Sari la conținut

Electrica Minsk/voshod


radoo_mondialu
 Share

Postări Recomandate

daca are cineva detalii sau schite legate de cum se leaga firele la iesirea din "napolitana" , ca eu nu mai am mufa(de fapt nu mai am instalatie electrica deloc pe el) , si trebuie sa-mi fac sa mearga far/stop ca mi-a expirat inspectia si chestiile astea sunt obligatorii. am gasit un singur fir care face curent , in afara de alea care merg la bobina, si ar fi suficient , dar asta da curent prea puternic si imi tot arde becurile. ;sau daca stie cineva cum sa-mi fac o punte de redresare sau ceva , ca am legat un releu de masina dar nu are nici un efect :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu manualul de voshod , daca ai nevoie de el zi-mi o adresa de e-mail unde sa ti-l trimit

ar trebui sa masori tensiunile cu un aparat de masura

 

 

Numa Bine :peace:

Editat de badogistu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la 02 leg , dar de ce imi tot arde becurile?

pentru ca probabil e arsa napolitana aia pe partea de lumini:D

cand se intampla asa ceva sunt 2 variante : ai lumina ff slaba sau iti arde becurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu manualul de voshod , daca ai nevoie de el zi-mi o adresa de e-mail unde sa ti-l trimit

ar trebui sa masori tensiunile cu un aparat de masura

Numa Bine :peace:

 

 

 

radoo_mondialu@yahoo.com

 

mersi :wave:

 

 

pentru ca probabil e arsa napolitana aia pe partea de lumini:D

cand se intampla asa ceva sunt 2 variante : ai lumina ff slaba sau iti arde becurile

 

 

asta este , am sa o inlocuesc :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti cumva pe unde pot gasi un magnetou de voshod nou sau in stare buna? As avea nevoie si de "cutia neagra". Vreau sa trec un MZ ES pe aprindere de Voshod si nu gasesc pe nicaieri. Am fost la Cristi Tunaru si zice ca nu mai poate aduce de Voshod si ca imi recomanda de Minsk dar daca dau un ban, barem sa am 90W pe instalatie, nu 60. astept un PM daca ma putei ajuta cu ceva. Va multumesc1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca si la astia doi :

Popa Viorel din Oradea 0745811481

Vultur Nicolae din Reghin 0744607480 , unele piese de voshod le-am aflat doar la Vultur

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...