Sari la conținut

Colantare parbriz


bbaarrbbooss
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

Am si eu nevoie de un sfat in ceea ce priveste colantarea/infolierea parbrizului pentru o Honda F4i.

Am apelat la un centru de aplicare folii auto si mi-au spus ca nu tine folia care este prevazuta pentru geamuri de sticla.

Ma gandeam sa apelez la un centru de colantare, spre exemplu cei care colanteaza taxi si alte masini de firma.

Daca are altcineva alte pareri sau a gasit alta solutie il rog sa posteze.

Multumesc!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut chestia cu colantatul exact cum ai zis tu, la o firma de specialitate care se ocupa cu productii publicitare (l-am vrut 100% opac). A rezistat perfect, m-a costat cam 20 lei daca tin minte exact...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ambele carene colantate de vreo 4 ani (asa am luat motocicleta) si tin foarte bine. Sunt n-sphe mii de masini colantate full care merg pe strada bine merci deci optiuni exista. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu niste baieti care colanteaza masini ca ei au de-a face si cu plastic si cu metal si cu sticla .. probabil le-au vazut pe toate la viata lor si sigur se pricep.

 

Poti incerca, spre exemplu, la baietii de mai jos:

 

http://www.dcmdesign.ro/colantari.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,


Merge colantat si tine foarte bine.


Incearca la carbon systems, nu te gandi ca au numai carbon, au toate culorile de la Oracal sau kaf.ro

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate, folia pr geamuri nu este buna. Firmele luminoase sunt din plastic. Eu am luat de la o societate de reclame, autocolant fumuriu. Este greu de lipit ca sa nu ramana aer sub el, pt estetica, ca de dezlipit nu se pune problema, nu are treaba cu ultravioletele si nici cu samponul de la spalatorie.Fiind slab fumuriu pt gustul meu am lipit pe ambele parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...