Sari la conținut

22 septembrie Vatra Dornei


marcy89
 Share

Postări Recomandate

Salutare

Duminica 22 sept, as face o plimbarica pana la Vatra Dornei.

Momentan plec singurel din Darabani, merg singurel pana la Dorohoi,acolo ma ast alti 4 motociclisti,decolam spre Vatra DOrnei.Vremea se anunta BUna,un pic inourat.O ora d plecare ink n-am stabilit.Va anunt sambata seara cel tarziu.

Cine mai doreste sa ma contacteze 0748930639.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi decolati spre Vatra Dornei, daca e vreme buna de zbor cred ca aterizez si eu acolo. Nu am loc sa incarc motocicleta in avion, asa ca nu o sa ne vedem pe sosea, dar daca vedeti un avion alb-albastru care saluta cu aripile motociclistii atunci sunt eu.

Ce ai fumat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fumat nimic, am zburat. Serios, de dimineata am facut cateva ghidusii cu avionul pe Clinceni, iar duminica am chef de un raid la Floreni (10 km vest de Vatra Dornei), dar numai daca e plafon de nori suficient de sus ca sa trec muntii fara sa depasesc 10.000 ft (altfel e prea multa birocratie cu planul de zbor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fumat nimic, am zburat. Serios, de dimineata am facut cateva ghidusii cu avionul pe Clinceni, iar duminica am chef de un raid la Floreni (10 km vest de Vatra Dornei), dar numai daca e plafon de nori suficient de sus ca sa trec muntii fara sa depasesc 10.000 ft (altfel e prea multa birocratie cu planul de zbor).

Ma bagase in ceata cuvintele "voi decolati" de aceea am intrebat. Cu ce aparat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cu un Ikarus, uneori cu Cessna, incerc sa gasesc si altele sa dau cate o tura dar in Romania piata inchirierilor de avioane e aproape inexistenta. In hangarul nostru sunt 5 aparate, dar cu 2 din ele nu zboara nimeni si cu 2 doar proprietarul cate 2-3 ore lunar, cu aparatul cu care zbor eu de obicei am trecut de 100 de ore in ultimele 2 luni.

 

Vad ca in munti ninge, o sa sun la Dorna sa vad cum e vremea acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cu un Ikarus, uneori cu Cessna, incerc sa gasesc si altele sa dau cate o tura dar in Romania piata inchirierilor de avioane e aproape inexistenta. In hangarul nostru sunt 5 aparate, dar cu 2 din ele nu zboara nimeni si cu 2 doar proprietarul cate 2-3 ore lunar, cu aparatul cu care zbor eu de obicei am trecut de 100 de ore in ultimele 2 luni.

 

Vad ca in munti ninge, o sa sun la Dorna sa vad cum e vremea acolo.

 

Adriane pe la Rădăuți la Radu nu ai trecut? Dacă nu ne vedem cu motoarele măcăr pe aerodrom să ne întîlnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu aerodromurile din zona, in afara de Floreni (unde am copilarit) nu stiu nici unul. Eu zbor prin sud (de pe Clinceni), nu am trecut niciodata in Moldova, nici in Transilvania nu am zburat prea mult. Daca stii aerodromuri prin zona da-mi si mie coordonatele si ceva persoane de contact + frecvente radio, cand ajung prin zona macar incerc sa fac un contact radio sa vad daca e cineva pe-acasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...