Sari la conținut

Zgomot Prea Mare


bladexp
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa stiu cum pot scade din intensitatea zgomotului produs de tobele mele. E vorba de o jawa 350 Ts cu tobe originale(au toate sitele in ele).

Am auzit ceva de genu: scos sitele si bagat bureti de sarma intre site. E o varianta valabila? Scade performanta motorului?

Daca stiti alte metode......va rog postati.

 

Cineva mi-a propus sa fac din cele 2 galerii doar una si sa pun o alta toba, dar e cam scump. Sa zicem ca nu gasesc nici o alta metoda pentru reducerea zgomotului prin imporovizatii, de la ce motocicleta ar trebui sa iau toba?

Multumesc

vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de un motor in 2T. Mare grija.. evacuarea la motoarele in 2 timpi este foarte importanta pt functionarea corecta a mtorului. iti sugerez sa ramai cu ea asa cum e, din cate stiu Jawa nu suna tare.. verifica si tu daca nu ai fisura, sau daca toate sunt bine stranse pe ala evacuare... .. La capitolul improvizatii la toba pt 2T eu as zice s-o lasi balta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam acelasi sfat ti-l dau. Tobele care le ai, curata-le bine, pune-le la loc, izoleaza toate locurile prin care pufaie si plesneste (prin locul de imbinare cu galeria pune niste snur de azbest, vezi ai grija sa aiba toate prezoanele bine stranse si sitele la fel) Sa vezi atunci ce frumos va suna. Sau daca gasesti, ia 2 tobe tot ca alea, dar noi. In caz ca gasesti, anunta-ma si pe mine unde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...