Sari la conținut

Cine Vrea Piese De Mz Es 250 1962


dantu
 Share

Postări Recomandate

Vand urmatoarele piese de Lup:

-Roata fata reconditionata cu cauciuc si camera aproape noi (se vede in foto)->190 RONI

-Roata spate (desfacuta si curatata/montata si nerulata) cu pinion f bun-cauciuc uzat->230 Ronuletzi

-Rezervor (alamit/curatat/spalat/deocamdata nevopsit)->90 Ron

-Telescoape complet reconditionate (desfacute si curatate-necesita umplere cu ulei)->50 Ron 2 buc (100 Ron toate 4)

-Capace laterale (cele de tabla de pe cadru de sub shaua din fata)->5 Ron bucata

-Maneta ambreaj (cea de frana e defecta la prinderea pe ghidon, nu se poate strange)->14,5 Ron

-Furca fata cu tot cu aripa->130 Ron cu tot cu telescoape si aripa (dupa cum se vede in fotografie aripa e modificata)

-Aripa spate modificata (se vede in foto)

detalii la 0721 872 867 sau pe mess: dantu2005 sau imi puteti trimite PM-uri. Eu sunt din Campulung Moldovenesc jud sv. Piesele se pot trimite prin posta (cum am trimis si sheile). raspund doar la PM/mail/mess/telefon. nu lasati mesaje aici ca nush cand mai intru.

post-11456-1165604604_thumb.jpg

post-11456-1165604692_thumb.jpg

post-11456-1165604771_thumb.jpg

post-11456-1165604948_thumb.jpg

post-11456-1165605028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai adaugat niste fotografii. Sambata l-am desfacut cat de mult am putut. A mai ramas pe cadru doar furca fata cu ghidonul si bratul oscilant. Bratul am incercat sa-l dau jos, dar e prea multa treaba acolo si m-am lasat pagubas. Furca insa o pot da jos ca am mai dat-o o data atunci cand l-am cumparat. Am dat-o jos si am pus la punct rulmenteii de acolo; daca ii trebuie cuiva o pot da jos oricand. Mai am in afara de piesele astea cateva maruntisuri parca...gatul de lup cu far cu tot (e la prietenul caruia i-am dat si motorul-matryce...daca le vreti vorbim cu el:P)...si inca ceva maruntisuri...CAPACELE LATERALE NU LE MAI GASESC si m-a intrebat un amic de ele :peace:(...ori au plecat la fier vechi ori s-au ascuns de mine prin odaia aia. Aaa cricul...ii facusem cric pe o parte...uitati-va in fotografii...daca il vrea cineva sa ma contacteze...e facut f bine, s-a muncit o juma de zi la el, e rezistent si mititel :wave:. Daca aveti nevoie de ceva piese accept si piese de Minsk la schimb cu conditia sa fie bune :ok:

post-11456-1165775197_thumb.jpg

post-11456-1165775240_thumb.jpg

post-11456-1165775290_thumb.jpg

post-11456-1165775333_thumb.jpg

post-11456-1165775384_thumb.jpg

post-11456-1165775416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am un portbagaj cu spatar...trebuiesc facute niste modificari pt prindere pe alt avion...l-am avut pe o taradaica mai veche. am sa incerc sa-i pun poze aici cat de curand. :bow:

cutiile laterale au plecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incuietorile de la sei le dai ? au chei ? Blocaj de ghidon cu cheie ai ? Astea m-ar interesa ....

am dat seile cu tot cu incuietori si blocaj ghidon. acte pe cadru am, dar acte vechi...carte de indentitate, certificat de inmatriculare si acte de vanzare cumparare facute pe numele precedentului proprietar. cadrul e modificat oricum...pt motorul de xl. a intrebat cineva de motor...e in stare fff buna, ca nou, dar am nevoie de o aprindere potrivita pt el (am aprindere de xl din 83 si asta probabil e putin mai vechi)...oricum...nu-l dau...are valoare sentimentala :bow: . mai am rotile, amortizoare, rezervor toate in perfecta stare. amortizoarele trebuiesc umplute cu un ulei bun si sunt ca noi, roata fata are cauciuc aproape nou si camera noua, cauciucul are profil ff fain si balonaj destul de mare. mai am aripile...sunt putin modificate si ele...scurtate. mai am un portbagaj mititel cu spatar (daca e cineva interesat am sa-i fac fotografie) si mai am un blocaj ghidon pt minsk cu cheie...e dat jos de pe minskul meu (eu nu-l folosesc si ma enerva ca se incalceau firele dupa el). mai am si furca fata de MZ...cu rulmentii ei cu tot (rulmentii i-am aranjat cand am reconditionat cadavrul...i-am uns cu vaselina Metabond...etc)...ghidonul e de dat...si...uitati-va in foto...daca mai vedeti ceva si aveti nevoie intrebati-ma. totul e de dat in afara de motorul de XL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preturile sunt usor negociabile si in cazul in care nu sunteti multumiti de ce primiti facem schimbul inapoi (imi trimiteti piesele inapoi si eu va inapoiez banii) cu conditia sa platiti voi transportul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti face o poza ghidonului ? M-ar interesa .....Aaaaa...si rulmentii de la furca, daca-i dai separat. Daca da, baga-mi te rog un preiss ptr. fiecare, pe PM

