Sari la conținut

Gsxr 750 L1


RNY
 Share

Postări Recomandate

il spal, am grije de el ca tre' sa aibe si el grije de mine....

 

ps - are cineva manual de L1 in romana sau in engleza? l-am primit in limba germana si nu amce sa fac cu el

 

Bafta !

 

si spalat...

post-41086-0-79656000-1393098169_thumb.jpg

post-41086-0-58560500-1393098234_thumb.jpg

post-41086-0-17481300-1393098284_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptu ptu ptu .. sa nu fie deochi.

 

Fain tare .... sa-l stapanesti sanatos.

 

Am incercat sa ma uit dupa manual .. nu am gasit nimic .... gratis .. un pdf ceva.

 

Inca nu a aparut.

 

Incearca sa vb la dealer sa iti dea unul in engleza .. sau la dealerii din romania ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos ,sa-l stapanesti cu placere si fara incidente ,daca mai ai ceva bani pusi @saltea da rpd gumele jos ,le vinzi si-ti pui ceva mai userfriendly, mai moi

sa te bucuri de ea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa ma uit dupa manual .. nu am gasit nimic .... gratis .. un pdf ceva.

 

 

 

Incearca sa vb...... la dealerii din romania ..

 

N-auzi ca e circa 4000E!?!?.. Ai innebunit? :moron:

 

Anyway.. faina jucaria. Sa te bucuri de ea. :)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt sfaturi si urari....

 

Asfalt uscat in noul sezon va doresc tuturor !

 

Uitasem sa o prezint si pe sora ei mai batrana, la care am renuntat asta toamna cand tocmai implinise 5 ani si vreo 26000 km

post-41086-0-16913900-1393192628_thumb.jpg

post-41086-0-03390700-1393192684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, K8 ramane o motocicleta super tare - eu in 26.000 km parcursi am avut o singura problema, in sensul ca mi s-a defectat claxonul si i l-am schimbat pe garantie.

In rest, revizii facute la timp, anvelope noi cand a fost cazul si cam atat.

 

Totusi exista o diferenta intre cele doua in sensul ca L1 mi se pare ceva mai echilibrat si ceva mai manevrabil, si cel mai important este ca franeaza mai bine comparativ cu K8 - aici un scurt film in care sunt prezentate si diferentele dintre cele doua modele -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai are uleiul in ea din 2011, iti recomand sa il schimbi inainte sa mergi cu ea.

 

NEAPARAT SA-I SCHIMBI ULEIUL!

 

si cun zice si @cmd, dc mai ai finante disponibile, da-i jos bocancii si da-i adidasi :)

 

numai bine

si

Sa ai noroc de ea colegu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am fost la service reprezentanta Suzuki pt schimbul de ulei inainte de revizia de 1000 si au spus ca trebuie neaparat sa rulez ca uleiul din fabrica pana la 1000 km si abia dupa aceea il pot schimba. Am inteles de la ei ca uleiul din fabrica este un ulei ceva mai special si trebuie pastrat pana la prima revizie.

Am intrebat si la dealer-ul din Germania care mi-a spus acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. e un ulei mai gros si mai ""abraziv"" ca sa spun asa ,nu e full synth ...piesele aflate in motor si care sunt in miscare ,sunt pre-rodate dar trebuie sa aiba un luciu perfect ,sa se aseze perfect.Foarte important in cazul asta,nu depasi aia 7-8000 rpm (sau cat o fi) ,si nu incinge motorul.Fa aia 1000-1500 km in afara orasului .De turatii in gol gen "sa auzim cum suna frate" nici nu poate fi vorba.Optional ,pt un rodaj complet si corect poti folosi si frana de motor (evident nu abuziv)



Bafta ! E un model FOARTE reusit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...