Sari la conținut

Accident Cluj


Tince1290
 Share

Postări Recomandate

E simplu, permis anulat= risc mare ca cel cu permisul suspendat sa circule in continuare, adica, alt dosar penal. Sint multi cu 4-5-6 dosare penale pt conducere fara permis, si acestia sint scutiti de pirnaie, pur si simplu, numarul celor ce incalca grav codul rutier e prea mare, nu ar ajunge puscariile sa-i cuprinda pe toti, nici macar acum nu-i pot incapea pe toti ce ar merita sa stea in ele. De unde alti bani pt a construi si exploata alte inchisori? Am vorbit cu oameni din sistemul judecatoresc, pe drumurile publice iti asumi riscul de a circula, laolalta cu ceilalti participanti la trafic, daca tu nu faci nimic sa previi se fii accidentat, atunci cind esti lovit, ai o parte din vina, pur si simplu asa functioneaza logica. Si pe trotuar cind circuli ca pieton, da o masina peste tine, ai o parte din vina ca nu te-ai ferit suficient, nu te-ai asigurat. Timpita logica, dar asta e situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, din pacate asa este cu legea si logica romaneasca...

 

Ar putea sa-i puna totusi sa faca munca in folosul comunitatii... cred ca 2 ani de strans gunoaie de pe jos sau sapat la autostrazi cu salariul minim pe economie ar face minuni. Nici nu ar mai fi nevoie sa-i mai bage la puscarie.

 

Daca dup-aia individul recidiveaza, ii mai dai niste ani de munca; o sa ajunga sa traiasca intr-o lume de rahat si sa-si doreasca sa nu se fi nascut.

 

Chestia asta oricum ar trebui sa se aplice la chestii foarte grave, nu ca l-a prins politia ca nu poarta centura sau ca nu-i functioneaza un stop.

 

Canalul Dunare-Marea Neagra ar trebui sa fie folosit ca referinta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Canalul Dunare-Marea Neagra ar trebui sa fie folosit ca referinta. :)

 

E o "referinta" total neinspirata. Acolo nu au muncit infractori, ci detinuti politici, in fapt, toata floarea intelectualitatii care s-a opus regimului comunist.

 

Not cool. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E, pai acuma ar trebui sa aiba si infractorii ocazia si placerea sa munceasca.

 

E ultimul post pe care il scriu pe topicul asta, pentru ca nu are rost sa dezbatem aceste probleme aici. Oricum nu se va schimba nimic pentru ca nu este in puterea noastra.

 

Odihneasca-se in pace motociclistul si sa incercam sa fim mai atenti noi restul.

Editat de Mihai.D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu crezi ca cineva e atit de timpit sa-i bage pe toti soferii care nu dau prioritate, pentru ca toti ce se cred Rossi si Schumacher s-o arda cu 200km/h pe bulevarde sau pe strazi cu o singura banda pe sens? Nu crezi ca e muuuult mai simplu ca motciclistii si insetatii de adrenalina sa respecte viteza legala pe drumurile publice? Mai uite-te o data la cit de deformata e masina. Daca prin absurd, miine ar fi interzisa circulatia masinilor, camioanelor, etc, si motocilcetele ar fi singurele auto admise, si fara nici o limita de viteza in orase. Cam citi morti /luna, accidente grave ar avea loc? Nu e greu deloc. Mergeti in weekend pe A1 A2 A3, o sa vedeti citeva zeci de motociclete. Mergeti seara in Bucuresti, veti fi uitmiti citi ii dau cox pe bulevarde, costa prea mult sa ajungi pe autostrada, benzina e scumpa.

asa este, ma mir cum de nu te iau baietii cu trandafiri la rost! ai' dei' cu "muarte conservarilor"! In rest, despre morti, numai de bine!

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar putea sa-i puna totusi sa faca munca in folosul comunitatii... cred ca 2 ani de strans gunoaie de pe jos sau sapat la autostrazi cu salariul minim pe economie ar face minuni. Nici nu ar mai fi nevoie sa-i mai bage la puscarie.

