Sari la conținut

ktm 450 exc 2003 inceputuri....


sanduionut
 Share

Postări Recomandate

Cine a montat pinionul respectiv nu a pus Loctite, nerespectand indicatiile manualului sau ignorand orice regula de bun simt cand vezi un surub/piulita de pinion fara nici un fel de sistem de siguranta anti-desurubare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Loctite nu e universal valabil. Mi s-a desfacut surubul de la schimbator de zeci de ori la KTM, cu tot cu Bison Metal Lock-ul bagat in el. Din cauza desfacerii repetate, am schimbat de 2 ori schimbatorul in 2 ani de zile. Plus suruburi la semicadru, mai tot timpul trebuia sa stau cu cheia pe ele sa le strang.

 

Adevarul e ca si vibra mult mai mult KTM-ul decat actuala, probabil de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu sunt de acord cu afirmatia ta. Problema e ca la KTM-uri in general, "ora de enduro" costa cam mult, iar daca intr-o zi piata de enduro europeana va deveni interesanta pentru japonezi, KTM va da faliment daca va continua sa scoata pe piata astfel de produse, intrucat nimanui nu ii place sa fie zilnic cu motorul la mecanic. A, ca sunt unii foarte buni sponsorizati sau unii foarte bogati nu inseamna ca enduro-ul e doar pentru ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-ar place sa fiu in fiecare zi la mecanic dar, din 2008 incoa, n-am avut parte de asa ceva decat o zi, pt schimbat garnituri la amortizorul spate. Daca aveam Showa sau Kayaba nici ziua aia la mecanic nu o pupam.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Mie personal mi-a placut enorm tinuta de drum, cum mergea motorul, etc, dar parca prea multi banii trebuia sa bag in el. Am o Honda Hornet si inafara de benzina si consumabile nu am bagat nimic... ii drept ca asta ii pasiune si costisituare, da m-am disperat la un moment dat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...