Sari la conținut

Motoare Adevarate


Nobloody
 Share

Postări Recomandate

Complet de acord cu tine! Printre cele mai adevarate motoare. Si eu le prefer de la distanta Harley-urilor.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu opiniile lui...

Indian a reinceput productia de motociclete in '99. Si le cam ia piata celor de la Harley. Ca fapt divers, in 53' n-au dat faliment, ci au stopat productia din lipsa de fonduri si datorita unui management defectuos, nicidecum din cauza produselor defectuoase... Pt. informare, vezi k ai linkul oficial de pe primul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar au dat faliment anul trecut. Eu asa stiu. Si pe site, modelele sunt din 2003. Stiu site-ul asta de foarte mult timp. Mie nu mi-au placut la ele aripile, esapamentele, seile. In fine, au un stil total aparte care nu ma incanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate (ca sa fiu in on topic) indianul nu mai e nici pe departe ceea ce a fost

 

indianurile erau renumite ca turinguri si ca motociclete sportive (in acceptul acelor vremuri)

deasemenea constituiau perfectiunea tehnica si avantgardismul ceea ce nu este caracteristic motocicletelor indian actuale

 

acum sunt doar niste motociclete ultra cromate pt snobi

 

de aceea au si dat faliment

 

fanii indian (printre care ma numar) nu vor aprecia niciodata harley-uri mult mai scumpe

post-24-1084885226_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau dreptate, dar chiar si asa, motoare pt snobi cum numesti tu noua serie de Indian, tot arata si cred k si merge mai bine k Harley :ph34r: , chiar daca nu se mai situeaza in avangarda in ceea ce priveste inovatiile tehnice (aici initiativa au preluat-o japonezii de prin anii 70...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au si americanii felia lor

 

spre exemplu Buell-ul mai ales lightning sau firebolt

 

sau Excelsiorul ... care din pacate nu a vazut niciodata linia de asamblare

 

iar V-rod-ul e o chestie super misto

numa ca e mult prea scump pentru o motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel, motorul de V-Rod nu e conceput de nemtii de la Porsche?

doar motorul este fabricat de porsche dar conceptul este american si se inscrie in filosofia harley davidson dar nu cea pe care o cunoastem noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...