Sari la conținut

Capra "pentru la tara"


Postări Recomandate

Salut,

 

Cu 950 adventure am descoperit si eu ca e fain sa te dai 'pe coclauri', dar uneori greutatea si inaltimea motorului astuia dau de furca. Nu mai pun la socoteala ca o eventuala spargere a unui rezervor conduce la o gaura semnificativa in buget.

 

Asadar, dupa cum spune si titlul, caut o motocicleta usoara de off, pentru distractie cand mai merg pe-acasa pe la tara.

N-am prea multe cerinte...decat sa fie usoara, in 4 timpi, cu suspensii bune si nu exagerat de inalta. Buget sa zicem in jur de 2000e, +/-... A, da, si preferabil sa nu trebuiasca sa repar la ea in fiecare zi :D

 

Idei?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tre sa fie cu semnale, oglinzi etc mobra ca sa fie inmatriculata... la munte nu ai nev de nici una din ele si nici nu mergi caleare pe ea de la buc la bv...asa ca da e posibil sa fie inmatriculata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, motoretele de enduro, inmatriculabile, sunt inmatriculate cand inca au semnale, stop si oglinzi de cel care o cumpara din magazin sau o aduce prima data in tara. Fie persoana fizica sau firma. Apoi mobra este revanduta de nspe ori fara a mai fi trecuta pe numele viitorului proprietar. Mai exista si situatii de persoane fizice care isi iau mobre SH din afara si circula cu actele straine si factura, dar cu pericolul de a fi amendati pt ca nu au inmatriculat-o in cele 30 zile legale de la aducerea in tara. Dar majoritatea mobrelor de enduro din tara sunt inmatriculate cu actualul proprietar netrecut in acte. La WR-ul de mai sus sunt sanse mari ca proprietarul din acte sa fie sprintmotors. Poate orestte poate sa spuna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O duci cu platforma sau vrei sa mergi pe ea pana la locul distractiei ?

 

Ar fi de preferat inmatriculata/inmatriculabila, dar nu neaparat necesar. La nevoie ma multumesc si cu numere galbene de la primarie, sau chiar si fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi, nu ai raspuns la intrebarea lui eru. A mea e inmatriculata dar o plimb cu pltaforma.

 

Raspunsul ar fi ca depinde. Dar probabil o sa merg pe ea, cel putin pt inceput. Codrul mai are un pic si imi 'pica' pe casa oricum :D . A, da, si platforma inca nu am.

» Post actualizat in 22 Oct 2014 08:09

A, da, si nici masina. Dacia lu' tata nu se pune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...