Sari la conținut

Problema BMW F650 ST


Postări Recomandate

Salut baieti
Am o problema : stopul pe spate este aprins mereu iar semnalizarea dreapta nu se aprinde si stinge intermitent. Cand o cuplez este aprins doar becul de spate semnalizare constant , cel de fata ramane stins .
Aveti idee de la ce poate fi ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt semnalizare:ai un bec ars la semnalizarea care nu clipeste(nu se aprinde deloc)

pt stop pe frana:posibil contact frana blocat(dispozitivul de la pedala sau maneta de frana care aprinde stopul),sau daca este pt frana spate e reglat necorespunzator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi intai becul ars,ia un bec de la semnalizarea stanga si pune-l la cea din dreapta care nu merge,asta ca sa confirmi problema la semnalizare



ideea este ca problema la cele 2 probleme au aparut in acelasi timp, coincidenta ?



un bec este aprins constant ( cel de spate ) si unul stins

 

 

tot ce e posibil...teoretic nu ar trebui ca stopul pe frana sau pozitia spate sa aiba vreo legatura cu semnalizarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica contactul pompei de frana spate, este cunoscut faptul ca acel contact cedeaza....iar in legatura cu semnalizarile nu ai decat sa faci diverse verificari ca sa descoperi problema.... Bafta!

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avit problemele astea la a mea...

 

1. la stopul frana era contactul de la pedala, trebuia reglat

2. la semnal schimbasem un bec si pisesem unul cu voltaj mai mic decat trebuia si nu descarca sau nubstiu ce nu facea din releu... chestii nu na pricep.. da am pus bec de voltaj corespunzator si a mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...