Sari la conținut

Cum se foloseste corect, kitul de pana ?


DIU 46
 Share

Postări Recomandate

Am un kit luat de pe Louis, si nu stiu cum se foloseste corect. Mai exact - atasez snurul la dispozitivul de bagat in roata dupa care il ung cu lipiciul din tub si il introduc in cauciuc, rasucesc la 180 de grade si trag drept in sus - teoretic practic insa, cind trag de el, iese cu tot cu snur deoarece este lipit de dispozitiv. Lipiciul cu care ungi snurul il dilata foarte tare si devine si mai lipicios, am incercat si fara lipici si are acelasi efect - adica tot iese din cauciuc fiind lipit de dispozitiv. Intrebare, ce nu fac bine ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am un kit luat de pe Louis, si nu stiu cum se foloseste corect. Mai exact - atasez snurul la dispozitivul de bagat in roata dupa care il ung cu lipiciul din tub si il introduc in cauciuc, rasucesc la 180 de grade si trag drept in sus - teoretic practic insa, cind trag de el, iese cu tot cu snur deoarece este lipit de dispozitiv. Lipiciul cu care ungi snurul il dilata foarte tare si devine si mai lipicios, am incercat si fara lipici si are acelasi efect - adica tot iese din cauciuc fiind lipit de dispozitiv. Intrebare, ce nu fac bine ???

Nu-l mai rasuci!

Impinge-l in anvelopa si trage dispozitivul..atat.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite un mic tutorial ... poate ajuta:

 

PS: nu ungi snurul cu adeziv ; Pui adeziv pe gaura!

 

O nelamurire, in filmulet este scos primul snur, de ce ? este prea larga gaura presupun, si este atasat linga el un al doilea, de alta culoare, de ce de alta culoare ?

» Post actualizat in 05 Oct 2014 18:55

O nelamurire, in filmulet este scos primul snur, de ce ? este prea larga gaura presupun, si este atasat linga el un al doilea, de alta culoare, de ce de alta culoare ?P.S. pun intrebari stupide cred, dar na asta e !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de alta culoare, primul snur dupa ce a fost introdus in gaura ( ca sa nu zic bagat) a prins pe el bucati mici de cauciuc,( ramase de la pilirea gaurii )

adica poti s-o bagi alba si sa iasa neagra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum vezi si in clip .. nu e alba... e rosiatic caramizie.. tu o ai alba?? sau nu ai kitul de pe louis?

nah, am un kit vechi de pe vremea lu ceasca

 

daca o bagi in toate cacaturile...

floare verde hanilulu

cea mai buna..... uru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In clipul meu .. am scos primul snur pentru ca il simteam cam lalai inauntru si mi se parea ca nu izoleaza cum trebuie (adica era gaura prea mare pentru un snur atat de mic gen :) )

Din cauza asta am introdus inca o bucata (culorile sunt irelevante lol)

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baietii de explicatii, dar mai ales de clipuri sper sa reusesc data viitoare. Asfalt uscat, pentru cei care mai aveti asigurare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...