Sari la conținut

Reconditionare Simson Sr2e


Mr_ORL
 Share

Postări Recomandate

iti mai trebuie mz-ul?

Zi ca sa stiu!!!cum am mai zis.am trimis pesele, si mai am si restu........ :lol: :lol:

multam mult.... :crack: pai mi-ar cam trebui mezeu....vb si fa-i niste poze si da pe mailu meu(e in profil) :kick: bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 313
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tanaaaam....si piesele au ajuns....se pare ca pe numele lu taicamiu ajung, ca pe numele meu nu primesc nici factura la telefon :bounce:

 

multam fain ombre :cheers: kilometraju nu se potriveste, da il tin pt un viitor proiect :moto: poate ma scapi si cu cauciucu, cadru ala de carpati cu bascula, si manerele alea nenorocite de frana si ambreiaj...mi-ar parea rau sa ajunga la fier vechi, si sper sa le maritam la niste pasionati care sa se foloseasca de ele :peace:

 

sper sa iasa frumos si sa placa tuturor inclusiv mie :D multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tanaaaam....si piesele au ajuns....se pare ca pe numele lu taicamiu ajung, ca pe numele meu nu primesc nici factura la telefon :D

 

multam fain ombre :cheers: kilometraju nu se potriveste, da il tin pt un viitor proiect :( poate ma scapi si cu cauciucu, cadru ala de carpati cu bascula, si manerele alea nenorocite de frana si ambreiaj...mi-ar parea rau sa ajunga la fier vechi, si sper sa le maritam la niste pasionati care sa se foloseasca de ele :(

 

sper sa iasa frumos si sa placa tuturor inclusiv mie :D multumesc

Pretene am salvat manerele si cauciuculrile!!!!!!!1 :peace: :moto:

O sa ti le dau si pe alea!!! :lol:

spor la asamblat!!!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

sper ca nu

el asa se lauda ca o termina pana de revelion dar nu a specificat care :bounce:

@mr_orl

nu te supara ca mai glumim si noi dar oricum te sustinem :cheers:

simsoneta ta RULLES!!! si o sa ne lase in spate intr-un mare nor de praf si fum!!!

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fum nu lasa, si asta e bine :bounce: am mers cu ea pana sa o desfac si merge ok :D

 

initial, cand m-am apucat, asa parea, dar precum stim ca daca vrei sa faci un motor clasic cat mai aproape de original, ai nevoie si de piesele originale, si cand ele lipsesc, treci in cautari :peace: am zis atunci, de revelion, ca si 2 ani daca ma tine, nu fac lucru de mantuiala, si, mai bine un lucru bun facut in mai mult timp decat ceva de mantuiala(nu am vr sa improvizez aiurea, cu sarme, piese de la alte motoare, etc)...am avut niste probleme mai delicate pe mai multe fronturi din pacate, si am redus munca la motoreta :moto: acum sta asamblata partial, in sufragerie...sa imi fac cumva timp sa spitez rotile pana de pasti, ca apoi sa ma apuc de montat...sper sa si reusesc...

 

bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man noi glumeam, si apreciem faptul ca nu faci compromisuri

respect si pls sorry daca te-am suparat :D

stati linistiti ca nu m-am suparat, dar sunt multe pe capul meu cazute :peace: sper si eu sa nu ma apuce craciunu viitor...pana atunci, vr sa mai pun gheara pe un motor sa il fac, da momentan am nevoie de niste acte si ceva piese....intai tre sa termin simsonu, si apoi...

 

bafta tuturor si paste fericit va urez :bounce: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linistiti ca nu m-am suparat, dar sunt multe pe capul meu cazute :bounce: sper si eu sa nu ma apuce craciunu viitor...pana atunci, vr sa mai pun gheara pe un motor sa il fac, da momentan am nevoie de niste acte si ceva piese....intai tre sa termin simsonu, si apoi...

 

bafta tuturor si paste fericit va urez :D :cheers:

 

man ne ingrijorezi. sper ca nimic grav.

spor la trebi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man ne ingrijorezi. sper ca nimic grav.

spor la trebi

ba sunt lucruri destul de delicate....bine ca motoreta sta cuminte asamblata jumate in sufragerie...in seara asta, desi e sarbatoare si poate maine, spitez rotile sa o pun pe "picioare"

 

bafta si multam mult :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa man, nu-ti pierde speranta, o sa o faci tu, pana la craciun :D

 

:cheers:

Orl, eu nu stiu cum esti tu, dar de as fii io, nu cred ca as rezista o saptamana fara sa ma dau cu motoru!!!! :bounce:

oricum bafta....PS, iti mai trebe manerele?si cauciucu? :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orl, eu nu stiu cum esti tu, dar de as fii io, nu cred ca as rezista o saptamana fara sa ma dau cu motoru!!!! :bounce:

oricum bafta....PS, iti mai trebe manerele?si cauciucu? :peace:

pai si mie imi place sa ma dau, dar placerea mai mare e sa o fac frumoasa :D ideea e ca m-am sictirit de traficu din orasu asta si de imbecili...normal ca o sa ma si dau dupa ce o fac :cheers:

