Sari la conținut

Scurgere ulei


Sanim
 Share

Postări Recomandate

Azi dau o tura cu suza.. si de cand o am , cand opream undeva , vedeam ca iasa fum de pe esapament.. ma gandeam ca poate a sarit ceva noroi sau apa de pe la roata din fata.

Azi insa am descoperit pe unde iasa ulei , si picura pe esapament, de acolo si fumu , esapamentu fiind cald.

atasez 2 poze, eu ma gandesc sa pun niste silicon dinala de cuptoare (343 C ) pe langa camasa cablului de la turomentru , care intra in chiuloasa.

Sa pun silicon ? e ok ? sau ce sa fac ?

DSCN2270.jpg

DSCN2269.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe aici prin Alba-Iulia nu prea stiu magazine de moto... desfac acel surub de la camasa.. pun niste silicon strang iar si las asa o zi doua , apoi vad...



am desfacut acea piulita care tinea cablu si camasa lipita de bucata aceea de metal ce iasa din chiuloasa, dar nu am vazut nici o garnitura nimic... doar camasa de metal.

Am pus silicon chiar pe peretele de la chiuloasa + pe filet la piulita si apoi am mai pus si pe langa camasa unde intra in piulita.

Acum sa speram ca nu mai iasa ulei sa-mi picure pe esapament.. sa vad fum sub mine cand stationez :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speri degeaba. Angrenajul cu ax care actioneaza cablul, are unul sau doua semeringuri. Costa 3-4 lei, cu masuratoarea va fi mai nasol.

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...