Sari la conținut

a vazut cineva er6n-ul din anuntul asta?


Darco
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa intreb daca a fost cineva sa vada aceasta motocicleta: http://olx.ro/oferta/kawasaki-er-6-de-vanzare-IDSZ5F.html#83ddb7e9a9

as cam fii interesat de ea, dar are cel mai mic pret din tara, si problema e ca sunt aproape 500 de km de la mine pana acolo unde e ea, iar daca ar fii probleme cu ea si nu as lua-o as pierde aproximativ 600 de lei.

Si ma gandeam ca poate a fost cineva interesat de ea si a fost sa o vada, are si foarte multe vizualizari.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a lasat-o la 1800, am vazut ca e cazuta , dar pana la urma toate sunt, cat despre inmatriculat, nu consider ca e o problema asa mare, majoritatea care sunt aduse recent de dincolo sunt neinmatriculate. important pt mine e sa fie in stare buna ea pt ca daca e chiar mi-i se pare o oferta buna, e mult sub pretul pietei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca e cazuta , dar pana la urma toate sunt

faci si tu ca unu de vindea telefoane, "e telefon, e normal sa fie zgariat, de la cheile din buzunar, de la cazaturi pe trotuar...asta-i legea vietii" :)

Editat de aethys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...,daca sunteti interesati o putem inmatricula noi,dar pretul mai creste putin....

Dacă nu erau doar vorbe pentru a impresiona credulii, chiar o înmatricula cu mult timp în urmă.

Darco tu cauți încurajatori să te determine să te duci să o vezi?

Nefiind înmatriculată, există riscul să fie furată.

Zici că e de ceva vreme la vânzare, nu te întrebi de ce?

Are prețul sub nivelul pieței, oare de ce?

Crezi că ai fi primul care se duce să o vadă?

Sigur au fost și alți amatori de chilipiruri la vizionare și au fost dezamăgiți de ceea ce au văzut, auzit. Probabil din cauza asta a mai și lăsat la preț.

Baftă în a lua o moto bună!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Pana nu o verifici nu stii.Eu in primavara am refuzat sa cumpar un Er6 din C-ta pentru ca avea capacele motorului vopsite(trebuia sa scad din pret la revanzare fiind clar ca a fost trosnita),semicarenele laterale revopsite si cu suruburi lipsa pe interior si levierul ambreiajului rupt.Ma seca cu faptul ca e din 2008(prima inmatriculare),real 2007 si vroia 2400 fix

I am spus foarte clar ca eu pierd bani la o revanzare de max 3 luni daca nu imi place motorul si nu pot sa ii ofer banii aia pe care ii vrea el.Un er6 revopsit nu face 2450,adica 11000roni.Ma mai fwutea la creier ca a facut schimbul de ulei si ca are un cacao de toba no name cumparat de la unu din Timisoara

Nu stiu daca si a gasit fraier sa o vanda dar eu nu cumpar mobra cazuta la pretul cerut de vanzator,estimez cat ma costa eventualele reparatii si ofer un pret corect strict din punctul de vedere al minimalizari pierderilor la o revanzare rapida

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care modele ar mai fii bune la categoria naked de 600 de cm, generatia dupa 2004-2005?

sa se incadreze in 2500 de euro.

sincer, cu privire la er6le asta si eu sunt putin sceptic, tocmia de asta intrebam aici, ma gandeam ca poate chiar a fost cineva de pe forum sa o vada.


» Post actualizat in 22 Jun 2014 15:50

mie er6le mi-i se pare grozav pt inceput, eu sunt incepator bineinteles, fiindca e in 2 cilindri, nu are o putere foarte mare si din cate am inteles nu e mare. adica cam exact ce mi-ar trebui de inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu s-a dat pe banii aia sigur sunt probleme cu actele sau probleme de natura mecanica.

