Sari la conținut

alternative bord sv650 naked


Septi
 Share

Postări Recomandate

salut,

Cu ceva timp in urma am avut un incident care ma "împins" sa fac ceva modificari la motocicleta mea ( suzuki sv 650s / 01)

Ideea este urmatoare; vreau sa o fac naked si observ ca este destul de dificil sa gasesc un bord de genul acesta:

 

post-77481-0-66236100-1407868891_thumb.g

 

Ma gandesc la alternative si aici am nevoie de ajutorul vostru ... ( cei care stiu)

Mai exista vre-un bord cu care sa fie compatibil Sv-ul?

de naked bineinteles ... de exemplu, care sunt sansele sa potriveasca un bord de Bandit /02

post-77481-0-26667200-1408393684_thumb.jpg

pe motorul meu ? sau asemanatoare.

compatibilitatea consta in functiile electrice nu in sistemul de prindere..

(sau daca stiti pe cineva, care are de vanzare un bord de sv ca si in poza atasata va rog sa ma anuntati )

After market am vazut ceva bord Vapor (asa e numele firmei :) daca aveti careva asa ceva sa imi spuneti si mie cum se comporta sau daca e ceva de acel bord.

despre asta este vorba ....

http://www.ebay.co.uk/itm/Trail-Tech-Vapor-Stealth-Digital-Gauge-Kit-Fits-Suzuki-SV650-1999-2010-752-600-/261460705579?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item3ce045c12b

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trail tech vapor mi-am pus pe sv ul meu chiar azi :). Am făcut în jur de 200 km cu el, și e ok, dar nustiu din ce motiv nu-mi arata temperatura apei deloc iar turometrul e dereglat rău de tot. Probabil am făcut eu ceva greșit ca pe svriders erau mulți mulțumiți de el. Sa ai grija doar ca varianta simpla nu are indicator ptr neutru și semnalizări.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

» Post actualizat in 19 Aug 2014 04:42

Trail tech vapor mi-am pus pe sv ul meu chiar azi :). Am făcut în jur de 200 km cu el, și e ok, dar nustiu din ce motiv nu-mi arata temperatura apei deloc iar turometrul e dereglat rău de tot. Probabil am făcut eu ceva greșit ca pe svriders erau mulți mulțumiți de el. Sa ai grija doar ca varianta simpla nu are indicator ptr neutru și semnalizări.

ma gandeam la varianta aceasta ...

http://www.ebay.co.uk/itm/Trail-Tech-Vapor-Computer-Dashboard-With-Indicator-lights-/351102193764?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item51bf525064

» Post actualizat in 19 Aug 2014 04:52

Korso digital

merge pe orice fel de moto de la 1 cilindru pana la 4 cilindri ,numai atentie mare la legaturi sa nu bulesti cdi

» Post actualizat in 19 Aug 2014 04:54

ceva mult mai interesant decat vapor ,:) mersi de idee am gasit siteul asta cand am cautat google si au mai multe ex...

http://www.bike-spares.co.uk/acatalog/KOSO_INSTRUMENTS.html

 

 

dar totusi bordul de pe Bandit oare nu e compatibil? nu ati auzit pe nimeni sa faca asa "switch"

Editat de Septi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea merge de bandit....motorul are alta configuratie (4L) si alta plaja de turatii + ca banditul pana in 2006 a fost racit pe ulei, deci nema temp apa

+ vitezometrul e "activat" de pinionul de la lant si nu de roata fata ca la sv......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te si vorbeste cu baietii de la SF Moto,ca io-s accidentat si nu prea te pot ajuta din pat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trail tech vapor are tot felul de setări gen 1- 4 cilindri, dimensiuni roata ptr viteza etc... M'am jucat umpic cu el doar înainte să-l montez pe moto, după nu am mai avut timp. Oricum în legătură cu turația ori am uitat sa setez pe 4 timpi, ori nu am înfășurat cablul ala pe fisa de la bujie cum trebuie :). M'am uitat și eu la koso, îmi plac, mai ales ca mult mai interesant mi se pare acul ptr turometru dar diferența de bani a fost cam mare ptr mine :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea merge de bandit....motorul are alta configuratie (4L) si alta plaja de turatii + ca banditul pana in 2006 a fost racit pe ulei, deci nema temp apa

multumesc pentru clarificarea lucrurilor

» Post actualizat in 19 Aug 2014 16:17

Trail tech vapor are tot felul de setări gen 1- 4 cilindri, dimensiuni roata ptr viteza etc... M'am jucat umpic cu el doar înainte să-l montez pe moto, după nu am mai avut timp. Oricum în legătură cu turația ori am uitat sa setez pe 4 timpi, ori nu am înfășurat cablul ala pe fisa de la bujie cum trebuie :). M'am uitat și eu la koso, îmi plac, mai ales ca mult mai interesant mi se pare acul ptr turometru dar diferența de bani a fost cam mare ptr mine :).

dap...sunt cam scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...