Sari la conținut

Ceva sfaturi pentru intretinere , 250 cc 4T fullcross


23X_Kill
 Share

Postări Recomandate

Sunt incepator la Motociclete cross( sau in general mai mari) am deja de 5 ani un scooter dar nu am rulat pe asfalt numai cand m-am dus sa iau paine etc. deci am cumparat de vro 2 luni o motocicleta cross e din 2009 are 250 cc in 4 timpi nu e o motocicleta de clasa 1 e un Bemi Bashan cu motor Loncin, dar asa am auzit ca daca is intretinute bine si nu se folosesc la hard enduro numai ceva plimbari pe drumuri forestiere si un pin in padure/munte sunt bune, am cumparat o motocicleta de acesta pentru ca e prima mea motocicleta care e peste 50 cc :P:P si ca un incepator sigur ca o sa cad cu ea si pentru a invata sa dezvolti controlul motocicletei e foarte bun. as vrea sa aud ceva sfaturi , dupa cate ore de functionare se schimba uleiul,...etc. Am 17 ani deci va trebui sa dezvoltati sfaturile ca sa inteleg usor. Multumesc mult!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vargoneti poate iti faci si tu timp sa citesti titlul topicului in care ai postat.

@Suzuki RM 125 noi la 4T in conditii de antrenamente pe circuit in schimbam la 4 ore chiar. Acuma fiecare face cum crede de cuviinta.... omul a intrebat si eu am raspuns ca deh... spre exemplu eu la masina il schimb la 10000 si patronu la duba la 30000-40000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@Vargoneti poate iti faci si tu timp sa citesti titlul topicului in care ai postat.

@Suzuki RM 125 noi la 4T in conditii de antrenamente pe circuit in schimbam la 4 ore chiar. Acuma fiecare face cum crede de cuviinta.... omul a intrebat si eu am raspuns ca deh... spre exemplu eu la masina il schimb la 10000 si patronu la duba la 30000-40000.

 

scuze , nu stiam ca Bemi Bashan e un motor de cross cu care se merge in regim de curse si ii trebuie schimbat uleiul la 6 ore :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lesin:))))))))))))))

nici gratis sa il primesc nu as pleca pe asa ceva in padure, de frica intoarcerii pe jos in cizmele de "full cross ".

La motocross...deja vorbim de cadru rupt si accidentari serioase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lesin:))))))))))))))

nici gratis sa il primesc nu as pleca pe asa ceva in padure, de frica intoarcerii pe jos in cizmele de "full cross ".

La motocross...deja vorbim de cadru rupt si accidentari serioase.

 

nici daca primesti schimb ulei gratis la el(la cate ore vrei tu) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...