Sari la conținut

wikimapia 2 gpx track


Postări Recomandate

folosesc des wikimapia la planificat trasee pe unde nu-s drumuri pe harti, in special datorita nivelului de informatie si ca ma lasa sa comut intre mai multe harti / satellite images spre deosebire de google earth si altele. teoretic are un tool de masurat distante cu care poti sa "desenezi" un traseu dar nu poti sa-l salvezi de nici un fel... in afara de sa-l dai unui amic sa vada cam care e ideea nu prea ofera.

 

asa ca mi-am facut un convertor pe care m-am gandit ca pot sa-l foloseasca mai multi... daca folosesc wikimapia si vor sa bage rezultatul intr-un gepese.

 

http://178.79.163.34/wikimapia2gpx/

 

se c&p link-ul generat de tool de masurat distantele in primul camp, un nume in al doilea si rezulta un fisier gpx bun de pus in GPS sau importat in alte chestii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo pentru partajare!

Foloseam, demult, wikimapia. Dar a devenit încărcat ca un bord de beamveu plin de cruciuliţe.

www.ridewithgps.com l-ai încercat, pentru planificare ? Poate urmări şi străzile ( autoroute ) sau poţi trage şi linii drepte între waypoints; ambele în cadrul aceluiaşi track ( comutabil ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foloseam, demult, wikimapia. Dar a devenit încărcat ca un bord de beamveu plin de cruciuliţe.

 

pe mine nu ma deranjeaza ca-i incarcata. adica imi convine. pe ce altceva mai vezi marcate chestii de genul "stejar de 400 ani", "stana cu caini rai" etc? :D

 

www.ridewithgps.com l-ai încercat, pentru planificare ? Poate urmări şi străzile ( autoroute ) sau poţi trage şi linii drepte între waypoints; ambele în cadrul aceluiaşi track ( comutabil ).

 

nu, vad ca cere cont...

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa deschid gpx-ul cu google earth, l-a incarcat, dar e invizibil pe harta...Fac ceva gresit?

 

da pe mail gepex-ul. ma uit sa vad daca-i generat aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...