putin mai lung (pana in 650 km), dar drumul de la Sf Gheorghe pana la Odorheiu Secuiesc este foarte frumos si nu prea circulat.

Sa nu mai spun ca SfGheorghe - MCiuc a fost proaspat reabilitat si momentan este una din cele mai bune sosele din Romania, dar deloc aglomerat.

Radare posibile pe la Chichis, Bixad, MCiuc si coborare spre Odorhei.

 

Se mananca bine fie pe la Tusnad, fie pe Harghita, in zona Baile Homorod (eventual o mica escala pe la Baile Harghita, la http://www.hotelozon.ro/, unde se mananca f bine si super ieftin).

 

Recomand drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

stiu multumesc l-am facut de cateva ori in grupuri mai mari sau mai mici. in transilvania e frumos cam peste tot, la fel ca in bucovina. pe la noi pe aici prin sud e cam naspa, dar dobrogea mie imi place cu drumurile alea cat vezi cu ochii.

 

dsc02081kr.jpg


dsc02083s.jpg

Editat de GSA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pun si eu paie pe foc, poate va razganditi: ieri seara era data la o parte o bucata de beton de la Balea Cascada. Valul de frig a adus si ceva zapada sus, dar azi se topeste... Acum e de facut TF-ul: nici la urcare (pana aproape de Balea Lac, mai aveam doua urcari, dar m-am oprit din motive de ora/zapada/singureala), nici la coborare nu am intalnit nicio masina! E liber!!!

 

 

post-53322-0-08605300-1368694999_thumb.jpg

post-53322-0-57443700-1368694999_thumb.jpg

post-53322-0-08876000-1368695000_thumb.jpg

post-53322-0-57346300-1368695000_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ce drum e facuta prima poza

Asta ma intereseaza si pe mine!

Deci, unde ai facut poza?

 

Merg si eu destul prin Dobrogea, dar un drum secundar atat de frumos astfaltat n-am vazut.

Asa era acu' vreo 5 ani Harsova - Tulcea , dar asta pare a fi mai ingust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

e ruta de dobrogea pe la macin de iesi pe la cernavoda. si a doua e tot acolo - hahaha. mai e asa si spre delta, mergem sapt cealalta.

asta e ruta, e in lista aia:

Macin.gdb

treci cu bacul la braila sau galati si mergi macin - ciucurova - capidava - cernavoda unde te poti urca pe autostrada.

 

pe ce drum e facuta prima poza

Editat de GSA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci este o bucata din DN 22A, intre Topolog si Saraiu (numai acolo este atat de drept pe o portiune lunga), dar poza aia trebuie sa aiba deja vreo 5 ani.

De atunci drumul nu mai este atat de bun, l-au stricat camioanele care au carat eolienele acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

acum am vazut, fa-te bine, sanatate! a ramas la 9:30 din cauza unuia care nici nu se scoala nici nu i se mai scoala. vai de viata lor astia cu varadero - hahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...