Sari la conținut

Categoria A2 in Braila ?


gabriell94
 Share

Postări Recomandate

Salut ! Numele meu este Gabi , sunt din braila , am 18 ani categoria B si doresc sa dau de A2 .

Am fost la scolile de soferi cu renume din braila printre care : Elegant , Auto Prudent , Keles care nu fac categoria A2 .

In schimb am gasit una aproape de strada Chisinaului ( e un magazin , o sifonarie ceva si acolo scrie scoala de soferi categoriile ... ) mi-a cerut 600lei scoala + 150 lei cursul de legislatie , deci 750 lei doar scoala si cursul de legislatie , care mi se pare enorm avand in vedere ca am dat de B cu 800 lei cu tot cu curs de legislatie .

Acum intrebarea mea , este cineva din Braila care a dat de A2 , unde a dat , cat a platit etc , sau macar cineva care stie ca se face si in alt loc decat cel mentionat mai sus de mine ?

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu gasesti in Braila, ai putea incerca in Galati, la Intertrans. Eu am facut scoala la ei anul trecut si a fost ok. Preturi rezonabile si pregatire buna. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@LuciBR am vorbit acolo , tipul face A2 , dar are pretul pe care l-am mentionat mai sus !

@Mirel_a , ideea ta este buna , dar este mai greu pentru un Brailean , sa dea traseul in Galati , oras pe care il cunoaste in proportie de 20-30% !

Deci din cate vad ala este singurul din Braila care face A2 ! Mai astept opinii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. La "Asii Volanului" ai incercat?

 

 

Salut ! Numele meu este Gabi , sunt din braila , am 18 ani categoria B si doresc sa dau de A2 .

Am fost la scolile de soferi cu renume din braila printre care : Elegant , Auto Prudent , Keles care nu fac categoria A2 .

In schimb am gasit una aproape de strada Chisinaului ( e un magazin , o sifonarie ceva si acolo scrie scoala de soferi categoriile ... ) mi-a cerut 600lei scoala + 150 lei cursul de legislatie , deci 750 lei doar scoala si cursul de legislatie , care mi se pare enorm avand in vedere ca am dat de B cu 800 lei cu tot cu curs de legislatie .

Acum intrebarea mea , este cineva din Braila care a dat de A2 , unde a dat , cat a platit etc , sau macar cineva care stie ca se face si in alt loc decat cel mentionat mai sus de mine ?

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca merita sa incerci. Motocicleta am vazut ca au achizitionat si o scola de pe Dorobanti colt cu Tineretului...nu stiu cum se numeste scola

Am sunat la Asii Volanului , nu au decat Am !

Stiu unde spui , la "Elegant" am fost , au un suzuki bandit 600 si un moped , fac doar de A si Am !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la Asii Volanului , nu au decat Am !

Stiu unde spui , la "Elegant" am fost , au un suzuki bandit 600 si un moped , fac doar de A si Am !

Cica ar fi unu prin brailita,scoala mare, care are un motor luat pt A2 dar nu i-a scos inca hartiile ca nu are toate motoarele luate, pt A si restu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...