Sari la conținut

Montare bricheta/priza


moshulette
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

Sunt nou in ale motociclismului, in ale forumului si in ale sevice-ului motocicletei. Mi-am cumparat de curand on priza ca sa imi incarc telefonul/gps-ul in timpul mersului.

 

Asta este ceea ce am primit in pachet (vezi poza de mai jos). Intrebarea mea este cum se numeste cablul in romana sau in engleza (pentru ca momentan nu merg cu motorul in romania) care da din mufa firelor pe care le am eu in baterie, daca imi puteti da un link v-as fi recunoscator.

 

Multumesc si imi cer scuze pentru intrebarea prosteasca!

 

Asfalt uscat si Doamne Ajuta!

post-81173-0-21269500-1393009309_thumb.jpg

Editat de moshulette
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slabe sanse sa gasesti ceva special facut pt scopu asta in alta parte decat la cei de la care ai cumparat priza.

Dar nu e nimic grav, daca nu gasesti o mufa pereche cu cea de pe cablul tau, o tai pe aia si prelungesti cablul cat ai nevoie iar in capat ii pui doi papuci compatibili cu bornele de la bateria ta. Obligatoriu trebuie sa-i montezi si o siguranta dar din cate vad eu in poza s-ar putea sa fie deja in chestia neagra de pe firul rosu.Oricum trebuie sa verifici daca este sau nu o siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare o mufa standard. Gasesti la orice magazin de bricolat electronice (relee, rezistente diode etc.) Vezi sa fie o mufa care da suporte 10A. Daca alegi varianta cu taiat fire (la fel de buna) ai grija la legaturi imperfecte:sursa de incendiu la un consum mai mare (nu e cazul telefonului dar nu se stie ce o sa bagi in priza aia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad eu este o mufa tamiya( http://www.google.ro/search?q=mufa+tamiya&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=bKMIU_LKFc3GtAb7mYDQDg&ved=0CDgQ7Ak&biw=360&bih=567&dpr=3)...dar nu se vede prea bine si e posibil sa ma insel. Anyway, te duci la orice magazin specializat in componente electronice(cu cablul tau) si gasesti cu siguranta mufa, de orice fel ar fi.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...