 

Daca dup-aia individul recidiveaza, ii mai dai niste ani de munca; o sa ajunga sa traiasca intr-o lume de rahat si sa-si doreasca sa nu se fi nascut.

 

Asta e chiar o idee buna. De ce sa platesc eu intretinerea unui detinut dupa ce tot el a incalcat legea? La munca nene, sa beneficieze si societatea care suporta gunoaie mergatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Am mai spus-o cu alta ocazie, ieri s-a mai pus unul de-a curmezisul in calea unui tren, de-au murit o duzina de oameni. Cum de aveti pretentia sa va vada soferii(absolut toti), cind saptaminal apar la TV exemple cu soferi care NU au vazut macar ditamai mastodontul care merge fara a putea schimba macar directia. Motocicletele care merg cu 100km/h + sint niste punctulete , ca niste mici luminari pe care peste 50% din soferi au tendinta sa le ignore. Ma ingrozesc citi kamikaze ies seara la plimbare pe 2 roti, si-i dau cox, bazindu-se ca circulatia e mai rarefiata, nu a fost primul caz, si nici nu va fi ultimul. Luati si cititi "Ture pe Skatkart", unii baieti au inteles ideea ca viata atirna de un fir de atza.

 

Esti un om foarte simplu in gandire (si nu e un compliment).

 

Am observat ca pe toate topicurile unde moare unu' sau unde e un accident,te trezesti ca un destept sa balacaresti si sa faci aceeasi risipa de eruditie de racer obez obosit.

 

In esenta,tu poate nu esti rau intentionat,dar ai un fel de-a te exprima foarte nociv,care provoaca doar repulsie.

 

Mie personal mi-e sila de existenta ta pe forumul asta.

 

toate postarile tale debordeaza in aroganta ieftina si preponderent imbecilitati (duse la extrem).

 

Inteleg ca ai o situatie financiara peste medie care-ti permite o motocicleta preparata pt pista si odata ajuns acolo mai 'sus' (a se intelege instarit),ti-e usor sa arunci cu rahat in toti ceilalti cu o situatia financiara mai precara,care incearca sa se bucure si ei de motociclete/motociclism.

 

Stai linistit, ca daca daca si-ar permite, multi ti-ar invarti casca in cap pe circuitele alea pe care tot le sugerezi sa le urmeze lumea pe forum.

 

Pana una alta, nu orice motociclist care moare sau care are accident este un inconstient care gonea pe strazi...

 

Sunt atatia factori care iti decid soarta pe motor,incat chiar daca ai grija de motor (gume, frane,placute,totul sa fie stas ) + echipament de calitate (complet) + viteza legala + ceva experienta, e suficient sa prinzi un fir de praf mizerabil sau ceva pe asfalt ca sa te duci (chiar si la 40-50 la ora) si sa intri sub rotile unei masini/cu capu de un stalp etc etc (iti pot crea suficiente scenarii).

 

Realitatea este una crunta: si anume ca multi o cauta. Dar asta nu-i scuteste de culpa pe cei care cauzeaza accidentele.

 

Sambata coboram spre locul de intrunire de la Rasnov,si veneam dintr-o curba, coboram cu 60km/h cred (eram cu pasagera), si vad cum o vaca/vita/dobitoaca, intr-un Smart gri, iese dintr-o parcare din stanga,de unde avea DITAMAi vizibilitatea, efectiv iese cu viteza melcului. Am inceput sa o claxonez INCONTINUU de la 150 metri (cred ca am tinut de-al dracului claxonu apasat vreo 7 secunde ,cam cat mi-a luat sa ajung pana langa ea). ATAT i-a luat la dobitoaca aia sa iasa din parcare si sa se inscrie pe banda mea. Doar de gura prietenei nu i-am rupt oglinda si nu i-am dat un sut in portiera, ca nu aveam chef iar de morala din partea ei.

 

E o jungla,iar dobitocii astia din trafic nu stiu decat de ghioaga/de frica/etc. 80 % din ei NU stiu ce-i ala RESPECT in trafic si nu vor sti niciodata,indiferent cate generatii o sa nasca din ei; o sa fie o perpetuare de specie de prosti.