 

da...imi mai trebuie manerele...spuneai ca ai mai multe cauciuce...mai pune vro doua de doamne-ajuta ca mai am un proiect dupa asta :moto: multam fain...PS:cablu de kilometraj si melc nu ai pt motoretele astea? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am terminat jivina!e randul tau!

ne vedem la 7 scari! :cheers:

crezi ca face fata la un ditai drumu?eu as aduce-o...felicitari pt jivina :D

 

@1966carpati: mie imi pare rau ca stau aici, dar, ce sa-i facem?asta e...multumesc mult :bounce: putem sa ne ajutam intre noi cu sfaturi, si asta e foarte bine...spor :peace: :lol:

 

ma gandesc sa ma apuc de carpatiu ala al tau, da sa gasesc spatiu de depozitare pana fac simsoneta :P vorbim sapt viit, ca plec la munte :(

 

TANAAAAAM

 

traiasca departamentul de service de la mine din firma ca mi-au reparat card readeru si avem poze :(

 

-asadar, cum arata furca fata montata(mie imi place la nebunie cum se vede cu toate liniile pe ea)

-capacele laterala de la motor lustruite(nu le-am dat cu pasta abraziva sa il fac lucios-bling bling ci l-am pastrat clasic, si spalat :P ), carburator curatat(plutitorul se prezinta intr-o stare excelenta), butucurile de la roti desfacute si curatate(si franele sunt in stare impecabila, ma mir), desfacut claxon si pregatit ultimele tablite pt cromat :moto: a se observa in poze si mansoanele de la acceleratie si ambreiaj, legate criminal cu sarma :-L

 

-si binenteles, stadiul actual cu motoreta stand cuminte in sufragerie :lol:

 

saptamana viit, cand ajung, ma apuc de ea cu forte noi, dupa mahmureala :D

post-12624-1175864444_thumb.jpg

post-12624-1175864502_thumb.jpg

post-12624-1175864544_thumb.jpg

post-12624-1175864573_thumb.jpg

post-12624-1175864608_thumb.jpg

post-12624-1175864774_thumb.jpg

post-12624-1175864888_thumb.jpg

post-12624-1175864915_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brici brici brici

 

suna-ma cand te intorci. where there is a will, there is a way

am ajuns...sa zicem ca un imprumut ca am muuuulte cheltuieli, si in principiu se rezolva...astept un rasp legat de cauciucurile de la axi, sa stiu ca e lejer...vorbim, ok? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns...sa zicem ca un imprumut ca am muuuulte cheltuieli, si in principiu se rezolva...astept un rasp legat de cauciucurile de la axi, sa stiu ca e lejer...vorbim, ok? :cheers:

sal

0767064222_ nr meu!!

suna-ma si adumi aminte:D si tragema de urechi :crack: pe bune asta e baiu....uit tot timpul, manerele-s de o parte si si cauciugul :crack: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mr_ORL felicitari pana acum, sa dai tu gata madretea ca acum e cald, e vreme sa o scoti :crack:

 

sa vedem si noi bestia rosie :blink:

 

:ok:

si eu vr sa o termin cat mai repede, si am stat mai mult degeaba in ult timp, pt ca trebuia un amic sa vina sa centram spitele si nici el nu a avut timp...treaba se leaga...am pus pe spate(aripa, bascula) niste surubele noi, dar cam lungi, si vr sa montez spitele sa pun cauciucul sa fiu sigur ca nu imi atinge, apoi sa asamblez toata motoreta, pt ca daca o fac acum, risc ca atunci cand pun rotile sa o desfac :ok:

 

multam fain tuturor :cheers:

 

@axi...ok ombre...te sun cum am timp :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara, desi era duminica, am polizat frumos surubelele pt bascula spate sa nu mai am grija ca or sa loveasca in cauciuc, apoi, happy happy m-am pus de am asamblat motoreta....am facut-o in living si ma mir ca e asa de curata incat nu am facut mizerie deloc :D

 

acum, isi asteapta rotile, farul, motorul, si inca vro doua piesulete mici...

 

deci, pot spune ca arata super, si imi pare rau ca sunt cu calc de acasa in pana si nu pot pune poze, dar mama, cand avazut-o a ramas :what: si nu i-a venit sa creada cum arata, desi cand am adus-o acasa mi-a spus sa ma duc cu ea la ghena ca ii e rusine sa o vada in fata blocului :hug:

 

pozele le pun mai tz, cand o fi mai....complet asamblata :what:

 

bafta

 

@axi...ombre...ai niste timp sa imi trim pachetul ala?

 

PS:ceva camere, fie ele si sparte, unde gasesc? :sick:

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...