Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 Strada,Factory si Trail din 2005


Kristian K
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tot ce se poate,Caline... :)

 

Legat de Aprilienii(si nu numai,caci orice motociclist e binevenit,indiferent de marca)care vor sa vina la Apriliana a 3 a la Lepsa,jud.Vrancea,ii rog sa intre pe linkul de mai jos si sa-si treaca optiunea,pentru ultimul weekend din august sau primul din septembrie,astfel ca,se va sti si numarul exact de participanti pentru cazare.

Multamn fain de atentie! :ok:

 

/index.php?/topic/80133-posesori-de-aprilia-pegaso-650uniti-va/page-669

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam ! Ma tot uit pe net poate gasesc schita corecta pt cric central la modelul TRAIL...dar nimic concret....ce e pe aprilia forum...am inteles ca e pt vechiul model de pegaso....era pe un site in italia de vanzare...acu nu se mai gaseste desi era destul de scump...poate e cineva pe forum sa dea dimensiuni...schita etc...poate reusim sa construim si noi...Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sa-si fi confectionat nimeni cric central de Trail.

Poti lua legatura cu userul @sorin.iasi sa-ti faca o schita/masuratori,caci el are la Trail-ul lui.

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cea mai mare placere!

Poate vii si tu anul asta in august la Apriliana a 3 a.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Trail, dar fara cric central...

Am gresit Sorine,sorry!

Ma ierti?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...no pb...mai cautam...vedem...in august cand e intalnirea / intrunirea ? dorinta este...sa vad cum stau cu rotatia la job...

Apriliana 3 e in ultimul weekend din August (25-27), cel mai probabil in Lepsa, jud. Vrancea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam ! Mersi mult de info....Chiar nu gasim un posesor de PEGASO TRAIL in RO ? sa puna vreo schita pe aici cu cricul central ? Sper sa ajung la Apriliana 3...si acolo poate gasesc vreun tovaras...cu cric central in dotare !!!! Toate cele bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se gaseste gata facut si e mai scurt...e simplu...bagam o scandura dedesubt...si inaltam cat trebuie...atat cat sa se invarta roata..sa o putem scoate usor...unge lantul etc...da vad schita asta pe forum...https://www.google.com/search?q=center+stand+aprilia+pegaso+trail+dimensions&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiAg-O_oPXTAhVBziYKHbRJB4wQsAQIJQ&biw=1536&bih=736#imgrc=_N3p7eYb_isMAM:....nu e nimeni sa verifice dimensiunile ???....ca pana la urma difera lungimea cracilor...cred....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un stand de sine statator, cand am nevoie de uns lantul, ridic toata motocicleta cu ajutorul stander-ului. E home made :) Imi convine mai mult: e mai simplu de facut si nu adaug la greutatea motocicletei si cricul central.

Editat de sorin.iasi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno Sorine,in sfarsit o poza faina la avatar,ca cealalta...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca doo filmulete din weekend:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutam comunitatea ! Inca sunt departe de pamant...si nu reusesc sa gasesc niciunde pe net dimensiunile exacte pt cricul central de la TRAIL...din 2006...care zic ei ca e E2...iar schita aia pe aprilia forum am inteles ca e pt modelele pana in 2004...cu dimensiunile alea....Chiar nu e nimeni prin RO cu cric central la TRAIL ? ca oferta de la Hepco&Becker...are pret de litoral !!! Asfalt uscat va doresc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam comunitatea ! Inca sunt departe de pamant...si nu reusesc sa gasesc niciunde pe net dimensiunile exacte pt cricul central de la TRAIL...din 2006...care zic ei ca e E2...iar schita aia pe aprilia forum am inteles ca e pt modelele pana in 2004...cu dimensiunile alea....Chiar nu e nimeni prin RO cu cric central la TRAIL ? ca oferta de la Hepco&Becker...are pret de litoral !!! Asfalt uscat va doresc !

Nu cred sa fie diferenta mare. Roaga-i pe colegii rotaxisti sa masoare garda la sol si compar-o cu cea de la Trail. Eu zic ca nu ar trebui sa fie mari diferente.

 

salut ma poate ajuta cineva mi s a rupt scarita de pe partea dreapta fata as vrea sa cumpar alta sau o alta pereche eventual mai late si din otel daca stie cineva de unde pot cumpara sa imi zica si mie multumesc

Eu mi-am cumparat de pe Louis.de scarite din otel. Iti garantez ca nu se mai rup dar sunt mai de enduro (fara cauciuc) si nici nu sunt mai late.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam colegi ! Este cineva care are Pegaso Trail din 2005...2006 si care ar putea sa faca niste masuratori aproximative...sa vedem daca schita din poza are dimensiunile exacte ? Precizez ca sunt pe vapor in mijlocul marii...si caut de 2 saptamani pe net...forumuri...etc....o schita cu dimensiuni corecte...asta pt ca imi pot construi unul aici la locul de munca...cei care vand cric central in RO..pt modelul asta cer in jur de 11 milioane ( 1100 RON )...daca e posibil asa ceva...mananc un metru de teava ...da nu dau banii astia pe un cric....Mersi mult !

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?318094-Pegaso-trail-centre-stand-DIY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 Strada,Factory si Trail din 2005
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...