 

In concluzie, Jagi: las-o mai moale cu arogantele astea. Daca vrei sa dai un sfat si daca speri sa fie urmat (de unul,de altul),fa-o pe alt ton.

 

Tonul face toata muzica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s arogante! cred ca si-a propus singur sa mai salveze pe unii dintre noi. prin tonul cu care o face atrage atentia. din spusele lui am ajuns la concluzia ca indiferent ce se intampla in trafic in proportie de 99% eu sunt de vina. de ce? pt ca n-am prevazut!

 

on:

pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU orice motociclist care moare, are partea lui de vina, dar acestia sint doar un foarte mic procent din cei ce mor, paralizeaza, schiloditi pe viatza. Daca nu-ti place tonul meu, te invit sa-mi dai ignore si scapi de prezenta mea. Esti deja la al 4-lea cont pe acest forum, ti-au fost deja suspendate vreo 3, oare de ce? De frumos ce vorbesti? Te invit sa mai privesti de citeva ori cit de deformata este masina implicata in acest topic. Faptul ca nu i-ai rupt oglinda masinii care te-a deranjat, dovedeste ca numai gura e de tine, sa te vad cind te-o sicana sau te-o darima de pe moto un musculos cu ceafa groasa ce are linga el inca vreo 3 haidamaci, cit de viteaz esti.Astia stiu sigur de frica, dar nu le e teama de tine. La 150m ai tot timpul sa opresti, plus ca nu aveai viteza mare, faptul ca te-ai enervat rau inseamna ca esti un tip coleric si-ti dispare simtul ratiunii. Deaia mergeai regulamentar, ca sa poti opri in sigurantza in caz ca intra cineva pe traiectoria ta. Invirtitul castii mele de catre tine, o sa ramina un vis frumos al tau.

 

Una e ce am dori fiecare sa se intimple cu dreptatea in tzara asta, si alta e realitatea. Viatza e scurta, prea scurta.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

nu-s arogante! cred ca si-a propus singur sa mai salveze pe unii dintre noi. prin tonul cu care o face atrage atentia. din spusele lui am ajuns la concluzia ca indiferent ce se intampla in trafic in proportie de 99% eu sunt de vina. de ce? pt ca n-am prevazut!

 

on:

pacat!

 

ai o logica de spalat pe creier, no offense.

 

Chair vrei sa o dam in ridicol si sa-ti dau 2-3 exemple in care chiar NU tine de tine? (da, tine de tine daca nu iesi din casa si daca nu urci pe motor in ziua aia, dar nu cred ca vrei sa o dam in absurdidati).

 

Tine de tine cand intr-adevar daca ai fi avut 50 la ora pe un segment de drum unde limita era 50, si tu aveai 70, ai fi putut frana la fix sa eviti o coliziune sau sa eviti un obstacol/caine/taximetrist.

 

Dar sunt atatea cazuri cand NU tine de tine,ci pur si simplu e total RANDOM (nu o sa invoc nici norocul,nici ghinionul,pentru ca nu suntem la astrologie).

 

Iar aia cu "si-a propus sa mai salveze" efectiv aia a fost cireasa de pe tort. Crede-ma ca NIMANUI de pe aici nu-i pasa de altul. Toti sar la gatul oricui, toti se injura si se jignesc. Nici nu se deschide un topic fie la accidente fie in alta parte,unde sa nu iasa cu balacareala iarasi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chair vrei sa o dam in ridicol si sa-ti dau 2-3 exemple in care chiar NU tine de tine? (da, tine de tine daca nu iesi din casa si daca nu urci pe motor in ziua aia, dar nu cred ca vrei sa o dam in absurdidati).

 

Tine de tine cand intr-adevar daca ai fi avut 50 la ora pe un segment de drum unde limita era 50, si tu aveai 70, ai fi putut frana la fix sa eviti o coliziune sau sa eviti un obstacol/caine/taximetrist.

 

Dar sunt atatea cazuri cand NU tine de tine,ci pur si simplu e total RANDOM (nu o sa invoc nici norocul,nici ghinionul,pentru ca nu suntem la astrologie).

