Sari la conținut

IMAGINI DE'O ZI


Postări Recomandate

bucuresti branesti lehliu calarasi silistra baneasa sipotele cerchezu negru voda cotul vaii albesti limanu

2 mai vama veche mangalia constanta navodari corbu sacele sinoe mihai viteazu baia cicurova cerna macin braila scanteia slobozia dragalina a2 bucuresti

7.30- 22.00

 

USER KRIMINAL si la propriu si la figurat a testat NOUL F 800 GS BMW pe toate drumurile......

nu am scapat de el deloc....

 

kriminala ...vama veche ...care dracu mai e nebun sa si caute pe aici pereche

kriminal .......corbu....o basina de plaja ajunsa CAMPING DE AUTORULOTE

 

restul PEISAJE....... si nimic altceva nu mai conteaza

 

.

 

.

 

.

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o poza din Vama? Marius e recuperat 100 % ?

.....NU MERITA NICI UN PIXEL STRICAT CU POZA DIN VAMA....IN PERIOADA ASTA CEL PUTIN....

 

o da vezi filmarile......tu hotarasti daca e recuperat sau nu

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare au iesit pozele. Multumesc domnu' Ianachim pentru poze si pentru companie, a fost excelent. Ar trebui sa "fur" cate o zi din asta in fiecare weekend.

 

Motocicleta cu care am mers este noul F 800 GS Adventure, adica un F 800 GS cu suspensii ceva mai inalte, sa mai confortabila, parbriz mai mare, rezervor de 24 de litri si ceva mai multa tehnologie (riding modes - ROAD si ENDURO). Mi-a placut foarte mult. Impresii, pe scurt - autonomie foarte mare (consum mediu de 5,2 l/100 km, rezervor mare), dupa 400 km inca nu se aprinsese becul si nu am mers la consum. Avea pneuri cramponate Metzeler Karoo 2 (T), ceea ce m-a incurcat un pic pe asfalt, dar nu groaznic. M-a ajutat foarte mult pe off-road, in schimb. Saua mai confortabila face toti banii - saua lui F 800 GS generatia trecuta (dinainte de 2012) era o scandura ingusta care iti rupe partile moi dupa cel mult 100 km, asta m-a dus peste 800 km intr-o zi fara nicio problema. Parbrizul e mai mare, dar protectia nu e grozava, vantul imi venea in casca de la marginea de jos a vizierei in sus. Saua e destul de inalta (mai inalta decat GS-ul normal), deci cei scunzi ar avea ceva probleme.

In rest, motocicleta e foarte placuta, echilibrata, trage liniar si destul de bine, controlul tractiunii m-a incurcat pe drumuri virajate si denivelate, ca taia prea mult si brusc gazul, asa ca l-am scos, la fel si pe enduro, daca nu treci in modul ENDURO, unde e acceptabil. Obiectiv vorbind, mi se pare cea mai bună motocicleta de tip adventure care exista. E suficient de usoara ca sa mergi in off-road destul de serios, are autonomie uriasa, confort, nu e nici prea complexa (eu as lua-o fara ASC si ESA, ca nu mi se par neaparat necesare, ca pe 1200 GS). O Yamaha Tenere face treaba mai buna in off-road, dar nu e asa buna la touring, un 1200 GS/Super Tenere/Crosstourer e mai confortabill si mai rapid pe sosea, dar tragi de el in off-road. Asta obiectiv vorbind. Subiectiv, imi place prea mult cuplul unui motor de 1200 ca sa nu ma tenteze un 1200 GS, mai ales noul model, care e genial.

 

Mai multe detalii in urmatorul numar al revistei Motobikes, care apare pe 1 septembrie. :) Voi pune pe net si cateva filmulete facute pe drum si voi pune linkurile aici.

 

@Kevinn - inca nu sunt recuperat 100%, dar pot sa merg destul de bine, osul s-a refacut in mare parte si, ceea ce e mai important, pot sa merg pe motocicleta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bo$$i de bo$$i!

Am fost in parti total diferite, noi am fo' la Balea, o baie(bunaaaaaaa) in lacu' Vidraru.
Data viitoare poate plecam impreuna in aceeasi directie.

Sanatate...si virtute! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci asta ati mesterit voi pe caldura aia de ne-am vazut la pranz prin vama...12 ore cu motoru nu-s de ici de colo....respect. :peace:

Editat de ovideu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...