Cauta in alta parte, e piata destul de mare si de variata, trebuie sa stii doar ce vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Suzuki gsr, e cu multe clase peste Er6.Da e mai puternic dar daca nu te mananca e o mobra foarte docila in ture mici si nu iti bati capul cu carbelitoarele care o iau razna,are injectoare

Eu am avut o oarece revelatie cand am incalecat ER6 ele..are aceasi greutate ca gsr ul(asa am simtit eu) iar pe gsr ul incercat cu un an inainte,are o pozitie mai ok decat Er6.stateam in ,,maini'' pe bicilindrul ala.Consumul e la diferenta de 0.5l si er6 nu e o mobra economica(daca asta cauti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yamaha fz6 iarasi am vazut ca sunt destul de multe la vanzare, si se incadreaza ca si pret, iar pe motorcyclenews.com am citit ca e foarte reusita, despre gsr-u scriau ceva de genul ca fz6le ar fii mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Cumperi strict ce iti place tie,dar nu cumpara motoare supraevaluate..la 2500e iti recomand un naked 4L cu alimentare pe injectie...un er 6 cazut nu merita o astfel de suma

Mai vroia un coleg de aici sa dea 2500e pe un ER6 spoit si cu km manarit,norocul lui e ca stiam mobra si m a intrebat de ea...dupa aia s a convins singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc inca odata little wayne asa e m-ai ajutat f mult si datorita tie am plecat duminica trecuta in italia la firenze si mi-am luat de acolo o bijuterie de suzuki gsr 600 din 2008 model yoshimura cu 9750 km la 1550 de euro care are doar pedala de frana rupta si o zgarietura pe cadru de vreo 5 cm care in 3zile e gata si in care s-a bagat acum 3 saptamani 900 euro pe revizie+cauciucuri pirelli diablo corsa noi dovedit cu facturi asa ca mai bine cautati pe afara ,va trebuie doar rabdare multa si sa fiti pregatiti sa plecati imediat,intradevar drumul timisoara-firenze-timisoara m-a costat mai 375 euro dar a meritat din plin la anul;km si starea motocicletei,bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Suzuki gsr, e cu multe clase peste Er6.Da e mai puternic dar daca nu te mananca e o mobra foarte docila in ture mici si nu iti bati capul cu carbelitoarele care o iau razna,are injectoare

Eu am avut o oarece revelatie cand am incalecat ER6 ele..are aceasi greutate ca gsr ul(asa am simtit eu) iar pe gsr ul incercat cu un an inainte,are o pozitie mai ok decat Er6.stateam in ,,maini'' pe bicilindrul ala.Consumul e la diferenta de 0.5l si er6 nu e o mobra economica(daca asta cauti)

In care sens faci tu afirmatia ca un er6 nu este economic ? NU consuma mai mult de 5,5 in oras. In afara orasului n-are rost sa vb despre consum !

Deci unde nu este economica ? Pe camp ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

multumesc inca odata little wayne asa e m-ai ajutat f mult si datorita tie am plecat duminica trecuta in italia la firenze si mi-am luat de acolo o bijuterie de suzuki gsr 600 din 2008 model yoshimura cu 9750 km la 1550 de euro care are doar pedala de frana rupta si o zgarietura pe cadru de vreo 5 cm care in 3zile e gata si in care s-a bagat acum 3 saptamani 900 euro pe revizie+cauciucuri pirelli diablo corsa noi dovedit cu facturi asa ca mai bine cautati pe afara ,va trebuie doar rabdare multa si sa fiti pregatiti sa plecati imediat,intradevar drumul timisoara-firenze-timisoara m-a costat mai 375 euro dar a meritat din plin la anul;km si starea motocicletei,bafta multa

Ma bucur ca ti am putut fi de folos.Nu e nevoie sa imi multumesti,chiar ma bucur ca ti ai gasit ceva bun la un pret bun

Iti doresc sa te bucuri de motoreta.Daca stiam ca pleci,poate imi aduceai si mie o motoreta(sunt in cautare)

» Post actualizat in 22 Jun 2014 19:50

In care sens faci tu afirmatia ca un er6 nu este economic ? NU consuma mai mult de 5,5 in oras. In afara orasului n-are rost sa vb despre consum !

Deci unde nu este economica ? Pe camp ?

Nu pe camp,ci la arat.5.5 in oras consuma si o antichitate de suzuki gs500 din 90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Si in ce fel arata si in ce fel merge antichitatea aia ? Te contrazici singur des ? Aici ridici in slavi injectia, aici lauzi pocnitorile din 90 pe carburatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

little wayne a fost o decizie pe care am luat-o in 30 de min dupa ce am vb cu proprietarul si am pus la topicul transporturi intern+international un anunt ca plec de pe userul tavibasca care e cumnatul meu ca mai am loc pe slepul meu de inca 1 moto daca e interesat cineva de adus sau de trimis am lasat acolo si un nr de tel dar probabil nu ai observat si eu a trebuit sa fiu dimineata la 8 acolo am mers incontinuu dus intors 2530 km dar a meritat din plin oboseala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...