Sari la conținut

Sighisoara medievala


Kalashnikov545
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

In acest weekend are loc festivalul de la Sighisoara. Ma gandeam ca anul asta sa il bifez si eu ca nu am reusit in anii precedenti. Astfel pentru we propun o iesire pana acolo daca vremea e buna. Momentan sunt 2 motoare si ne-am gandit la o tura de o zi, duminica si sa includem si Transfagarasanul. Pana vineri mai vedem daca va fi de doua zile si ce traseu. Alti participanti, alte idei? Cazare prin zona?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cazarea in perioada asta e cam prost!acum doi ani la fel m-am hotarat tarziu si abia am gasit cazare!am cautat pe net de mi-au iesit ochii dar am gasit!

daca nu excluzi varianta cort,exista 2 campinguri in oras,unul fiind in incinta unei baze sportive si beneficiaza de strand,bar,toillette,dusuri

accesul este perimis doar celor ce sunt campati in interior,pe baza bonului fiscal.

este asigurata si paza motoretelor,cei de acolo permitand parcarea in interiorul complexului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Daca va pot ajuta cu gazduirea motoarelor, eu locuind in Sighisoara, o pot face cu cea mai mare placere. Unde locuiesc la curte ,cred ca pot parca vreo 5, 6 motoare , iar la firma unde muncesc, inca vreo 10 , (daca va adunati atatia ). iar locatia este aproape de cetatea medievala . In ceea ce priveste cazarea propiuzisa, sunt o multime de pensiuni, iar comparativ cu alti ani, nu prea cred ca o sa fie "inghesuiala". 0744564930.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Daca va pot ajuta cu gazduirea motoarelor, eu locuind in Sighisoara, o pot face cu cea mai mare placere. Unde locuiesc la curte ,cred ca pot parca vreo 5, 6 motoare , iar la firma unde muncesc, inca vreo 10 , (daca va adunati atatia ). iar locatia este aproape de cetatea medievala . In ceea ce priveste cazarea propiuzisa, sunt o multime de pensiuni, iar comparativ cu alti ani, nu prea cred ca o sa fie "inghesuiala". 0744564930.

 

Multumim de oferta :). Maine avem o "sedinta" si punem tara la cale pentru mai multe iesiri in plan. Vom stabili ce si cum apoi postez aici, o sa te sun.

@kris

daca asta e trendul inseamna ca, cel putin anul asta, va fi mai bine fata de urmatorul :)

» Post actualizat in 25 Jul 2014 17:51

update

Plecarea va fi maine la ora 9:00 din parcarea de la Piata Victoriei.

Vom bifa Sighisoara si vom continua spre Gheorgheni unde avem cazare. Astea sunt datele sigure.

Traseul si vremea sunt variabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...