Sari la conținut

Ce Moto Sa-mi Iau ?


Postări Recomandate

Salut! Sunt nou pe forum si vreau sa ma ajutati intr-o problema . La inceputul lunii ianuarie voi implini 16 ani si vreau sa iau carnetul pt. A1. Voi ce ziceti, sa ma inscriu la scoala chiar in ianuarie ? sau sa astept pana prin februarie ? Stiu ca in noua legislatie este precizat ca pot incepe scoala inainte cu 3 luni sa implinesc varsta necesara, dar dupa cate stiu eu iarna nu se poate da poligonul la examen la politie. O alta "problema" ar fi ca nu stiu ce motocicleta sa imi cumpar pentru strada. Deocamdata detin o honda cr250 pe care o folosesc doar pentru motocross. Pentru strada m-am gandit sa imi iau un supermoto de 125cmc, dar in 2 timpi, pentru ca cele in 4 timpi is prea slabute, desi mai fiabile. In acelasi timp, ma gandesc si la o posibila varianta cu o sportiva de 125cmc tot in 2 timpi, dar astea chiar nu merita deoarece ca sa "traga" trebuie sa ii dau acceleratie cat cuprinde sa treaca de 100 kmph. Voi ce imi sugerati ? Multumesc anticipat si asfalt uskat;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde esti?

apuca-te cat poti de repede de scoala ca sa nu pierzi timpul ca se intinde chestia cu examenul pana iti faci dosarul si astea , oricum nu te programeaza nimeni pana la jumatatea lunii martie , asa ca ai timp de scoala

si de motor un sfat i-ati ktm sting, e supermoto in 2 timpi cu 34 de cai , dar nu am vazut nici unul limitat sa aiba 11 kw in talon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr strada...aprilia rs 125..dar mie imi place mai mult cbr-ul...mult mai fiabil...sper sa imi iau si io unu la primavara..am facut si io scoala am luat legislatia cu 24 dar o sa ma insciu la primavara ptr sala ca nu ma grabesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furia_soselei ms pt. raspuns. Sunt din Oradea. De gasit ktm sting in 2 timpi limitat nu-i o problema, am un prieten la bistrita care aduce din motociclete din germania la comanda, si imi pot alege de pe www.mobile.de modelul, iar el mi-l aduce. Prefer sa-l iau de afara decat din ro. M-am gandit sa fie unul dupa '2000. Yo_InKognito ms si tie pt. raspuns, dar prefer un supermoto pt. ca este mult mai practic in oras. Sa fim seriosi, unde ai loc in oras sa-i dai peste 100 ? Supermoto ii usoara, ii ingusta, te poti "furisa" mai usor printre masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce sariti fratilor asa cu gura nu am vazut ca a zis de supermoto...de-aia nici nu ma intra mah nimeni pe sectiunea asta...din cauza voastra...cum pot sa imi sterg si io contu ? sau dak poate vreun admin sa mi-l stearga ca nu am nevoie forumu asta care e de tot c a c a t u de vreo 2 luni incoa...haidi pa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai mult m-am referit ca nu are nimeni nici un super moto in 2 timpi,deci mare lamurire din partea noastra nu o sa ai.Dupa cum vezi mai multi ti-au recomandat RS sau CBR pt. ca stiu de ce sunt in stare si stiu ce si cum.Daca vine unu si zice frate cumpara motoru ala ca nu stiu cum am citit eu intr-o revista ca baga,ca arata,etc. este fix prob. lui

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut eu ktm sting 125 2T si mergea si arata f bn. chiar imi pare rau ca l-am dat , dar cand il aveam eu aveam 15 ani si... am preferat sa-l dau. eu cred ca e cea mai buna alegere pt. ceea ce vrea el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mai sunt si HM-motard nu sunt 100% sigur daca au si de 125 dar de 50 stiu sigur ca exista ca are un prieten.Sunt motoare facute sub licenta Honda deci nu prea cred ca ar fii rele,stiu de ala de 50 ca arata si se comporta super. http://www.ultramotard.com/bb/ftopic35726.php analizeaza ce au italieni si o sa fii surprins :ok: :peace:

http://www.motorbikes.be/en/HM/2003/Motard%20125/ :wave: eu ma uit la datele tehnice si cam nu imi vine sa cred.cauta pe google ca de-aia ai net :D oricum la momentul de fatza nu ai de la cine sa obtii informatii concrete si despre cum se comporta

Editat de seby_mf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator TazzY

Daca il asculti pe puya sa iti iei RS nu o sa ai lipici la fete asa ca ia-ti Mito ca arata mai bine si e si mai nervos sau XT si date pe o roata.. :bow:

 

Lasand gluma, Mito rulz.. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa scoala cat poti de repede, e bine sa dai sala acuma, iar poligonul imediat ce se topeste zapada. (care nici macar n-a aparut :bow: 14 decembrie cu 10 grade C :bow: )

 

OFF-T: Tazzy, dar ce te-a apucat, asa deodata, cu MITO? Ai facut o tura si te-ai indragostit? :bow: Sau de unde pana unde iubirea asta brusca? As fi de acord cu tine, daca ar fi facut bratul oscilant numai pe-o parte a rotii, ca la 916.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...