Sari la conținut

YAMAHA YZF 600 \ R6 \ R1 DISCS


georgerdp
 Share

Postări Recomandate

Salut

Am indoit acum cateva luni discul din dreapta pe yamaha thundercat si cand franez imi bate si e foarte incomod mai ales la drumuri mari pe autostrada .

Am gasit o pereche de discuri de R6 2003 care in poze arata ca ale mele de yzf 600 .

Sunt 50 de lire pe ebay .

Intrebarea mea este .. se potrivesc discurile de r6 pe yzf 600 r thundercat modelul mai vechi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am verificat si este acelasi cod . multumesc pentru repere

 

este din 98 thundercat yzf 600 r

 

iar discurile . o varianta sunt astea This item is for a Yamaha R1 98-03 4xv 5jj 5pw R6 5eb front brake discs XJR 99 00 01 02 thickness 5 to 6mm Excellent condition. Please check pic before buying . Any questions please ask or call me Kev on 07909520769

 

si a doua astea

 

discs, not warped, and low wear, thickness shows 4.9mm all over.Fits all Yamaha R6s 1999-2002. 5EB and 5MT models.

Editat de georgerdp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AICI vad ca zice ca se potrivesc discurile de T-Cat cu cele de pe R6 99-02.

 

S-ar putea ca transportul sa te duca mai mult ca discul in sine, vezi ca discuri gasesti si la noi, sunt o gramda de R6 la dezmembrat.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau in anglia , transportul este de 10 lire , imi e doar teama sa nu comand modelul gresit .



inca ceva , discul din stanga se potriveste pe partea dreapta sau fiecare parte are caracteristici proprii? , am mai gasit un disc de thundercat dar respectivul nu stie daca e de pe partea stanga sau dreapta si mi a spus la telefon ca el *crede* ca se potriveste pe ambele parti si ca nu ar conta .

Editat de georgerdp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... pai am comandat doar discul dreapta ma ajunge 30 de lire cu tot cu transport, adica nu stiu daca este dreapta sau stanga dar e asemanator cu cel care il am eu instalat pe roata .

am fost tot astazi la un service , unde mi-am facut eu MOT si mi am schimbat uleiul si cauciucurile si au zis ca nu conteaza, la fel cum a zis si BQGDDAN , adica cel din stanga poate fi pe dreapta si invers .

dar in concluzie , discul este de R6 din 2000 si aparent este diferit de cel de r1 98-2003 .asa ca daca ai thundercat si cauti sa schimbi discurile , cele de r6 99 -2002 se potrivesc cele de r1

sunt putin diferite si nu se potrivesc !!! atentie am vorbit cu diversi mecanici la telefon de la diverse service-uri si majoritatea au spus ca cel de r1 este diferit de cel de r6 acelasi an .

Asta pentru cei ce o sa mai fie in situatia mea .Bafta . ne vedem pe drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus ca discul stanga e la fel cu cel de dreapta.

 

Sunt multe similaritati.

 

De ex. discurile fata de pe R6 05 se potrivesc cu cele de pe R1 04-06.

 

Si multe altele.

 

Sau .. galeria de evacuare de la gsxr 1000 k1 - k2 ... la R6 03-04.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...