Sari la conținut

de unde luam jiglere.


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Cand e umezeala mare in aer este posibil sa nu aiba putere din cauza jiglerelor? Gas gas ec 300 2011. Inteleg ca se potrivesc si cele de ktm? Care ar fi configuratia castigatoare? Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ai fost sus, pe munte, si era ceata. Ceata nu e umezeala, e apa, si ar trebui sa fie retinuta de filtrul de aer imbibat cu ulei. Altfel, daca e vorba de umezeala in sensul de umiditate, ea v-a ajunge in amestecul final si ar fi, practic, ca apa in benzina. Si nu ai ce sa reglezi din jiglere ca sa modifici procentul de apa din aerul inhalat de mobra.

Fiindca a i fost la altitudine mare si nu era foarte frig, cartea zice sa saracesti amestecul. Jiglere mai mici, cui mai jos, surubel mai desfacut. Cat si cum anume nu stiu pt ca si eu experimentez la a mea, care e, oricum, alt model, chiar daca, probabil, avem aceleasi carburatoare, Keihin PK 36 AG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nop, am fost intr-un sat ( Varfuri, Pucioasa) unde a plouat doua zile la rand iar dimineata a iesit soarele si s-a format o umezeala de curgeau apele pe noi fara sa facem nimic. Este posibil sa fi fost si filtrul imbibat cu apa! Multumesc Andrei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Vezi ca au pe stoc la http://piesektm.ro/index.php?route=oem/fichefinder#2011/165/665 . Stiu pentru ca si eu am cautat cautat si eu pentru carburatorul meu. Si tot cautand am ajuns la carburatoarele LECTRON 36mm. Din tot ce am citit pe internet nu am vazut o persoana care sa se planga. Iar avantaje: nu ai treaba cu juglerele, scade consumul 20%, nu ai treaba cu altitudinea si cica se simte ca un 2t pe injectie, trage foarte liniar... multi ziceau ca e cel mai bun mod care poti sa il faci pe un 2T. Are cineva acest carb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...