Sari la conținut

Inmatricularea Scuterelor De 50cc


mau
 Share

Postări Recomandate

aveti idee care este procedura de inmatriculare de la 1 dec 2006 pt 50 cc ... un link ceva ?

 

am inteles ca se introduce obligativitatea inmatricularii la primarie ? ... vreau ceva cert ... oficial !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inmatricularea s-a luat ca o evidenta si o forma de a mai scoate bani...asadar, impozitul ne asteapta pe toti...cred ca o sa se ajunga sa platim impozit si pe pantofii cu care mergem in picioare, ca doar mergem...dar, ce sa le faci?asta e...si da...e un topic la legislatie, acte, vama care cuprinde mult mai multe informatii...aruncati un ochi :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la primarie nu stie nimeni nimic ... am intrebat cativa politai pe strada ... unu zice ca nu se inmatriculeaza altu ca se inmatriculeaza obligatoriu la udristei altu ca se inmatriculeaza la primarie ca remorcile ...

 

 

tara de (cuvant urat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am interesat azi

se merge pentru bucresteni la primaria bucuresti, vis a vis de cismigiu .

acolo se merge la camera X (am uitat care este) si se completeaza niste acte (fireste) se plateste taxa de inregistrare (inregistrare nu inmatriculare) si ai cu tine un act de proveninenta, carte de identitate sau act de omologare individuala de la rar sau certificat de conformitate (ceva de genul)..

asta am inteles azi in urma unui telefon dat unei firme care aduce scutere . le multumesc pe aceasta cale ca au stat de vorba cu mine desi nu le sunt client, si ca m-au tratat mult mai bine decat ma asteptam .. firma se cheama gopop (au site si au pe site formularele parca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BUZZ!!! :wave: , cu noul cod rutier ? dak nu ai scuteru inmatriculat , (fara vama platita si nu il poti inmatricula ) nu mai ai voie sa umbli p drum publik ashai ??

 

 

bai eu am piagio hexagon de 125 si am nr galben..adik e inregitrat la promarie...mie mia cerut aia factura sau dac nu actele de vanzare cumparare de la notariat..si mam dus la notor si lam inregistrat...pl mea desi e de 125 nu mia zis nimeni nik...am amenzi de casca si viteza...si nu mia zis nimeni nimik...ascum vreau sa dau hexa sa iau un dna de 180...la fel fac si cu ala :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai eu am piagio hexagon de 125 si am nr galben..adik e inregitrat la promarie...mie mia cerut aia factura sau dac nu actele de vanzare cumparare de la notariat..si mam dus la notor si lam inregistrat...pl mea desi e de 125 nu mia zis nimeni nik...am amenzi de casca si viteza...si nu mia zis nimeni nimik...ascum vreau sa dau hexa sa iau un dna de 180...la fel fac si cu ala :peace:

 

ciudat...adik ma pot duce cu minsku la primarie?am si nevoie de carnet comform noilor legi?daca tot il inmatriculez la primarie, banuiesc ca nu am nevoie de carnet :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

la ce sectie trebuie sa ma duc la primarie ca sa primesc numar galben ?

 

ca aici nimeni nu a auzit de numere galebene , bata-i vina sa-i bata !!

 

In Bucuresti se numeste "Directia Transporturi, Drumuri si Sistematizarea Circulatiei", distractia costa 92RON (o singura data), iar numarul e galben, cam ca cel de troleu dar mai mic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...