Sari la conținut

Probleme derbi gpr 125 4t 4v


cro10boss
 Share

Postări Recomandate

Salutari sunt nou pe aici nu stiu daca postez unde trebuie,am o motocicleta derbi gpr 125 4 timpi ,am avut racordul dintre carburator si admisie crapat ,l,am schimbat,acum cand merg cu ea,in trapta 1 si 2 trage cat de cat,de la a3a in sus nu se mai tureaza decat in 6 mi -7mi.. Si nu prine mai mult de 60 km/h, mentionez ca robinetul vacum este nou,la carburator mi.am bagat putin nasul si cam atat,va rog ajutati.ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari sunt nou pe aici nu stiu daca postez unde trebuie,am o motocicleta derbi gpr 125 4 timpi ,am avut racordul dintre carburator si admisie crapat ,l,am schimbat,acum cand merg cu ea,in trapta 1 si 2 trage cat de cat,de la a3a in sus nu se mai tureaza decat in 6 mi -7mi.. Si nu prine mai mult de 60 km/h, mentionez ca robinetul vacum este nou,la carburator mi.am bagat putin nasul si cam atat,va rog ajutati.ma

pe liber se tureaza bine ? poate ai limitare la ea....verifica nivelul din carburator , (vezi postul meu "problema cbr 125 ) de mai jos citeste-l si ai sa vezi cum se verifica nivelul din carburator e simlu ) apoi verifica sa nu cumva sa mai traga aer fals pe undeva....verifica bujia vezi ce culoare are poate merge innecat sau prea sarac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pe liber se tureaza maxim, limitare nu am, a mers ok pana acum 3 sapt ,am sa ma uit la nivel si am sa revin cu noutati,mersi frumos

 

Bujia e de culoare neagra

 

Alte opinii? va rog

 

Alte opinii? Va rog

Bujie neagra : Cauze posibile: amestec benzina/aer gresit ; bujia nu da scanteie corect ; ..clar la tine vine benzina multa si merge innecata daca bujia e neagra sau vezi filtru de aer sa nu fie infundat ceva.......e pe injectie sau carburatie ?

Editat de Effect20CM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amestec bogat.

 

shoc blocat pe deschis

nivel prea mare

cui pontou care nu inchide

filtru aer foarte murdar

corpuri straine in air-box

sau "mi-am bagat putin nasul"

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indian 73.. Decat raspunsuri inutile mai bine deloc,...am rezolvat problema,era din cauza membranei cand am desfacut si am prinso in afara ,am pus.o corect si acum e ok,merge ok motocicleta,multumesc pentru ajutor

Deci problema a fost ;

"mi-am bagat putin nasul"

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...