 

Totusi, nu e cazul de fata. ;)

 

In rest, da, ai dreptate, insa cazurile in care "nu tine de tine" tind undeva spre 2-3 pe an. Restul de 3000 sunt - mai mult sau mai putin - din vina motociclistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

NU orice motociclist care moare, are partea lui de vina, dar acestia sint doar un foarte mic procent din cei ce mor, paralizeaza, schiloditi pe viatza. Daca nu-ti place tonul meu, te invit sa-mi dai ignore si scapi de prezenta mea. Esti deja la al 4-lea cont pe acest forum, ti-au fost deja suspendate vreo 3, oare de ce? De frumos ce vorbesti? Te invit sa mai privesti de citeva ori cit de deformata este masina implicata in acest topic. Faptul ca nu i-ai rupt oglinda masinii care te-a deranjat, dovedeste ca numai gura e de tine, sa te vad cind te-o sicana sau te-o darima de pe moto un musculos cu ceafa groasa ce are linga el inca vreo 3 haidamaci, cit de viteaz esti.Astia stiu sigur de frica, dar nu le e teama de tine. La 150m ai tot timpul sa opresti, plus ca nu aveai viteza mare, faptul ca te-ai enervat rau inseamna ca esti un tip coleric si-ti dispare simtul ratiunii. Deaia mergeai regulamentar, ca sa poti opri in sigurantza in caz ca intra cineva pe traiectoria ta. Invirtitul castii mele de catre tine, o sa ramina un vis frumos al tau.

 

Una e ce am dori fiecare sa se intimple cu dreptatea in tzara asta, si alta e realitatea. Viatza e scurta, prea scurta.

 

Hai ca sa o luam punctual.

Vis a vis de tonul tau era doar o observatie. Nu conteaza ca-ti dau sau nu ignore. N-am dat nimanui ignore pe forum,si n-ai fi tu asaa important in viata mea incat sa-ti dau ignore. Cu tine sau fara tine, mi-e totuna. Doar postam/discutam, etc.

 

In trecut, intr-adevar, ocazional nu rezistam tentatiei de a tacea, cand vedeam diverse imbecilitati debitate de unii de aici. Si cum ai zis, fiind 'coleric', imi dadeam drumul la gura.

Asta nu inseamna ca fiecare warn sau ban l-am luat pe dreptate. O parte da, marea majoritate insa nu.(dar nu asta este subiectul aici).

 

Eu nu contest ca riderul n-a avut viteza (+ lipsa de echipament,din ce-am citit). Eu discutam doar de atitudinea ta negativista si aroganta de care dai dovada cand ne balacaresti si ne bagi pe toti in aceeasi oala. Nu stii sa-ti alegi deloc cuvintele (sau poate stii dar nu vrei).

 

Daca chiar te intereseaza sa ridici un semn de intrebare intre motociclisti vis a vis de conducerea preventiva si purtarea echipamentului,sa stii ca telul tau NU prea e atins datorita exprimarii tale. Adica nu trebuie sa fii coleric pentru a da 'dismiss' la pseudo-sfaturile tale.

 

Revenind la patania mea. Am explicat f clar de ce nu i-am rupt oglinda la cucoana aia 1) eram cu prietena in spate, si mereu ma albeste la cap cand injur sau daca sunt coleric in trafic si 2) eram la Rasnov sa ma simt bine,nu ca sa-mi fac draci urmarind cucoane si rupand oglinzi.

 

Am mai rupt o oglinda in trafic dar asta nu ma pune mai presus de prostul/proasta careia i-am rupt-o.

Si stai linistit, m-am pus pe cearta si cu ceafa lata in trafic, la volan de Q7 si A4, etc. Stiam ca risc sa mi-o iau dar nu am obiceiul sa plec capul. Oricum n-as fi stat sa se dea ala/aia jos din masina si sa ma altoiasca. Dar nu ma confunda cu genul de om slab si perfid care ridica tonul doar la soferite retardate.

 

De ce ma enervez in trafic uneori si devin coleric? pentru ca efectiv nu suport prostia unora care au dreptul sa conduca pe strazi/pe drumuri publice si cat de indiferenti si indolenti sunt vis a vis de NIVELUL lor de prostie si nestiinta.

