Sari la conținut

Sa Fac Sau Nu?


OVK
 Share

Postări Recomandate

Are taicameo la sediu un mic loc care a zis ca mi-l da mie sa intreprind o mica afacere sa vada de ce sunt in stare :lol: si ma gandesc (defapt vreau si sunt hotarat ;) ) sa fac magazin de piese aprilia,piaggio,peugeot + malossi ,leo vince,gianneli etc.O sa vand si online.

Astept pareri daca dau sau nu faliment,precizez ca sunt din Craiova dar o sa trimit si in afara orasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

eu sincer cred ca dai faliment , pentru ca nu o sa ai mari vanzari ,iar piesele nu stiu daca au nevoie neaparat de un "showroom", ca multe vor fi pe comanda, mai bine te-ai gandi la un magazin de echipamente , s-ar adresa tuturor motociclistilor , nu doar scuteristilor si 125-istilor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai....poate ai avea si succes daca teai baza in mare parte pe tuning fiindca nu multi aduc piese pentru asa ceva.Si adu mult mai multe marci de piese tuning (pentru cunoscatori)EX:Metrakit,Simonini,Hebo,Bidalot...etc

SUCCES

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul in care nu dai faliment vei avea un profit aproape 0.

mai bine deschizi un chiosc cu dulciuri si tigari! :lol:

 

ar fi mijto... dar cred ca iti dai seama in ce te bagi... vei avea o mare bataie de cap ;)

 

in rest... sa ai cat mai mult succes :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari!

Poi nu tind spre profit mare...o fac mai mult din placere ca nu am ce pierde!As vrea sa aduc de toate dar am 16 ani si nu prea pot face singur iar tata e extrem de ocupat in perioada asta.Dar mi-a promis si vreau sa-mi incerc norocul.Cum sa contactez firmele de piese?O sa fac incet si un mic atelier...cromari roti (chiar aurit pt cine doreste),montat piese chestii destea ca si asa pierd timpul!

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la ce a facut SCALINI in Craiova si o sa iti faci singur o idee asupra profitului pe care il scoti :lol: :banana: imi pare rau sa zic asta dar sunt realist.Fa cum vrei...daca iti faci sa imi spui si mie k eu unul de la tine o sa imi comand piesele k nesimtitii aia de la constanta au niste preturi..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari!

Poi nu tind spre profit mare...o fac mai mult din placere ca nu am ce pierde!As vrea sa aduc de toate dar am 16 ani si nu prea pot face singur iar tata e extrem de ocupat in perioada asta.Dar mi-a promis si vreau sa-mi incerc norocul.Cum sa contactez firmele de piese?O sa fac incet si un mic atelier...cromari roti (chiar aurit pt cine doreste),montat piese chestii destea ca si asa pierd timpul!

bossane...nu vreau sa vorbesc prostii

dar am auzit ca o baie de crom e extrem de scumpa

eo zic sincer sa stai locului..nu ai anii sa te apuci de facut bani si alte alea

distreaza-te,da-te cu scooteru,femei,viata frumoasa

nu sta u acum sa alergi dupa piese contracte telefoane nervi

nu are rost sincer...dar acum parerea ta conteaza cel mai mult

deci plm gandeste-te la alta treaba..o sa vrei sa te apuci cu dastea de 125 cu piese and shit

sunt multi pustani neseriosi care te vor imbarliga si iti voi face mai multe probleme decat "profit"

noi stam in banii parintilor nu in ai nostrii deci dak se supara tata nu mai imi iau kit

dak se supara mama nu mai imi iau toba

si uite asa ramai u cu tot felu de piese cu care o sa alergi dupaia sa le vinzi in pierdere

plm..ai grija boss

nu pot sa iti urez decat bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Trebuie sa fii cel mai bun sa faci ceva... Si eu m-am gandit la un service cu un muc magazin de tuning in romania dar nu ma risc... sansele sunt foarte slabe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult prea mare futaiul daca intelegi.Pai numai eu cu Nos-urile cate stres si cati nervi cu pusti care mi-au ocupat zile intregi stand pe messenger si explicandu-le si deodata nu mai erau interesati ( cine se simte cu musca pe caciula asta e) dar sunt si persoane serioase si sincer am intalnit si mi-a facut o placere.Vorbea cineva de satifactia aia pe care o ai. Crede-ma ca e super fain cand ai cativa bani in buzunarul tau si stii ca sunt munciti de tine.O asemenea afacere nu prea merge ... nu cred cel putin. Ma gandeam si eu la asa ceva acum cateva luni bune dar daca stai si calculezi ai sa vezi ca nu e asa rentabil.Eu iti zic sa te orientezi pe o singura chestie. De exemplu : filtre de aer ... ai toate gamele si pentru toate modelele de motoare pentru ca omul va veni la tine cu speranta ca sigur va gasi. Ai mai multe variante. Eu ti-am dat un sfat si sper sa il respecti pentru ca am zis niste chestii care cineva ar putea sa le valorifice. Cum zicea cineva de pe aici : 15 % daca imi folosesti ideea. :lol: Hai noroc si sper ca ti-am fost de ajutor.

Editat de Ruba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau cuvantul meu ca m-as bucura sa mearga, si eu sunt tanar si am de gand sa deschid cate ceva... dar in Romania sunt slabe sanse sa poti vinde ceva care nu e de stricta necesitate... eu zic ca nu o sa mearga, dar iti tin pumnii, nu am studiat piata intr-atat incat sa iti pot da sfatul DESCHIDE sau NU DESCHIDE, incerci si poate merge. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

bossane...nu vreau sa vorbesc prostii

dar am auzit ca o baie de crom e extrem de scumpa

eo zic sincer sa stai locului..nu ai anii sa te apuci de facut bani si alte alea

distreaza-te,da-te cu scooteru,femei,viata frumoasa

nu sta u acum sa alergi dupa piese contracte telefoane nervi

nu are rost sincer...dar acum parerea ta conteaza cel mai mult

deci plm gandeste-te la alta treaba..o sa vrei sa te apuci cu dastea de 125 cu piese and shit

sunt multi pustani neseriosi care te vor imbarliga si iti voi face mai multe probleme decat "profit"

noi stam in banii parintilor nu in ai nostrii deci dak se supara tata nu mai imi iau kit

dak se supara mama nu mai imi iau toba

si uite asa ramai u cu tot felu de piese cu care o sa alergi dupaia sa le vinzi in pierdere

plm..ai grija boss

nu pot sa iti urez decat bafta

;) tare faza cu kitul si toba :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Are taicameo la sediu un mic loc care a zis ca mi-l da mie sa intreprind o mica afacere sa vada de ce sunt in stare :crack: si ma gandesc (defapt vreau si sunt hotarat :D ) sa fac magazin de piese aprilia,piaggio,peugeot + malossi ,leo vince,gianneli etc.O sa vand si online.

Astept pareri daca dau sau nu faliment,precizez ca sunt din Craiova dar o sa trimit si in afara orasului.

e o idee ff buna ...si mai ales ca asa ceva nu exista in craiova ...te pot ajuta eu cu niste siteuri ...etc etc ...:lol:

si eu sunt tot din craiova ....nu ai nevoie de mecanic ? asistent etc etc?:lol:) daca te intereseaza dami add pe drakula97@yahoo.com sa vb ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...