Sari la conținut

Garmin Zumo 550 defect


Sergiu_Q
 Share

Postări Recomandate

am un Garmin Zumo 550 defect pe care as vrea sa il repar. am incercat la Brasov la Satnav dar n-au reusit sa-l faca.

inainte sa-l duc la ei nu mergea decat daca il incarcam pe USB, desi suportul este ok. dupa ce l-am dus la ei unde am inlocuit un circuit de alimentare din interior banuind ca ala este de vina....acum nu mi se mai aprinde nici displayul. mi l-au trimis inapoi prin curior si cand l-am deschis a flicaritd e cateva oris i nu s-a mai aprins de atunci :). probabil mufele de la display nu au fost asezate bine in socketul lor.

gasesc un service GPS bun in bucuresti care sa mi-l repare. n-as mai incerca prin alte orase ca ultima data am cheltuit ~300 lei ca sa il repar (drumul la brasov , piesele comandate de mine, transportul cu curierul)

 

am hartile europei, asiei...chinei, toate cumparate si n-as vrea sa renunt pur si simplu la aparatul asta ca e destul de robust.

daca stiti vreun service de incredere in bucuresti...please let me know :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea: trebuia sa aplici la Out of Warranty program din prima…

 

http://www.garmin.com/uk/support/warranty/ da click aici in left pt instructiuni.

 

cred ca in 500 de ron am rezolvat un 550 care avea clasica problema cu display-ul + imi cazuse la propriu butonul de power… nu conteaza ce-i faci, e o taxa fixa de inlocuire cu produs refurbished sau nou - depinde ce au pe stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-am cumparat eu. dar oricum e bine de stiu ca se poate rezolva direct prin garmin. eu nu am factura intrucat l-am luat impreuna cu motocicleta iar omul care mi-a vandut-o....cam greu il mai gasesc pentru ca s-a mutat in china :) .

....am si problema cu butonul de power :)). dar la mine e pe jumatate rupt :D



le-am trimis totusi un email sa vad ce zic. am vazut dupa ce am postat prima data ca in linkul dat de tine la Out of Warranty program nu intreaba de factura.

sper sa fie ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-am cumparat eu. dar oricum e bine de stiu ca se poate rezolva direct prin garmin. eu nu am factura intrucat l-am luat impreuna cu motocicleta iar omul care mi-a vandut-o....cam greu il mai gasesc pentru ca s-a mutat in china :) .

 

Nu le trebuie factura. nici eu nu-l aveam de nou.

 

....am si problema cu butonul de power :)). dar la mine e pe jumatate rupt :D

 

nici ce damage are nu prea conteaza…

 

le-am trimis totusi un email sa vad ce zic.

 

Se rezolva (doar) la telefon. Trebuie sa ai seria aparatului, cardul la indemana ca sa-ti ia banii (m-am uitat acu, daca nu s-a schimbat de acum 2 ani taxa pt 550 e 110 GBP) si ei iti dau un numar de RMA pe care tre sa-l scrii pe pachet cand il trimiti. Dupa max 2 saptamani ai replacement venit prin curier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...