Sari la conținut

Un ij in stare buna la fiare vechi


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

nu cred ca da mai mult de 200 RON pe el.

 

Acum cateva zile un coleg a scris ca a vazut 3 mobre la remat cu 200 lei bucata! Am fost acolo, le-am vazut si pretul chiar era de 200 lei bucata, nu conta ca daca doua aveau piese lipsa iar a treia era pe jumatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

oaaau. bai, sunteti nebuni?

 

cu topicul asta ati agitat toti samsarii... liniile telefonice ard, PM-urile curg... cate zile trec oare pana o sa vedem biata motoreta la "bursa comunistelor", la vanzare pe bucati? pariez ca maxim 3. dau un pachet de kent lung, daca vor fi mai multe. poate 4 sau 5 zile, nu mai mult... sper ca mai are valoare kentu` pe piata de bijnitareala, poate fi vandut in sectiunea "altele".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pune acuma careva o mobra faina si functionala la 200 ron la vanzare , sigur o sa ofere cineva 150 ron sau 100 :))

Corect ! Mentalitatea de roman actioneaza ! Am vazut parca pe "bursa comunistelor" era un baiat care vindea un IZH Jupiter 3 (parca) cu 220 RON, complet, cu tot cu atas. Motoreta arata chiar bine. Si bineinteles ca au inceput baietii cu negocierea p-acolo. Ca da 150 RON...chestii din astea. Si din pacate nu e restrans fenomenu. 60-70% din cei de pe forumul asta sunt asa, si la nivel te tara nu mai vorbesc... Si va rog, nu va lasati materiile fecale pe aici apeland la replica "ce sa facem, nu sunt bani. Daca salariu e mic..."

Asta nu e motiv !!!

 

Acum cateva zile un coleg a scris ca a vazut 3 mobre la remat cu 200 lei bucata! Am fost acolo, le-am vazut si pretul chiar era de 200 lei bucata, nu conta ca daca doua aveau piese lipsa iar a treia era pe jumatate!

Asta-i altceva. Totusi, cand gasesti asa ceva ( si ai nevoie, nu sa o iei pt "samsareala" ) merita sa te duci sa vezi cum sta treaba. Eu cel putin m-as duce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oaaau. bai, sunteti nebuni?

 

cu topicul asta ati agitat toti samsarii... liniile telefonice ard, PM-urile curg... cate zile trec oare pana o sa vedem biata motoreta la "bursa comunistelor", la vanzare pe bucati? pariez ca maxim 3. dau un pachet de kent lung, daca vor fi mai multe. poate 4 sau 5 zile, nu mai mult... sper ca mai are valoare kentu` pe piata de bijnitareala, poate fi vandut in sectiunea "altele".

Macar va fi salvata de furia reciclarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare afacere nu o fi sa dai 300 lei (sa zicem) pentru a te chinui sa dezmembrezi si sa vinzi bucati de care mai nimeni nu e interesat.
Este Ij si Ijul desi este frumos si zdrangane fericit pana te faci din tanar - mos este un fier fara "valoare" pentru ca piata asta umflata artificial a vechiturilor se umfla directionat.

Deci riderontornadoes daca vrei sa ajuti Ijul de fata (care nu-i nici intreg, tinut in casa si nici macar nu mai poate fi inmatriculat), spune adresa remat-ului si daca ti s-a zis vreun pret.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta se afla la rematul de pe iuliu maniu...am cautat am gasit, nu se vinde la pret de fier, se vinde la pret de piesa. Se cere pe ea 500 euro...deci cine e dispus sa dea atat sau macar sa negocieze de la aceasta fabuloasa suma....go.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva de aici de pe forum reuseste sa o ia mai ieftin poate zice si aici.

