Sari la conținut

Parere kit lant, uzat sau mai merge ?


Sanim
 Share

Postări Recomandate

Fiind vreme frumoasa am zis azi sa dau jos lantu pinioanele si sa le am pregatite pentru maine.

Insa cand am desfacut capacu la pinionu fata, spre uimirea mea nu avea piulita, ci o siguranta, atasez poze mai jos.

Si inca ceva, pinionu fata mie mi se pare ca are foarte putini km , oricum il voi schimba cu cel nou , insa ce ziceti , se merita sa-l tin ca Extra ? :D in caz ca voi avea nevoie vreodata.

DSCN2357.jpg

DSCN2359.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insa de prinderea pinionului e ok ? caci eu pe net la toate am vazut cu piulita... nicidecum doar siguranta dinaia... , culmea e ca nu are nici filet de piulita, ma gandesc ca asa e din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasi siguranta am vazut-o si la un gs500F , pe youtube.... , eu o sa bag totusi o sarmulita prin cele doua gauri, sa tina siguranta stransa... doamne fereste de ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident că proiectantul a fost ateu! C-altfel se ferea de necuratul şi punea o sârmuliţă!

Nu sârmuliţa lipsea, lipsea ungerea corectă, verificarea corectă, schimbarea conform cărţii de service! Doamne fereşte de un lanţ rupt, că siguranţa aia este fail-safe, pinionul nu pleacă de acolo!

PS: Secţiunea întreţinere curentă din manualul de service e aur curat la casa omului!

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident că proiectantul a fost ateu! C-altfel se ferea de necuratul şi punea o sârmuliţă!

Nu sârmuliţa lipsea, lipsea ungerea corectă, verificarea corectă, schimbarea conform cărţii de service! Doamne fereşte de un lanţ rupt, că siguranţa aia este fail-safe, pinionul nu pleacă de acolo!

PS: Secţiunea întreţinere curentă din manualul de service e aur curat la casa omului!

Nu ma lua asa tare, ca motocicleta abia am cumparat-o, nici nu am iesit la drum cu ea, doar pe drum te tara asa putin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te iau tare, te cert, aşa, de prima lecţie! Las' că-ţi prinde bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...