Sari la conținut

Soft Enduro a La Motoare ! 3-5 Aprilie 2015


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

chiar au notat ma, fugea un nene mancand pamantul sa-mi vada numarul cand a vazut ca vin. Probabil l-am prins intr-un moment delicat :D

Alec, macar asa, de curiozitate, exista si versiune cu penalizari cu tot? :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am citit pe forumuri ca la prietenesti nu conteaza clasamentul :) duhurile padurii spun ca un rider de top de la hobby n-a fost vazut nici macar o data pe la cp 3 , acolo unde puteai sa o iei pe strada in stanga si ieseai dupa ei :D

 

vad un loc ocupat de o persoana de sex feminin la experti ( nu dau nume ) care nu a putut de doua ori sa faca o urcare la hobby...si multe altele :) bravo organizatorilor ptr petrecere, laude ptr cei care si-au vazut de drum si de un mers cat mai eficient si rusine inca o data celor care isi gasesc implinirea in gainarii de gen . ptr mine a fost ultima iesire la care-mi risc oasele si-mi cheltuiesc banii pentru ca altii sa fie iertati de greseli

 

like ptr comentariile baietilor de mai sus !!!

Editat de Radu Vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si saracii aia care au stat cu foaia in mana singuri in padure si s-au facut ca noteaza ce vina au? :crack:

 

 

eu am citit pe forumuri ca la prietenesti nu conteaza clasamentul :) duhurile padurii spun ca un rider de top de la hobby n-a fost vazut nici macar o data pe la cp 3 , acolo unde puteai sa o iei pe strada in stanga si ieseai dupa ei

 

tare comentu! ...am patit si eu faza cu strada aia

vad un loc ocupat de o persoana de sex feminin la experti ( nu dau nume ) care nu a putut de doua ori sa faca o urcare la hobby...si multe altele :) bravo organizatorilor ptr petrecere, laude ptr cei care si-au vazut de drum si de un mers cat mai eficient si rusine inca o data celor care isi gasesc implinirea in gainarii de gen . ptr mine a fost ultima iesire la care-mi risc oasele si-mi cheltuiesc banii pentru ca altii sa fie iertati de greseli

 

like ptr comentariile baietilor de mai sus !!!

am observat si eu persoana in cauza cu par lung si auriu ......in schimb ma depasea la poteca viteza si facea echipa cu inca un tip care tipa de mama focului sa te dai cand era in spatele tau....masculin vorbind

Editat de luciusmerlucius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi zica mie unul ca nu a mers cat de tare a putut el ptr ca e prieteneasca !...ca nu a riscat sa-si rupa ceva ptr un loc mai in fata ca e prieteneasca!...

 

prietenie e seara la bere frate sau la iesiri de discovery si in grup de cunoscuti, nu in padure cand e iesire organizata cu necunoscuti dornici de a se intrece...acolo e doar titlu ca sa nu se implice rahatii aia de la frm in combinatie si e bine asa !

 

consider, pentru a nu da satisfactie acestor sarlatani , absolut necesara depunctarea lor ! altfel riscati sa suparati multimea de oameni onesti ptr o unii care nu au pic de conduita ...nu repetati greseala celor din ROSBK ca intr-un singur an au ajuns, pe baza de tainuiala., de la 100 de concurenti romani la 10

 

Daca mai ai aer in plamani de tipat la lume ca sa se dea la o parte, inseamna ca nu mergi destul de tare ca sa-i depasesti ! © Pretzel :D

Editat de Radu Vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa-i felicit pe Alec & co pentru organizare si traseul bine marcat si frumos conturat. Totodata, atmosfera a fost superba si ne-am simtit bine mai ales cei ce am venit de vineri si am apucat sa socializam niste gratar cu discutìi aprinse stinse cu bere :D

 

In ceea ce priveste ciordeala romaneasca, ma bucur doar ca mi-au vazut destui roata spate in cursa, care teoretic sunt mult mai sus in clasament ( timpi / tura ) si poate daca n-as fi defrisat padurea lui alec si as fi scris acest post cu ambele maini as fi fost suparat si frustrat de rezultatele finale. Dar na, poate nu inteleg eu bucuria de a fi in divizia A si a juca fotbal cu oamenii in scaun cu rotile incercand sa-i bati.

