Sari la conținut

Vreau si eu un motocross!


Postări Recomandate

Daca ii pentru inceput orice motor ii bun dintre, Honda, kava,suzuki,yamaha.. poate si ktm, clar de 125 2t. Nu lua reiju,gilera sau mai stiu eu ce ...oricum, la 600e fi pregatit sa mai bagi ceva banuti,chiar daca esti la inceput si nu tragi tare de el ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer asa credeam si eu mai demult ca reusesc sa iau ceva bun la bani putini.Ideea e ca poate gasesti dar intretinerea,reparatia unui motor destul de costisitoare.un kit piston,garnituri,un lant si ai ajuns la 400e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma astept sa ma tina toata viata,vreau ceva pentru inceput sa vad cu ce se mananca sportul asta. Si daca imi place sigur o sa imi iau ceva mai bun.

 

Daca vrei doar sa vezi cum e cu sportul asta/ala .... du-te la baietii ce inchiriaza moto ,si imprumuta unu sa te dai , daca ti-ai completa tot profilul si nu numai sexul, ar fi de ajutor, pentru tine, si pt noi... sa stim de unde esti, de pilda pe langa Timisoara , pe plajele de pe raul Timis,sunt baieti care inchiriaza moto pe ora, poti sa te dai cat vrei pe macadam si vezi cum ii .

Editat de edu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei doar sa vezi cum e cu sportul asta/ala .... du-te la baietii ce inchiriaza moto ,si imprumuta unu sa te dai , daca ti-ai completa tot profilul si nu numai sexul, ar fi de ajutor, pentru tine, si pt noi... sa stim de unde esti, de pilda pe langa Timisoara , pe plajele de pe raul Timis,sunt baieti care inchiriaza moto pe ora, poti sa te dai cat vrei pe macadam si vezi cum ii .

O sa imi completez si profilul. Ideea cu inchiriatul nu imi surade,prefer sa o cumpar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa sti mai intii ca la cele in 2t se duce mai repede motorul .mergi mai bine pe varianta 4t.cauta modele mai noi si nu te opri la prima vazuta.daca vrei sa te dai cum trebuie adica munti ,paduri etc ai nevoie neaparat de echipament complect pentru ca fata de strada ai mult mai multe pericole din partea drumului cum ar fi crengi care intra in picioare bolovani etc.eu am avut de mult un yz125 2t care erea o racheta.avantajul motocrosului e ca odata ce inveti sa mergi pe teren accidentat vei merge mullllllllt mai bine pe asfalt .cum zicea cineva mai sus incearca yamaha,ktm,suzuki.ps.eu am dat pe yz vreo 700e si erea ok.evita bisnitarii din zonele montane care au mai multe mobre la vinzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...