Sari la conținut

Cum verific avansul la Husky sm610s 2000 ?


poelinca
 Share

Postări Recomandate

nu ai semn la unele. in schimb placa aia vine pe canalul de pana.

Ok habar n-am unde vine dar trebuie sa ai ceva pe carter ca punct de reper pentru gradatiile alea.

Dar parca initiatorul a zis si ceva de marcajele T, A si B care ar fi pe volanta.Astea fata de carter ar trebui citite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

cu siguranta gasesti. cum adica cu doua suruburi? sau nu vorbim despre acelasi lucru?

 

asa arata cea despre care vorbesc eu: http://www.gabma.us/tools/DegreeWheel.bmp


» Post actualizat in 26 Oct 2014 12:51

Ok habar n-am unde vine dar trebuie sa ai ceva pe carter ca punct de reper pentru gradatiile alea.

Dar parca initiatorul a zis si ceva de marcajele T, A si B care ar fi pe volanta.Astea fata de carter ar trebui citite.

 

tot felul de motoare, care-mai-de-care mai ciudate... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este ce imi artai tu,este o tabla care se prinde pe carterul motorului,o tablita mai exact,se prinde in 2 suruburi (se prinde pe gaurile din stanga sus,gauri in care bagi suruburile de la capacul statorului), si are gradatii dupa care sa te iei cu semnul.de pe.volanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles eram putin contrariat de ce a zis alex_en,si ma miram unde e gaura,ca poate a fost acoperita dar verificand am vazut ca nu exista,fara suparare alex_en dar,nu cred ca o sa duc vro mobra la tine la reparat.

Nu ma supar, decizia iti apartine. Trebuie sa iti spun insa ca la majoritatea motocicletelor pe care le.am reparat puteam verifica avansul la aprindere cum ti.am zis. Se pare ca tu ai un motor deosebit care necesita scule speciale pentru asta. Se intampla, noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

Nu este ce imi artai tu,este o tabla care se prinde pe carterul motorului,o tablita mai exact,se prinde in 2 suruburi (se prinde pe gaurile din stanga sus,gauri in care bagi suruburile de la capacul statorului), si are gradatii dupa care sa te iei cu semnul.de pe.volanta.

 

pai in cazul asta tabla aia tine loc de semnele de pe carter. sigur gasesti.

 

Nu e deosebit,e husqvarna :))

 

maxim! :)))

 

Nu ma supar, decizia iti apartine. Trebuie sa iti spun insa ca la majoritatea motocicletelor pe care le.am reparat puteam verifica avansul la aprindere cum ti.am zis. Se pare ca tu ai un motor deosebit care necesita scule speciale pentru asta. Se intampla, noi sa fim sanatosi!

 

bullshit! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma supar, decizia iti apartine. Trebuie sa iti spun insa ca la majoritatea motocicletelor pe care le.am reparat puteam verifica avansul la aprindere cum ti.am zis. Se pare ca tu ai un motor deosebit care necesita scule speciale pentru asta. Se intampla, noi sa fim sanatosi!

Din cate stiu eu fiecare motor necesita doua trei "scule speciale" in general prese in rest nimic deosebit.Pentru cazul prezent aici iti trebuie cartea de sevice in care se specifica avansul, desciderea supapelor, si daca le ai, cu un ceas comparator te-ai scos,daca vrei faci tu tablita, totul e sa-ti pui mintea la contributie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...