Sari la conținut

cat ulei pun in furca


Postări Recomandate

Buna Seara,am o furca USD si nu stiucat ulei sa pun,problema e ca furca

Provine de la un dr 350 din 92-93 sau am vazut si pe rm 250 din 92 o furca asemanatoare,daca pun500 dde ml in fiecare jamba e ok?

» Post actualizat in 04 Jul 2014 21:12

Pot sa pun ulei 15w,furca o polosesc intr-un proiect super moto,a si are in capatul de sus albjambei ca unbaerisitor,reglez furca cu acel aerisitor?are si in capatul de jos al furcii un surub cu sageti pe care scrie sof si hard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune varianta maxima, regleaza soft, forteaza pe comprimare si daca nu ajungi la capat scoate cate putin din ulei. Aceeasi metoda se foloseste si cand folosesti ulei mai gros decat cel original. Succes la noul proiect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

404 e cand doar schimbi uleiul si 538 e atunci cand dezansamblezi complet si cureti furca (la "uscat" cum ar veni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am afla ca e furca de dr 350 SHC din 92( e singurul model cu furca USD )dar nu gasesc pe nicaieri ,cantitatea de ulei pe care sa o pun in furca,inebunesc ,gasesc doar pentru suzuki dr 350 din '92 dar cu furca nirmala,si nu cred ca este la fel.Stie cineva care are un manual cat ulei sa bag?


» Post actualizat in 06 Jul 2014 11:26

am gasit undeva ,circa 404 ml dar eu am pus aprox.440 ml per telescop,e ok?a si am pus ulei 10W,trebuia sa pun cumva 15 w avand in vedere ca moto are roti de supermoto si merg cu ea 99% pe strada?

Multumesc de sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...