Sari la conținut

pedala frana


Postări Recomandate

Salutare .Din cauza inatimii mele ( aprox 2 metri ) am o problema cu pozitionarea pedalei de frana la moto , in sensul ca trebuie sa tin talpa piciorului flexata in sus ca sa nu apas frana in timpul mersului , ceea ce nu e deloc confortabil. Ce as putea face sa scap de problema asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La toate mobrele pe care le-am avut, schimbatorul si pedala le-am reglat ca sa tin laba piciorului sub ele

cu ghidonu nu vreau sa stiu ce-ai facut:)) banuiesc ca si ambreiajul l-ai reglat sa impingi de el din ce imi zici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se par mai normale asa si imi vin picioarele la fix. Pedala de frana o apas practic cu tot piciorul nu flexand din glezna.E adevarat ca-mi ia timp sa trag piciorul de sub ea si sa-l pun deasupra, dar si conservele cam tot asa le conducem.

Apropo am avut numai mobre cu pozitie de conducere dreapta nu pe burta.

 

cu ghidonu nu vreau sa stiu ce-ai facut:)) banuiesc ca si ambreiajul l-ai reglat sa impingi de el din ce imi zici

Nu stiu de unde ai dedus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se par mai normale asa si imi vin picioarele la fix. Pedala de frana o apas practic cu tot piciorul nu flexand din glezna.E adevarat ca-mi ia timp sa trag piciorul de sub ea si sa-l pun deasupra, dar si conservele cam tot asa le conducem.

Apropo am avut numai mobre cu pozitie de conducere dreapta nu pe burta.

 

 

Nu stiu de unde ai dedus.

Era sarcastic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce as putea face sa scap de problema asta?

Vino sa-ti dau o pedala de frina ca s-o modificam, o taiem si o sudam la pozitia care iti va sta laba piciorului relaxata.

0723172823.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare .Din cauza inatimii mele ( aprox 2 metri ) am o problema cu pozitionarea pedalei de frana la moto , in sensul ca trebuie sa tin talpa piciorului flexata in sus ca sa nu apas frana in timpul mersului , ceea ce nu e deloc confortabil. Ce as putea face sa scap de problema asta?

si eu am aceeasi problema atunci cand ma ridic pe roata din spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...