Sari la conținut

Marauder VZ250-800


sorinavram
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Personal nu am schimbat uleiul, dar vreau sa o fac in iarna asta.

 

Manualul recomanda #15. Ai nevoie de 2L, 838 ml pentru fiecare amorizor.

 

Exemplu

http://www.motodiscount.ro/produse/motocicleta/suzuki/800/vz-800-marauder/1997/uleiuri-si-lubrifianti/#good_detail=ulei-de-furca-high-performance-fork-oil-15w-f0a171abc53a143c80469ffa83d58713m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imposibil. Nu are cum sa intre 838 ml intr-un telescop. Cel mult 500. Uita-te mai atent. Oricum, multumesc de raspuns. Deci 15w.

Editat de Zacopilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare la toti....ma gindeam ca peste iarna sa-mi dotez marauderul cu proiectoare.... dar ce diametru ar trebui sa aiba? s-ar preta si unele cu angel eyes (cu aprindere separata halogen+ angel eyes)? bara de lumini am gasit si da foarte bine pe moto. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna ziua,vin alaturi de voi cu noua mea motocicleta suzuki marauder 800,va atasez si o poza cu frumoasa bestie.Este primul meu chopper,deci sunt nou printre voi.


» Post actualizat in 29 Nov 2014 09:35

Pentru interesati am de vanzare piese suzuki marauder 800 ,ghidon ,scaune ,tobe,comenzi,parbriz.Schimb cu geaca mc marimea xl

post-73311-0-25782700-1417253373_thumb.jpg

post-73311-0-32701200-1417253384_thumb.jpg

post-73311-0-32894700-1417253393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ti-am dat mesaj, comenzile avansate si ghidonul le vreau eu, daca este vorba despre cele de pe motorul din poze :)

Editat de KENAZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, merci.

Frumoasa motocicleta, sa o stapanesti sanatos.

 

Are cineva de vanzare tobe finale care sa se potriveasca la modelul din 2001? (nu neaparat cele stoc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,vin alaturi de voi cu noua mea motocicleta suzuki marauder 800,va atasez si o poza cu frumoasa bestie.Este primul meu chopper,deci sunt nou printre voi.

» Post actualizat in 29 Nov 2014 09:35

Pentru interesati am de vanzare piese suzuki marauder 800 ,ghidon ,scaune ,tobe,comenzi,parbriz.Schimb cu geaca mc marimea xl

In poza nu se vad tobele tale actuale insa, ti-as recomanda sa le mai pastrezi pana dupa ce faci identificarea la rar. Faci rarul la scimbarea proprietarului. Aceeasi recomandare ar fi buna si pt celelalte componente originale. Daca deja e pe numele tau, calaresteo sanatos, si ai grija , nui JAWA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vrut sa dau jos farul, si am reusit rupand ambele suruburi..., aici no comment :)

Acum trebuie sa cumpar altul, ma tenteaza sa pun alt model, mai deosebit, care credeti ca se potriveste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, o sa pun.

 

Intrebare: ce dimensiuni au rulmentii de la roti? recomandati un producator? sau pot sa cumpar de la orice magazin de rulmenti...


» Post actualizat in 05 Jan 2015 20:31
De fapt cred ca e cam stupida intrebarea, o sa caut pe site-uri moto :)
» Post actualizat in 06 Jan 2015 09:37

 

Salut, o sa pun.

 

Intrebare: ce dimensiuni au rulmentii de la roti? recomandati un producator? sau pot sa cumpar de la orice magazin de rulmenti...


» Post actualizat in 05 Jan 2015 20:31
De fapt cred ca e cam stupida intrebarea, o sa caut pe site-uri moto :)

 

Cam asa s-au rupt suruburile : post-55917-0-38493100-1420536968_thumb.jpg , sunt sudate in 3 puncte, dar cred ca daca le fortez putin pot sa le scot: post-55917-0-16744700-1420536972_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rulmenti spate: 2x6303, 1x6305

Rulmenti fata:: 2x6203

 

Eu am pus FAG. Originali, scumpi. Dar nu ii schimbi in fiecare an.

 

Recomandarea mea este sa incalzesti butucii cu suflanta de aer cald pana nu mai poti tine mana pe ei, si la scos, si la bagat. La bagat tii rulmentii o ora la congelator.

 

Daca nu incalzesti, atunci cand vei scoate rulmentii din aluminiul ala o sa iasa un span finut. Care inseamna cota de strangere. Banuiesc ca la doua, trei schimburi fara cald cumperi jante noi :(

 

La roata fata e destul de tricky. Eu i-am scos cu un conexpand pe post de "presa", dar reusesti si fara. Am bagat un conexpand cu diametrul apropiat cu cel al interiorului rulmentului cu partea crestata sa iasa 2-3 mm din rulment. Am apucat cu moxul de conexpand si l-am strans bine. Am batut in conexpand si a iesit rulmentul. Idem si la celalalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare!

 

Am un VZ 800 Marauder din 1998 si caut clemele care se prind pe furca (acelea pe care se monteaza semnalizatoarele).

 

Aveti idee de vreun centru de dezmembrari moto (de preferat in Bucuresti) unde le-as putea gasi?

 

Atasez si o imagine cu piesa (cea incercuita).

 

Multumesc!

 

 

post-69385-0-96855000-1422384347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...