Sari la conținut

2 nelamuriri cbr 600


geopantera
 Share

Postări Recomandate

salutare tuturor stiti cumva daca se potriveste Carenajul de la o honda cbr 600 rr 2005 la una de 2004 ca din poze ar arata cam la fel?si acum vin si cu o problema,saptamana asta mi.am montat semnalizari spate,fata si in oglinzi cu led si nu.mi mai licaresc,raman aprinse incontinu.daca este sa desfac o semnalizare si sa pun una cu bec normal merg toate normal ,cand il dau jos pe cel normal si il pun pe cel cu led imi merge pana cand opresc din intrerupator semnalizarea dupa iar raman blocate.eu am zis ca este releul de semnalizare si m.am uitat in carte dar nu am gasit un de ar putea fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai 2 solutii:

1 montezi o rezistenta in serie de 10-20 w.

2. Cumperi releu de semnalizare facut pentru leduri.

 

Problema ta e data de consumul foarte Mic al ledurilor iar releul de semnalizare actual vede bec ars.

Punctul 1si 2 Corect!

Partea cu releul de semnalizare "vede" becul ars....gresit.

Nu este atat de destept un releu de semnalizare moto.Pur si simplu nu are consumul necesar sa basculeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor stiti cumva daca se potriveste Carenajul de la o honda cbr 600 rr 2005 la una de 2004 ca din poze ar arata cam la fel?

 

Carenele mari laterale si masca de rezervor se potrivesc, restul elementelor sunt diferite.

Pentru semnale, cel mai simplu e sa schimbi releul cu unul pentru semnalizare cu leduri, cum ti s-a zis.

 

220_7057417.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Undeva pe stanga, probabil langa faruri sau langa airbox:

 

CE_14305_1.jpg

 

Numarul 9 sunt trei relee, unul dintre ele e cel de semnalizare, nu stiu exact care.

Conform manualului, situatia e putin mai complicata, pentru ca nu precizeaza unde anume ar fi releul de semnalizare:

 

post-9261-0-13623400-1384401150_thumb.jpg

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...