Sari la conținut

Accident Urat De Tot Langa Suceava


Maniax
 Share

Postări Recomandate

Acum aproximativ 10 zile, in Veresti, o comuna langa Suceava a vaut loc un accident naspa de tot. Un tip de vreo 24 de ani, care era sofer de tir, iainte sa plece in cursa a hotarat sa mai faca o tura cu motorul sau, un gsx-r 750. Drumurile in comuna asta sunt distruse in mare parte, deoarece dupa ce a apus gloriosul trecut agricol nu prea mai exista fonduri. Ma rog, iese tipu cu motorul, face o tura si la intoarcere se loveste de un parapet de pod, vitezometru blocat la 240. Tipul fara nici ce mai mica urma de echipament a fost facut bucati la propriu(rupt in 2, capul distrus). motorul s-a rotit de cateva ori prin aer, dar mai functiona la inmormantare. Am vazut cateva poze facute de un amator la locul accidetului, inainte sa apara politia si am hotarat sa nu ma sui pe motor fara echipament nici batut, macar sa puna in sicriu un om cat de cat dintr-o bucata.

Oameni buni, aveti grija ce cum si in ce stare conduceti ca nu e de gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai io nu-i intzeleg!

daca vor sa-i dea-n gorna la maxim, de ce nu fac drumul ala INAINTE de 10 ori sa-l stie ca-n palma! de ce nu se duc pe un circuit sau (deshii nu-i o idee chiar recomandabila) pe autostrada cand este mai LIBERA! macar nu sunt atatea surprize!

Imi pare sincer rau sa aflu ca un om se stinge asha repede din exces de zel ! o clipa de nebunie! te duci la o "limita" unde simtzi ca pluteshti, nu mai reactionezi! si parca te-ai si impacat cu gandul ca te curetzi !

Poate sa-nvatzat minte:(((((( si pe lumea cealalta e mai atent!

D-zeu sa-l ierte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte!

 

Oricum eu raman la parerea mea, aceea ca e vorba de soarta, dc e sa fie...nu ai ce sa-i faci ca oricum se intampla, orice ai face.

 

Eu, de exemplu, am avut un accident anu trecut in care un idiot a vrut sa intoarca fara sa se asugure, si s-a speriat sau ceva de genu` asta ca s-a oprit perpendicular pe strada, iar eu am intrat frontal in el pe la 80/h. Eu am aterizat pe capota lui si dupa aceea pe asfalt. Ceea ce a fost ciudat e ca, fara nici un echipament in afara de casca nu aveam nimic...eram in tricou cu maneca scurta, eu aveam doar o julitura mica de tot la un deget si ma durea putin un genunchi, iar ala avea ditamai taierura la mina...ca omu` satea cu mana pe gem si s-a taiat in oglinda sparta.

 

Deci, nu zic ca era vreo viteza fenomenala, dar puteau fi urmari mult mai grave, iar de aceea spun eu ca e vorba de sansa, destin...bla bla bla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa mai spun ca la 280 km/h , si umbra se leapada de tine.....eshti intr-adevar singur.....Doar atunci sa aiba soarta un cuvant de spus!?

 

 

eu unul incerc sa anticipez! nu risc foarte mult(de ex. dc sunt 2 benzi si o singura masina pe langa care voi trece! trec cu viteza care-mi ofera TIMPUL S-O EVIT indiferent de ce manevra initiaza vehiculul pe 4 rotzi !)

unde mai pui! ca VREI sa ajungi intr-un loc unde te ashteapta prietenii sa bei o bere sa ai o discutzie, sa-tzi impartasheshti experientza!

eu la asta ma gandesc cand plec la drum!indiferent cu ce plec! pana acum a dat rezultate! ca sa nu mai discut cazul cand mai eshti responsabil si pt pasager!!!!

Sanatate si multe aniversari va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar eu am intrat frontal in el pe la 80/h. Eu am aterizat pe capota lui si dupa aceea pe asfalt. Ceea ce a fost ciudat e ca, fara nici un echipament in afara de casca nu aveam nimic...

si marmota impacheta ciocolata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si i-o dadu lui Alice care se grabea sa prinda rata de 6 spre tara minunilor :D

si mie mi-a placut asta cu motociclistu fara echipament care a intrat in masina la 80km/h si era sa-l omoare pe sofer.

Soferi circulati cu atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar eu am intrat frontal in el pe la 80/h. Eu am aterizat pe capota lui

te-ai busit cumva cu USS Harry S. Truman de ai aterizat pe capota ? :D

Sau nu ai idee cat zbori la 80 la ora....?

 

*pentru nelamuriri vizitati http://www.navsource.org/archives/02/027506.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar eu am intrat frontal in el pe la 80/h. Eu am aterizat pe capota lui si dupa aceea pe asfalt. Ceea ce a fost ciudat e ca, fara nici un echipament in afara de casca nu aveam nimic...

si marmota impacheta ciocolata..

aide bre... shi tu ej rau cu omu' - ca n-a zis ce ierea aia 80/h :D poate METRI?... poate centilitri?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar eu am intrat frontal in el pe la 80/h. Eu am aterizat pe capota lui si dupa aceea pe asfalt. Ceea ce a fost ciudat e ca, fara nici un echipament in afara de casca nu aveam nimic...

si marmota impacheta ciocolata..

subscriu...sa mai bea omul niste apa rece... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaha...pai toata pista aia de aterizare iti trebuie sa aterizezi dupa ce te lovesti de el la 80 la ora :D :P , ma rog...acu marmota mea impacheteaza si ea o bombonica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma, lasati-l in pace! :D Poate a fost ceva acolo dar a exagerat un pic.

Culmea e ca mie mi s-a intamplat ceva asemanator cu un GSX-R 1100! Un bou cu o Dacie mi-a taiat brusc fata si l-am lovit in aripa spate. Am sarit peste masina, m-am dat o data peste cap in aer, am aterizat in poponeata si dupa aia direct in picioare.Nu aveam decat casca, fara alte echipamente de protectie si totusi doar m-am taiat la degetul mijlociu de la mana dreapta.Nu pot sa spun ca aveam 80 sau mai putin ca sincer nu prea m-a interesat sa vad vitezometrul dar stiu ca am franat ca la balamuc! SI DEGEABA!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am vazut tranta pe care ai luat-o fara echipament la arc am crezut ca te-ai lecuit. acum aflu ca de fapt ai o problema, n-ai purtat niciodata asa ceva. mult succes in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare :ph34r:

Mai baieti eu nu am nimic cu nici unul din voi dar MARE RUSINE..omul anunta moartea unuia dintre noi, si in loc de un simplu Dumnezeu sa-l ierte.. va treziti la povesti nemuritoare. Va respect pe toti, dar sa va fie mare rusine!

cat despre victima... Sa speram, ca sus ii este mai bine. DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare :ph34r:

Mai baieti eu nu am nimic cu nici unul din voi dar MARE RUSINE..omul anunta moartea unuia dintre noi, si in loc de un simplu Dumnezeu sa-l ierte.. va treziti la povesti nemuritoare. Va respect pe toti, dar sa va fie mare rusine!

cat despre victima... Sa speram, ca sus ii este mai bine. DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!

:( :( :(

Cam ai dreptate!!! Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Scuze dar vreau si eu sa vad:

 

http://www.navsource.org/archives/02/027506.jpg

 

Forbidden

You don't have permission to access /archives/02/027506.jpg on this server.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Apache/1.3.22 Server at www.navsource.org Port 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...