Editat de RaduI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti face o poza ghidonului ? M-ar interesa .....Aaaaa...si rulmentii de la furca, daca-i dai separat. Daca da, baga-mi te rog un preiss ptr. fiecare, pe PM

am sa-i fac o poza...ghidonul e format din 2 bare (sunt convins ca stii), are maner de acceleratie de gaz rapid (d p un scooter), manete de frana si ambreaj bune (dar cea de frana are o problema: s-a rupt surubul de prindere pe ghidon si nu se mai poate strange...trabuie refacuta gaura, facut filet cu tarod si pus alt surubel). rulmentii ti-i dau daca ii iei cu tot cu furca :bow:)am sa le fac o poza sa ti-i arat. vb de pret dupa ce vezi poza. pana atunci imi poti propune un pret la care sa ma gandesc :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa-i fac o poza...ghidonul e format din 2 bare (sunt convins ca stii), are maner de acceleratie de gaz rapid (d p un scooter), manete de frana si ambreaj bune (dar cea de frana are o problema: s-a rupt surubul de prindere pe ghidon si nu se mai poate strange...trabuie refacuta gaura, facut filet cu tarod si pus alt surubel)

Ma intereseaza in primul rand cum arata, daca arata mai bine ca al meu. Cu surubul rupt nu e problema

 

rulmentii ti-i dau daca ii iei cu tot cu furca :bow:)

N-am ce face cu furca ... nu va face decat sa salte pretul transportului, numai rulmentii imi trebuie, furca o am ok

 

vb de pret dupa ce vezi poza. pana atunci imi poti propune un pret la care sa ma gandesc :bow:

Pai cum sa-ti propun pret daca nici nu stiu ce ai de vanzare ? :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai cum sa-ti propun pret daca nici nu stiu ce ai de vanzare ? :lol:

 

stii ce am de vanzare ca se vede in fotografiile pe care le-am pus. am mai facut foto cu furca fata si ghidonul si cu un portbagaj p care vreau sa-l vand. Portbagajul necesita urechi de prindere in functie de destinatia aleasa de cumparator :bow:

 

:bow: :lol:

A! Shi lampa spate originala m-ar coafa, daca mai este :bow:

lampa spate am s-o caut...cred ca e la prietenul caruia i-am dat si motorul, farul si gatul de lup. daca o gasesc am s-o fotografiez si am sa ti-o arat. daca iti place ti-o trimit moca...vei plati doar transportul.

post-11456-1166471343_thumb.jpg

post-11456-1166471408_thumb.jpg

post-11456-1166471478_thumb.jpg

post-11456-1166471542_thumb.jpg

post-11456-1166471584_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce am de vanzare ca se vede in fotografiile pe care le-am pus. am mai facut foto cu furca fata si ghidonul si cu un portbagaj p care vreau sa-l vand. Portbagajul necesita urechi de prindere in functie de destinatia aleasa de cumparator :bow:

 

Nu-mi trebuie bre furca... ti-am zis. Ghidonul arata mult mai rau decat al meu. Multam fain !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lampa spate am s-o caut...cred ca e la prietenul caruia i-am dat si motorul, farul si gatul de lup. daca o gasesc am s-o fotografiez si am sa ti-o arat. daca iti place ti-o trimit moca...vei plati doar transportul.

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cel care vroia ghidonul: cu placere

pt cel cu lampa: am sa-ti dau un raspuns sigur in weekend...sper sa o gasim

pt cel cu portbagajul: propune tu un pret ca eu habar n-am cat sa cer.. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu omule cat sa iti propun, ca doar e marfa ta. spre exemplu la dezmembrari auto tetiera aia mai mult de 100 000 lei nu face. asa ca...nu stiu, spune tu ca vreau sa ti-o iau. bafta

nu stiu care e pretul tetierei...probabil mai scump ar fi fost sudatul ei de portbagaj daca ar fi trebuit sa platesc manopera... :finger: in fine...30RON ti se pare mult? daca iti convine da-mi PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preturile sunt usor negociabile. amortizoarele sunt ca noi. daca nu sunteti multumiti de piese le primesc inapoi in cel mult o saptamana si va trimit banii pe ele cu conditia sa platiti voi transportul->piesele se trimit prin posta...se poate trimite chiar si furca fata cu ghidonul si aripa (tinand cont ca e cea mai voluminoasa piesa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

piesele se pot trimite si prin fan curier si ajung a doua zi, dar cel mai ieftin e prin posta. se poate trimite orice piesa. rotile sunt in perfecta stare, la fel si telescoapele (nu scuipa ulei sau alte defecte). daca nu sunteti multumiti de piese le primesc inapoi si va inapoiez banii cu conditia sa platiti voi transportul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

au mai ramas rotile, amortizoarele, si rezervorul+aripa spate (care e usor modificata, dupa se vede in poza...daca e cineva interesat sa-mi dea PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...