Sari la conținut

Custom Paint


moogoo
 Share

Postări Recomandate

:ph34r: :( Buna aia cu craniul! N-am absolut nimic impotriva concurentei... Probabil ca sint multi artisti care pot face lucruri ieftine si (citeodata) frumoase si nu contest nimanui talentul sau preturile... Va doresc sa-i gasiti pe cei mai ieftini si cei mai buni. Piatza oricum e in crestere si se va alege... Si repet: cine vrea sa vorbeasca cu mine, stabileste o intrevedere si conversam la obiect. Imi plac lucrurile concrete, nu abureli in jurul unei teme date. De exemplu, pot spune ca un chopper complet lucrat poate varia ca pretz intre 200 EUR si 1200 EUR, in functie de complexitatea lucrarii si de materialele folosite. La fel, un rezervor poate fi intre 100 EUR si 400 EUR... dar iar aberam!

Da, fac si casti, de la 50 EUR modele simple, la 200 EUR modele la care lucrez cam o luna...

Stiu ca nu sint in State si stau linistit, ca acolo preturile sint muuult mai mari. Materialele cu care lucrez sint aduse de afara la pretzurile de-acolo, asa ca...

Daca as pleca, as produce oarece banutzi, dar mai am treaba pe-aici... La mai mare!

post-24-1085408451_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. iar vorbiti mult si degeaba. puneti mana si faceti-va ceva siapoi vorbiti.

2. motoreta mea imi place cum a iesit, si eu am ales cat de incarcata sa fie.

3. mouse, fara suparare dar am vazut multe basini de lucrari in aerograf de la baieti care se dadeau mari artisti. vino sa vezi motoreta mea live si apoi vorbim de pretzuri.

daca vreti ceva calumea, NU MAI FITI CHITROSI.

gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Bre, mare lucru, un scris pe rezervor, intr-o culoare, nu-i cine stie ce... cit vrei tu! Dar, mai e o chestie: vrei sa-ti fac un fel de scris personalizat, sa inventez ceva, vrei sa scriu ca si cum s-ar vedea printr-o spartura in rezervor, vrei sa para ca e cromat si lucios, vrei sa fie ca si cum ar fi luat foc... vrei sa... asa-si-pe-dincolo? Daca vrei DOAR un scris simplu, de ce nu pui un sticker? Intentia mea e sa fac mai mult pentru voi, adica mai mult decit ati putea sa faceti si singuri. Un sticker se poate face la orice firmulitza care are cutter-plotter... Le dai originalul textului si ei refac fonturile, le taie din autocolant colorat si ti le lipesc contra unei sume modice... Tu cam cit ai fi dispus sa dai pe asa ceva? ... adica pe munca mea, nu pe sticker... :ph34r:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-ai facut sa ma gandesc foarte serios la ce poti de fapt sa faci. Trebuie totusi sa-ti spun ca doresc sa-mi faci ceva de aprox. 200E. Cred ca va trebui totusi sa ne intalnim sa stam de vorba pe "viu". Multumesc pentru raspuns. Axl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( M-am lamurit! Astept iarna asa cum o asteapta un pinguin ramas fara benzina in deshert! Mare lucru voi face la iarna! Pe bune, sint pregatit! Vara-mea mi-a adus un set nou de materiale speciale din Canada. Am mai vorbit si pe la Glasurit, aia cu vopselurile auto si am de gind sa mai iau si de-acolo ceva marfa pentru la iarna. Voi hiberna printre carene de motoare, invelit cu rezervoare de choppere si cu muuulte cashti pe linga mine...Fac o lista pentru la iarna? Declar lista deschisa... START!

In alta ordine de idei, nu prea mai am mobil (deocamdata), dar am in continuare mailul mugur@artpub.ro si mugur-popescu@excite.com, si telefonul fix (seara) 629.34.35. Vizitatorii doritori sa discutam pe tema asta sint asteptati oricind la biroul meu pe Magheru, cu un semnal inainte si gata. Hai noroc! :ph34r:

post-24-1087324576_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ph34r: Mamaaa! Am avansat la gradul de "Scuterist"!!!!! Mai deunazi eram "pieton", apoi "biciclist"... Ce ti-e si cu Forumurile astea! Poate ma invatza si pe mine cineva sa merg pe motor?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(  M-am lamurit! Astept iarna asa cum o asteapta un pinguin ramas fara benzina in deshert! Mare lucru voi face la iarna! Pe bune, sint pregatit! Vara-mea mi-a adus un set nou de materiale speciale din Canada. Am mai vorbit si pe la Glasurit, aia cu vopselurile auto si am de gind sa mai iau si de-acolo ceva marfa pentru la iarna. Voi hiberna printre carene de motoare, invelit cu rezervoare de choppere si cu muuulte cashti pe linga mine...Fac o lista pentru la iarna? Declar lista deschisa... START!

In alta ordine de idei, nu prea mai am mobil (deocamdata), dar am in continuare mailul mugur@artpub.ro si mugur-popescu@excite.com, si telefonul fix (seara) 629.34.35. Vizitatorii doritori sa discutam pe tema asta sint asteptati oricind la biroul meu pe Magheru, cu un semnal inainte si gata. Hai noroc! :ph34r:

M-ai trecut pe lista, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

:baubau: Mi-am reconectat vechiul numar de telefon! Ma gindeam ca poate a vrut cineva sa dea de mine si n-a reusit (dar imi fac ginduri degeaba, ca stiu ca nu va place sa aveti un motor frumos si colorat! hehe!!)

Deci, 0740. 193.953. sau 629.34.35, seara pe fix. Mai am si-un zapp de imprumut momentan, 0788.880.814... La mai mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, se face si mai bine de-atit... Adica poti avea un vulturel mai bine desenat, poate chiar realist, cu pene si ochi sticloshi, pierdut in grafisme de flacari... sau un desen mai geometrizat, ca si cind ar fi facut din crom, cu sclipiri si luciri ca o emblema metalica atasata de rezervor... vorbim cind e cazul... Ride safely!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
:baldy: Yes! Primul oltean, mai curajos decit Mihai Viteazu', este Mihnea, care vrea un taur pe-al sau chopper - sa fie primit! Va avea un taur, va tinem la curent cu poze, cind incep lucrul... peste citeva saptamini, zice el. Sper sa nu se supere ca i-am divulgat intentia, dar n-am avut rabdare. Intre timp ma gindesc la Renegade... adinc de tot... :baubau:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mai Domnilor, sint mai ocupat ca niciodata, n-am timp nici sa ... nici sa... Cu toate astea, am terminat o casca, asa de control... Nu stiu daca va place... Aici totul e subiectiv. Am in lucru acum o casca de karting, va fi ceva mai matematic, mai sportiv.

post-24-1094494002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...