 

Ratatii astia te pot omora sau paraliza pe viata si pe tine si pe cineva apropiat. De ce? pentru ca nu-i duce capu sa fie atenti la ce fac. Pentru ce? pentru ca ai o pasiune ca tot omul si-ti place sa te plimbi cu motorul? Sa platesti cu viata sau cu sanatatea pt pasiunea asta, pt ca un dobitoc/dobitoaca sa ia suspendare dupa aia? (sau in functie de pile,nici atat?)

 

O oglinda rupta e un pret prea mic, mult prea mic raportat la greselile pe care le comit unii tampiti.

 

si PS: aia cu invartit casca in cap nu avea nici o legatura cu mine,stai linsitit.

 

Pe un topic in care se anunta ca un rider a murit cred ca nu este chiar ok sa va certati pt prostii...

Condoleante familiei

 

Nu e cearta. E o discutie (mai constructiva, mai in contradictoriu,dar e o discutie).

 

Sau preferi sa facem loc celor care posteaza trandafirasi?

 

Totusi, nu e cazul de fata. ;)

 

In rest, da, ai dreptate, insa cazurile in care "nu tine de tine" tind undeva spre 2-3 pe an. Restul de 3000 sunt - mai mult sau mai putin - din vina motociclistilor.

 

Da, nu e cazul de fata.

Dar eu merg ZILNIC cu motorul si la fiecare iesire in trafic am cel putin 2 cazuri de idioti in care NU tine de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti cheta si luati-i lui B1 niste cauciucuri, poate chiar o motocicleta. Mereu e frustrat ca nu are bani citi si-ar dori,macar citi as avea eu, si se ia de mine ca nu-i place cum vorbesc. Deja pare un caz medical.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Faceti cheta si luati-i lui B1 niste cauciucuri, poate chiar o motocicleta. Mereu e frustrat ca nu are bani citi si-ar dori,macar citi as avea eu, si se ia de mine ca nu-i place cum vorbesc. Deja pare un caz medical.

 

Ma confunzi cu alt user de pe forum (B1). Asta denota capacitatea ta de a intelege ce se discuta si de a raspunde la obiect.

 

Cati bani am,cati bani n-am , ma bucur pe 2 roti, stai tu linistit,nu-mi purta de grija.

 

Singurul lucru care ma deranjeaza...de fapt ma deranjau in trecut, erau jignirile tale de 2 lei. Dar ulterior,citindu-ti si alte 'iesiri' pe forum, mi-am dat seama ca asta e felul tau (inapoiat) de a fi si de a te exprima :)

 

Succes in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, nu e cazul de fata.

Dar eu merg ZILNIC cu motorul si la fiecare iesire in trafic am cel putin 2 cazuri de idioti in care NU tine de mine.

 

La restul afirmatiilor tale nu meriti raspuns! Se pare ca atata timp cat n-ai murit totusi de tine depinde, mai ales ca intalnesti 2 idioti zilnic si inca esti pe forum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma confunzi cu alt user de pe forum (B1)

 

Succes in continuare.

Nu te confundă. Aşa îi place lui să-ţi zică

 

 

Se pare ca atata timp cat n-ai murit totusi de tine depinde, mai ales ca intalnesti 2 idioti zilnic si inca esti pe forum!

Primul îl vede în oglindă.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe un topic in care se anunta ca un rider a murit cred ca nu este chiar ok sa va certati pt prostii...

Condoleante familiei

 

e topic de condoleante sau de a invata ceva din accident?

eu am scris pentru cei care nu stiu sa abordeze o curba sa taiem copacii si mi-am luat warn.

condoleantele sunt la cimitir

 

 

Tine de tine cand intr-adevar daca ai fi avut 50 la ora pe un segment de drum unde limita era 50, si tu aveai 70, ai fi putut frana la fix sa eviti o coliziune sau sa eviti un obstacol/caine/taximetrist.

 

Dar sunt atatea cazuri cand NU tine de tine,ci pur si simplu e total RANDOM (nu o sa invoc nici norocul,nici ghinionul,pentru ca nu suntem la astrologie).