 

Primul raspuns a fost " Nu este de vanzare, sefu vrea sa o reconditioneze"

dupa ce a iesit sefu care a zis " Da....reconditionam, masini motociclete vechi, du te si uite te la ea si fa un pret"

M am uitat la ea si am facut pretul... Au ras de mine " Nuuuu, 500 de euro daca vrei" Atunci am ras eu :D si i am spus "Cu 500 de euro imi iau una functionala si inmatriculata. " si am plecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inebunit lupu.Mananca iarba.Mie imi convin preturile astea.Am doua IJ-uri,a 700 Euro fiecare ,1500 euroi.Am pentru un motor de barca Honda de 40 hp.E drept ca unu in 2 T si mai vechi de 10 ani.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta se afla la rematul de pe iuliu maniu...am cautat am gasit, nu se vinde la pret de fier, se vinde la pret de piesa. Se cere pe ea 500 euro...deci cine e dispus sa dea atat sau macar sa negocieze de la aceasta fabuloasa suma....go.

 

Este cel de pe starda Barsanesti? Eu azi aveam de gand sa ma duc acolo! 500 de euro :eek: :eek: :eek: ? Au innebunit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cel de pe starda Barsanesti? Eu azi aveam de gand sa ma duc acolo! 500 de euro :eek: :eek: :eek: ? Au innebunit!!!

Nu este pe barsanesti..cei de acolo sunt mai realisti...cel de pe Iuliu Maniu...spre Metro...imediat langa restaurantul Vulturu. Doar astea doua rematuri sunt in Militari.

A tinut sa imi precizeze ca are 150 kg ...doar ei au dat o gramada de bani pe el...am zis si eu da stiu 120 lei.

Dar acum marfa lor , banu lor.

Editat de lexysexy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin, ca vad ca v-ati agitat si nu vreau sa va las asa. eu ma mai duc pe acolo si ma mai uit din cand in cand. am gasit, foarte rar, chestii interesante (chiar si discuri de haltera, furate nu se stie de unde). este intr-adevar pe iuliu maniu langa restaurantul vulturul. de obicei daca vrei sa cumperi ceva de acolo pretul este de doi lei pe kg, adica dublu fata de cat dau ei. asta e...iti convine sau nu. nu stiu de unde au venit astia cu pretul asta, sau poate seful chiar vrea sa-l reconditioneze, desi nu pare deloc genul. dupa ce stau acolo o perioada, fiarele sunt duse la depozitul de langa primul pod de pe autostrada, care este mult mai mare. acolo sunt taiate si urcate in tren. am vazut acolo niste jante in 4 prezoane de magneziu, model vechi, cu cauciucuri destul de bune, pe care mi-au cerut un milion bucata. mi s-a parut super exagerat, cu 100 de euro iti iei jante ca lumea de pe net. cred ca inca sunt acolo, mai au o ,ultime de cauciucuri, parbrize, in general de masini vechi. mie imi place sa ma uit pur si simplu ce ajung niste obiecte pentru care altadata niste oameni ar fi facut aproape orice. ar trebui sa vorbiti cu seful, e unul inalt tuns scurt, la vreo 50 de ani si care vorbeste gajait. poate a fost o neintelegere :-)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde? Sa colind toate centrele de remat din militari?

Merita daca @riderontornadoes spune adresa exacta.

 

Merita daca @riderontornadoes spune adresa exacta.

Am raspuns intarziat. Deja se stie unde e. Spunea cineva mai sus ca sunt 2 REMAT-uri in Militari. Sunt asa de multe ma2ol ? Chiar sunt o gramada ?

 

On topic: Seful de la REMAT de acolo cere pretul ala pentru ca-l doare-n p**a daca motoreta ajunge taiata sau reconditionata. Si-l doare-n p**a si de bani. De exp daca cineva i-ar oferi 500 RON el considera ca nu merita stresul, si mai ales merge pe ideea "de ce sa ia ala ce cauta...daca da banu' calumea il dau, daca nu, nu." Am mai vazut din aistia grandomani o gramada. E Oltenia plina de ei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa vorbiti cu seful, e unul inalt tuns scurt, la vreo 50 de ani si care vorbeste gajait. poate a fost o neintelegere :-)))

Tot el detine si rematul de langa centura (langa Hornbach)!

 

Merita daca @riderontornadoes spune adresa exacta.

 

Spunea cineva mai sus ca sunt 2 REMAT-uri in Militari. Sunt asa de multe ma2ol ? Chiar sunt o gramada ?

 

Sant mai mult de doua, dar nu conteaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...