Sari la conținut

Picura usor benzina pe langa butonul de rezerva la un GSXF


Postări Recomandate

Va salut.

 

Imi picura foarte usor benzina pe langa butonul acela din stanga unde il pot muta pe reserva, on si pri. Curge de cand a plouat foarte rau zilele trecute. Ce ii pot face sa nu mai picure? Pot merge cu ea asa pana o fac? Stie cineva vreun mecanic care ma poate ajuta? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand aveam yamaha am patit si eu. Solutia a fost sa-l dau jos si sa-i schimb garnitura interioara - se ciupise. Nu stiu daca se poate si la modelul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

 

Imi picura foarte usor benzina pe langa butonul acela din stanga unde il pot muta pe reserva, on si pri. Curge de cand a plouat foarte rau zilele trecute. Ce ii pot face sa nu mai picure? Pot merge cu ea asa pana o fac? Stie cineva vreun mecanic care ma poate ajuta? Multumesc

.

Stergi cu bine cu o carpa, stergi cu diluant, astepti sa se usuce diluantul si-i dai cu Poxipol. Pana ajungi la mecanic nu o sa ai nici o problema ;)

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu da colegule cu niciun poxipol; la modelul tau de motocicleta dupa o vreme incepe sa imbatraneasca O-ringul de la robinet, asa mi-a facut si mie, du-te la piese auto sau la magazin de are O-ringuri si ia-ti unul la dimensiune ca cel vechi si aia este toata treaba, vezi sa fie rezistent la benzina. Nu trebuie sa fii mecanic sa-ti rezolvi problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este kit de reparatie pentru robinet, am luat 2 in trecut si o iesit destul de bine treaba apoi.

 

am sunat la romimoto si nu au kit de reparatie pentru Gsxf 600 anul 1998, decat pentru modelul anterior.

 

- Va salut, am gasit problema.

 

- Am scos benzina din rezervor aseara, am desfacut robinetul de benzina, am verificat si curgea foarte foarte usor benzina exact la prinderea robinetului, am desfacut , m-am uitat si garnitura era mancata jumate si nu mai etansa bine, si scapa usor benzina, am cumparat azi alta garnitura am inlocuit, trebuie doar sa o montez si sper ca e gata . Alta scurgere nu avea, totul era curat in interior, iar ce curgea , curgea pe carena la exterior.

 

- O zi buna !!!!

post-76700-0-18537000-1373956740_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...