 

exista atatea cazuri cand, daca ai 200 nu mai poti evita, correct.

accidentele mele nu se puteau evita. 3 accidente in ultimii 15 ani. toate, stand pe loc, fara frane bruste, pur si simplu mergand normal.

restul accidentelor in care puteam fi implicat, LE-AM PUTUT EVITA, indifferent a cui este vina, legal.

eu zic ca daca nu citesti ce zice jagi si daca mergi cu motocicleta si nu stai doar pe forum, ai mari sanse sa ajungi victima pe sectiunea asta

 

si vad cum o vaca/vita/dobitoaca, intr-un Smart gri, iese dintr-o parcare din stanga,de unde avea DITAMAi vizibilitatea, efectiv iese cu viteza melcului. Am inceput sa o claxonez INCONTINUU de la 150 metri (cred ca am tinut de-al dracului claxonu apasat vreo 7 secunde ,cam cat mi-a luat sa ajung pana langa ea). ATAT i-a luat la dobitoaca aia sa iasa din parcare si sa se inscrie pe banda mea. Doar de gura prietenei nu i-am rupt oglinda si nu i-am dat un sut in portiera,.

 

okay, acum am citit

mai ai nevoie de experienta

vrei sa traiesti, si sa mergi pe doua picioare? citeste ce scrie omul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

tsunami, poti sa te iei de o manuta cu JAGI si sa faceti o galerie a moralistilor.....oricum se vede cata lume va 'asculta' demagogia



Nu te confundă. Aşa îi place lui să-ţi zică

Primul îl vede în oglindă.

Ba ma confunda cu alt user Adrian B1, care e de mult pe forum (ca o face voit sau nu,asta e treaba lui, chiar nu ma intereseaza).

 

Si daca tot doresti sa fii ironic,asigura-te ca nu esti si agramat in incercarea ta penibila de a ma ironiza.(corect ar fi fost "pe primul", asta in caz ca am intuit bine sensul ironiei tale...esuate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica, tu nu esti Adi B1? Imi cer scuze. Toata lumea si-a dat seama ca tu esti identic cu B1. Chiar ti-e atit de frica ca iar iti suspenda contul pe motociclism.ro? Inca o data, mii de scuze. Daca tu spui ca nu esti, nu esti. Problema e ca prea se suprapun nemultumirile lui B1 cu ale tale. Sinteti frati gemeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Adica, tu nu esti Adi B1? Imi cer scuze. Toata lumea si-a dat seama ca tu esti identic cu B1. Chiar ti-e atit de frica ca iar iti suspenda contul pe motociclism.ro? Inca o data, mii de scuze. Daca tu spui ca nu esti, nu esti. Problema e ca prea se suprapun nemultumirile lui B1 cu ale tale. Sinteti frati gemeni?

 

Incerci sa fii ironic dar esti doar 'degeaba'.

 

Exista un user Adrian B1 care n-are nici o treaba cu mine. Eu am avut un cont Adrian B.

 

De suspend/ban nu mi-e frica deoarece oricine poate intra oricand pe forumul asta. Nu e vreo secta speciala...

 

Dar hai sa o lasam asa, e un topic despre moartea unei persoane. Sa nu-l mai poluam cu neintelegerile noastre.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tsunami, poti sa te iei de o manuta cu JAGI si sa faceti o galerie a moralistilor.....oricum se vede cata lume va 'asculta' demagogia

it's on the house

take it or leave it

 

tu insa mai ai nevoie de experienta dupa cum reactionezi.

poti sa ma ignori si o sa-mi iau iar un warn cand o sa fiu ironic cand altii iti vor da cu rip p-aici. nu-mi face nici o placere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de care experienta m3n? mare sau multa? :))

experienta d-aia care daca o ai nu mai tocesti intrerupatorul de la claxon si becul de lunga se arde mai rar

poa sa fie si mare poa sa fie si multa asta tu alegi

 

nu jucam in aceeasi liga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

experienta d-aia care daca o ai nu mai tocesti intrerupatorul de la claxon si becul de lunga se arde mai rar

poa sa fie si mare poa sa fie si multa asta tu alegi

 

nu jucam in aceeasi liga

 

nici nu stii cata dreptate ai =))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...