 

Pregatiti grataru baieti ca in vreo luna vreau sa vin sa ne mai distram!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am descoperit a doua zi cand am facut traseul de experti alaturi de un prieten, la aproape toate urcarile de experti trasa de ocolire.si erau urme destule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa va mai calmați cu strigătele astea de nedreptate.

Va rog sa aveți putina atenție :

1. Toate fisele de la CP URI au fost verificate si toți cei din fata clasamentului,cei care au făcut 3 ture au fost bifați in toate CP -urile.cei care nu au făcut turele nu au mai fost penalizați pt ca m-am gândit ca nu mai are rost.

2. La faza cu drumul la stânga au stat 2 oameni care mi-au scris ca nu a luat-o nimeni ,decât 2,3 care sunt notati p foi dar sunt p ultimele locuri.

3.la următorul format de cursa veți avea start de endurocross.;)

4.daca doriți voi posta foile de la CP

5. Va rog nu ne mai judecați atat am fost o mana D oameni si nu am putut mulțumii p toată lumea.asta este in țara noastră problema imi arde de grija altuia decât sa imi vad de track-ul meu ,de nivelul meu si de antrenamentul meu.aceste curse sunt făcute pt a te antrena ,pt a STI ce timp ai personal si sa încerci de la ediție la ediție sa îmbunătățești timpul tau.

Va mulțumesc pt intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu se re-introduc cursele cu GPS? Clasamentele sa fie facute pe baza track-urilor inregistrate de concurenti. Traseele sa fie in continuare marcate cu panglici dar GPS-urile sa conteze doar pt alcatuirea clasamentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a criticat organizarea, ba din contra, mie personal mi s-a parut excelenta. Chiar si momentul cu accidentarea a fost rezolvat foarte frumos, oamenii de pe traseu au fost de mare ajutor si persoana ranita a fost preluata in maxim 30 de minute.

 

Eu mi-am exprimat o opinie personala vis-a-vis de ambitiile unora si felul in care si le-au realizat. Nu vad cum s-ar putea corecta fara costuri imense pe care nimeni nu ar fi de acord sa le plateasca. Aici tine de noi, ca si comunitate, sa ii taxam pe trisori si sa ii rusinam. Consider ca ni s-au pus la dispozitie toate conditiile unei curse frumoase si elegante si sunt suparat ca unii piloti n-au putut respecta asta.

 

Astea fiind zise, abia astept etapa de anul viitor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai băieti ca daca este vorba de contestat.....se poate contesta in fel si chip.....dc unii au fost in "cantonamen" 2-3 zile inainte de concurs....(ca sa poata merge tare din prima tură ca sa nu zic altceva)😄 dc au tăiat sus la trial....dc hobby au plecat in acelasi timp cu ultimii experti si etc....omu a încercat să facă si el ce a putut....a iesit ok....in proportie de 70% Daca o sa mai organizeze...probabil o sa fie mai atent....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) va aștept sa organizați sa vedeți cum e .multi de la hobby nu aveau cauciucuri dar GPS ...habar nu aveți ce telefoane am primit cu ce nebunii au unii in cap .

» Post actualizat in 08 Apr 2015 11:31

Diseara promit sa le postez .vreau sa Declanșez haosul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi zica mie unul ca nu a mers cat de tare a putut el ptr ca e prieteneasca !...ca nu a riscat sa-si rupa ceva ptr un loc mai in fata ca e prieteneasca!...

eu sunt ala! Profit insa de ocazie sa imi cer scuze colegului expert pe care l-am calcat pe o urcare :D , dar cand te blochezi sau nu mai poti, te tragi din trasa, mai ales cand este practic un singur culoar de trecere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...habar nu aveți ce telefoane am primit cu ce nebunii au unii in cap .

Nu stiu ce telefoane ai primit si ce alte nebunii au unii in cap dar, oricat de bine este organizat traseul si de prieteneasca atmosfera, nu cred ca ca e frumos ca o parte din lume sa plece cu sentimentul ca a fost nedreptatita. Daca organizatorul nu e in stare sa plaseze oameni capabili in CP pe tot traseul, cel mai simplu mi se pare cu GPS. Sau nu mai notezi nici un timp, nici de plecare, nici de sosire. Fiecare se da cat si pe unde vrea, la gramada. Dar are la dispozitie un traseu si o intalnire cu mai multi enduristi decat ar avea parte la o iesire solo sau in grup restrans. Nu vor mai veni cei din campionatul national dar va colcai de hobbiti.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...