Sari la conținut

250cc Naked Nou


danutgalati81
 Share

Postări Recomandate

salut prieteni. Sper ca la primavara-vara sa devin si eu motociclist si normal vreu sa cumpar o motocicleta (noua).

v-as ruga daca imi puteti spune ce motociclete de 250cc naked se importa in romania si de cine. nu am reusit sa gasesc nici un importator.(cea mai aproape de ce vreau eu ar fi mz rt dar e de 125cc).

nu-mi plac choperele, enduro, sm sau carenate.

imi plac honda cbf/cbx 250, nighthawk 250, hyosung 250 dar nu am gasit in .ro noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica o sa apara anu' aviator Yamaha YBR 250, fratioru mai mare a lu' YBR 125 care e naspa la aspect, subreda ca o bibicleta. Parca are 21 de cai si costa putin. Nujtiu daca se va importa si in Ro, cel mai bine dai un mail/tel la importatorul Yamaha de la noi. Mai erau Hornet si Bandit de 250 da' nu stiu daca se mai fabrica si de importat oricum nu stiu sa se fi importat pe la noi. Doar ca ocazie. Eu insa ti as recomanda un 400: Bandit sau CB1 sau XJR 400, astea fiind 4 linie. Sau GS 500, CB 500 sau ER-5, 2 in linie. Sunt "incepator friendly" dar pot fi si al dracu daca vor. ;)

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi. sincer nu ma intereseaza asa mult lookul, cu cat mai simplu cu atat mai bine. nu o iau de parada, nu ma plimb prin oras (dupa ultimile statistici in galati am impresia ca sunt cele mai multe accidente raportat la numarul de vehicule :burnout: ). in schimb sunt niste drumuri foarte misto(necirculate si niste peisaje chiar frumoase in jud tulcea-smardan/macin/horia si mai departe drumul spre mare ;) ) unde poti sa mergi relaxat si fara batai de cap.

ca sa-i zic asa va fi doar un mijloc de relaxare nicidecum accesoriu la moda,adrenalina & sh_t

de ce nu vreau un sh? pt ca pe langa faptul ca voi merge putin sa mai stau sa o repar 1 luna si sa vina toamna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa prinzi microbu si nu o sa te mai multumesti cu 250ul destul de devreme. Plus ca la drum intins e destul de slabutz, cu pasager nu mai vorbesc. Eu am luat 2 mobre cand aveau ambele 10 ani si in afara de consumabile nu am schimbat nimic. Depinde si de noroc dar si de inspectia motorului cand il cumperi. Iti spun eu ca, cu unul dintre motoarele enumerate mai sus de mine mergi mult mai relaxat si fara batai de cap la drum intins decat cu oricare 250. Plus ca astea mai mari sunt mai fiabile (turatii mai mici ca 250urile, nu sunt asa fortate). Orice ai face iti urez bafta. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 250 nu ai foarte multe variante

 

marauderul e o motocicleta care s-a dovedit destul de buna dar e chopper

 

Yamaha YBR este cam ceea ce descrii tu aici si va fi adusa din primavara si in Romania nu stiu pretul dar nu cred ca va fi foarte scumpa

 

pt relaxare ti-as recomanda si un scuter de 250... Aprilia Scarabeo e excelent (roti mari, motor robust, etc.. )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...