Sari la conținut

Schimbare set motor.Ce trebuie facut?


Postări Recomandate

Am un prieten cu o Cagiva si ia plesnit pistonul(s-a facut o gaura in mijoc...parca ar fi facuta cu autogenu).A luat cilindru(bucsat din cate mi-a zis el) si piston.

Ce trebuie sa faca cand schimba setul?

Cum se rodeaza?

Niste sfaturi?

Editat de sparco_alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rodajul e stilul de mers ....

 

Mai concret ...

 

Cat de o mana sigura ... adica un mester ... nu ar fi rau de apelat.

 

De rodaj .. ti-am mai explicat pe un topic de al tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sau bujie nepotrivita ;)

 

mare branza nu-i de facut, pune-i ulei de amestec bun (peste 100ron/litru) si da-i span. daca ai pompa de ulei de amestec JOS CU EA!!!! faci amestecul direct in rezervor, stiu, e mai mazgalita treaba dar macar sti ca ai ungerea calumea. atentie la bujie(ce cod recomanda producatorul) si la carburatie. de asemenea verifica simeringurile de la ambielaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shiiit, e nasoala treaba asta. Intr-adevar, e de la amestecul sarac. Si eu am patit asta. (De vreo 3 ori...) Verifica si carburatia, si pompa de ulei (banuiesc ca are). Si verifica si uleiul, sa fie ulei bun, nu dinala cu 5 lei/ 10 litri. Eventual, pana o pui la punct, pana ii faci rodajul, baga-i si niste ulei in benzina. Nu foarte mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburatorul l-am curatat.Cum trebuie reglat corect?

nu poate fi explicat usor mai ales ca este o motocicleta nepopulara, cel mai bine cauti manualul mobrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era lipsa de ulei in amestec gripa, daca era ulei insuficient cala si vedeai clar urmele pe fusta pistonului

performance solutions a spus clar si corect ca este amestec sarac

dupa parerea mea chiar foarte sarac(dar treaba asta trebuia sa o simti la felul cum trage motorul)

am patit sa imi topeasca electrozii de la bujie din cauza amestecului dar sa imi gaureasca pistonul nu

ma gandesc la calitatea pistonului, o fi china??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...