Sari la conținut

Kawasaki zx6rr 96


Ionut Croitor
 Share

Postări Recomandate

Salut , sunt un incepator motociclist si vreau sa imi fac motocicleta pe placul meu dar nu stiu cum :) vreau sa imi dati cateva idei , sa imi pun o masca streetfighter sau ceva lampi ? orice ideie aveti sa arate motocicleta mai bine e bine venita :D

Pune-i intai cauciucuri bune ca sa nu se duca investitia pe apa Sambetei.

Apoi, daca vrei sa fie pe gustul tau e normal ca ideile de design sa fie ale tale si eventual sa soliciti suport tehnic...

Sper sa nu o iei in nume de rau, nu am zis cu rautate cele de mai sus.

Toata stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-i intai cauciucuri bune ca sa nu se duca investitia pe apa Sambetei.

Apoi, daca vrei sa fie pe gustul tau e normal ca ideile de design sa fie ale tale si eventual sa soliciti suport tehnic...

Sper sa nu o iei in nume de rau, nu am zis cu rautate cele de mai sus.

Toata stima!

Salut , Mersi . Nu stiu cum vezi tu ca cauciucurile astea nu sunt bune :) , eu zic ca sunt foarte bune nu sunt sterse , nu au boalfe . nu sunt crapate , nu au avut nici o pana . daca le vezi tu m.ai murdare asta nu inseamna ca nu sunt bune . Eu v.am cerut pareri cum sa o fac sa arate m.ai bine . ce masca sa ii pun , de unde sa o cumpar , s.au sa ii pun doua lupe , de unde le pot cumpara , mentionez ca nu sunt motociclist de multa vreme . dar la partea mecanica ma pricep .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt bune cauciucurile, treci la partea de echipament. Oricat de experimentat ai fi echipamentul trebuie sa fie nelipsit.

Mai lucreaza si la partea gramaticii.

Stiu ca suna rau, dar e spre binele tau.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce inseamna "pe placul meu". Spre exemplu, pe placul meu ar fi sa arate cat mai aproape de varianta originala, ceea ce inseamna ca trebuie sa schimbi motocicleta :D Nu de alta, dar daca te-ai apuca sa o faci pe-asta, o sa coste mai mult decat una in stare perfecta si cu 5 ani mai tanara :)

 

Pe placul tau inseamna sa o lasi naked? Daca da, cauta pe internet "masca streetfighter" si vezi poate gasesti una sa iti placa. Inteleg ca asta ti-ai dori, sa schimbi farul cu altceva. Neaparat sa ii pui aparatoare la roata fata, ca arata foarte urat fara.

 

Si bineinteles, inainte de toate, starea tehnica sa fie ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Daca vrei sa fie streetfighter merita sa ii pui crash bar. Nu prea am gasit de vanzare pe site uri din Rom dar cred ca sunt baieti care se pricep sa le faca sau poti sa le cumperi de prin afara. Le vopsesti intr o culoare stridenta (cel putin asa imi place mie sa iasa in evidenta).

 

- Un bug spoiler iar vine frumos...

 

- Modificata putin codita, scurtata cat se poate de mult sau facuta mai subtire.

 

- O masca cu un gemulet ceva sa ti acopere putin bordul si toate firele alea de pe acolo.

 

Preturi si alte detalii gasesti usor pe Google daca o sa cauti, sper ca nu astepti direct link uri cu produsele la care sa dai doar "Adauga in cos" !!!

 

Totusi sunt de parere ca sfaturile colegilor de mai sus sunt prioritare (cauciucuri, echipament, etc) si abia dupa ce le ai puse la punct poti incepe si cu ideile mele...

 

Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-l sigur si fuctionabil.E prea vechi motorul ca sa investesti in estetica lui,la starea in care e

Editat de EarthFish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-l sigur si fuctionabil.E prea vechi motorul ca sa investesti in estetica lui,la starea in care e

 

Si eu sunt de aceeasi parere.

 

 

Cauta prin dezmembrari un far rotund si las-o asa. Cu restul de bani bagi benzina, ulei si cauciucuri cat sa te plimbi 2 ani.

Nu merita sa bagi 700 euro in carene, far, codita, vopsea (plus modificari/adaptari).

Ori o ti pe asta ori cumperi alta mai noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb-o sau pune-i carene. Asa trebuie sa arate o vitezana :

 

 

 

attachicon.gifmobraaaaaa.jpg

 

 

 

 

 

P.S: e la fel de batrana ca a ta!! :)

 

Numai bine!!!

Mersi :) Carene nu se merita sa ii pun findca sunt scumpe pentru ea , e veche chear daca are 40000km, vreau sa scap doar de farul ala :)

» Post actualizat in 20 Jan 2015 17:14

Cam din ce am sunt cauciucurile alea?

sunt din saptamana47 anu 2011

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...